مهندسی ژنتیک می تواند یک COVID-19 واکسن در ماه به جای سال

در ژانویه 10, زمانی که محققان چینی منتشر شده ژنوم مرموز به سرعت گسترش ویروس آن را تایید دن Barouch بزرگترین نگرانی است. ژنوم مشابه که از کروناویروس که باعث 2003 شیوع سارس در عین حال آن را نیز تا به حال قابل توجه تفاوت. “من بلافاصله متوجه شدم که هیچ کس می تواند سیستم ایمنی بدن به آن می گوید:” Barouch مدیر ویروس شناسی و تحقیقات واکسن در Beth Israel Deaconess مرکز پزشکی در بوستون.

در روز آزمایشگاهی و ده ها نفر دیگر در سراسر جهان آغاز شده و طراحی واکسن که آنها را امیدوار می تواند محافظت از میلیاردها نفر از مردم در برابر SARS-CoV-2 ویروس بزرگترین چالش جهانی بهداشت و رفاه پس از جنگ جهانی دوم است. در اوایل مارس تقریبا 80 شرکت ها و موسسات در 19 کشور مشغول به کار بودند در واکسن ترین ژن مبتنی بر به جای استفاده از روش های سنتی مانند کسانی که شده اند به کار در واکسن آنفلوانزا برای بیش از 70 سال است. آزمایشگاه پیش بینی کرد که یک تجاری واکسن می تواند در دسترس برای اورژانس یا استفاده مهربان در اوایل 2021—فوق العاده سریع, با توجه به اینکه واکسن به نام تجاری جدید پاتوژن های گرفته شده از یک دهه به طور کامل و مستقر شده اند. حتی ابولا واکسن بود که سریع ردیابی در زمان پنج سال برای رسیدن به گسترده محاکمه. اگر Barouch و همتایان او می تواند بی خطر و موثر ترکیب در یک سال “این خواهد بود که سریع ترین واکسن توسعه در تاریخ,” او می گوید.

که از آن “اگر” ، اگر چه labs ایجاد کرده اند چندین ژن مبتنی بر واکسن برای ویروس های دیگر یکی هم تجاری شده است برای یک انسان بیماری است.

معمولی واکسن به بدن تزریق درج را انتخاب کنید قطعات یک ویروس در سلول های نزدیک محل تزریق. سیستم ایمنی بدن به رسمیت می شناسد مولکول ها در این قطعه به نام آنتی ژن به عنوان تهدید و واکنش نشان می دهد با ساخت آنتی بادی مولکول است که می توانید پیدا کردن ویروس در هر نقطه از بدن و خنثی کردن آن است. هنگامی که این لباس تمرین اتفاق می افتد که سیستم ایمنی بدن یاد می آورد چگونه به سرکوب مهاجمان پس از آن می تواند به توقف آینده عفونت است.

تاسیس رویکرد به رشد ضعیف ویروس در تخم مرغ و مرغ—و یا اخیرا در پستانداران و یا حشرات سلول و استخراج قطعه مورد نظر. این روند می تواند در چهار تا شش ماه به حق آنتی ژن برای آشنا ویروس ها است که تغییر در هر سال مانند آنفلوانزا است. می توانید آن را چند تلاش بیش از سال جدید جوانه. که بسیار بیش از حد آهسته به مبارزه با یک ویروس است که در حال حاضر در حال گسترش به همه گیر نسبت.

به جای labs در حال تبدیل به ژن مبتنی بر واکسن. دانشمندان با استفاده از اطلاعات از ژنوم این ویروس برای ایجاد یک طرح را انتخاب کنید و آنتی ژن. طرح ساخته شده از DNA یا RNA مولکول که نگه ژنتیکی دستورالعمل. سپس محققان با تزریق DNA یا RNA به سلول های انسان است. سلول های ماشین آلات با استفاده از دستورالعمل ها به آنتی ژن ویروس است که سیستم ایمنی بدن واکنش نشان می دهد. سلول های پاسخ به دستورالعمل ها را به عنوان بخشی طبیعی از روزانه خود را وجود دارد. این همان صفت عفونی ویروس exploit; آنها نمی توانند تولید مثل خود را به طوری که آنها با استفاده از سلول ماشین آلات برای ساخت کپی از خود را دارند. آنها پشت سر هم خارج از سلول و آلوده کردن سلول بیشتر گسترش عفونت است.

Flow chart outlines the steps of vaccine development, from isolating a virus particle to creating a chemical serum and testing for safety and efficacy
اعتبار: جن Christiansen

تقریبا تمام labs می خواهید برای پیدا کردن یک راه برای آموزش سلول های انسانی را به یک آنتی ژن به نام سنبله پروتئین است. آن juts از SARS-CoV-2 مانند یک میخ در یک تایر اجازه می دهد این ویروس به اتصال به یک سلول انسان و دزدکی حرکت کردن در داخل. تقریبا همه این آزمایشگاه با استفاده از یکی از سه روش برای ارائه سنبله طرح. این اولین بار است که یک DNA پلاسميد به طور معمول یک حلقه به شکل مولکول است. یک پلاسميد یک ابزار دستی است چرا که اگر یک ویروس جهش ژنتیکی محققان می تواند به آسانی مبادله در یک طرح جدید. DNA پلاسميد واکسن ساخته شده برای دامپزشکی استفاده در ماهی و سگ و خوک و اسب, اما انسان های کاربردی را عقب مانده عمدتا به دلیل این واکسن باید به سختی عبور از طریق سلول های محافظ بیرونی غشاء برای رسیدن به ماشین آلات در داخل. یکی از پیشرفت های اخیر است که برای تزریق واکسن با ابزاری که اداره مختصر بارهای الکتریکی به سلول های نزدیک محل تزریق که منافذ باز در غشاء سلول بنابراین واکسن می توانید وارد کنید.

Inovio داروسازی مستقر در پلیموث جلسه Pa. است استفاده از DNA پلاسميد رویکرد است. چند سال پیش آن را راه اندازی بالینی با هدف قرار دادن سنبله پروتئین های مختلف coronavirus بیماری به نام سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS). به گفته مدیر اجرایی, یوسف کیم که سطح آنتی بادی در افراد واكسينه “به عنوان خوب یا بهتر از کسانی که ما را در نمونه خون از افرادی که [طبعا] از بهبود MERS.” شرکت سازگار با پلت فرم آن—پلاسميد و وسیله ای برای تست آن—را به یک واکسن برای SARS-CoV-2.

DNA پلاسميد واکسن کار با انتقال آقايی به RNA در سلول ماشین آلات که باعث می شود سنبله آنتی ژن. اما دانشمندان می توانید جست و خیز پلاسميد گام به تعبیه یک طرح در یک رشته RNA—دوم رویکرد شناخته شده به عنوان RNA واکسن. RNA انجام شده است در چربي است که به بدن تزریق می شود; چربی ها چرب مولکول ها که عبور می تواند به راحتی به سلول های. تحقیقات نشان می دهد که RNA واکسن ممکن است بهتر از DNA وجود پلاسميد در بسیج سیستم ایمنی بدن برای ایجاد آنتی بادی است. آنها همچنین به نظر می رسد برای وادار قوی تر ایمنی—قوی تر و حافظه در سیستم ایمنی بدن و در نتیجه نیاز به دوزهای پایین تر. برخی از RNA واکسن در مراحل اولیه آزمایش های بالینی برای دیگر بیماری های ویروسی از جمله هاری HIV و Zika. مدرن در کمبریج., با استفاده از این رویکرد برای SARS-CoV-2.

RNA واکسن کمتر از پایداری DNA پلاسميد واکسن; مشترک آنزیم ها در بدن می تواند به سرعت تنزل آنها. گرما می تواند خراب کردن آنها را بیش از حد. RNA واکسن باید به طور کلی نگهداری یخ زده و یا یخچال که ایجاد موانع لجستیکی به خصوص در کشورهای فقیر. DNA پلاسميد واکسن پایدار در دماهای بالاتر.

Barouch و همکاران خود را در جانسون و جانسون در حال استفاده از یک رویکرد سوم: قرار دادن DNA طرح به یک سرماخوردگی ویروس است. هنگامی که تزریق این adenoviral, بردار, به عنوان آن را به نام آلوده سلول های انسانی و ارائه طرح آن در حال انجام است. ادنو ويروس ها خوب هستند در وارد شدن به سلول و در عین حال کار گذشته نشان می دهد که سیستم ایمنی بدن انسان به آسانی به رسمیت می شناسد برخی از ادنو ويروس ها و حملات آنها را قبل از آنها می تواند دزدکی حرکت کردن در. Barouch است که با استفاده از یک آدنو که تست نشان می دهد که بعید است به رسمیت شناخته شود. برخی از کارشناسان نیز نگرانی یک آدنو خود می تواند فایل های داخل بدن و ایجاد بیماری است. به آدرس که امکان Barouch تیم است که با استفاده از مهندسی ویروس است که nonreplicating—آن را نمی تواند کپی از خود را در داخل یک سلول انسان به دلیل آن نیاز به یک ماده برای تکثیر بدن انسان را فراهم می کند نیست. در اواخر ماه آوریل دانشگاه آکسفورد شروع به محدود بشر محاکمه با یکی دیگر از nonreplicating بودند.

یک بار واکسن قابلیت های اساسی تایید شده است در آزمایشگاه کشت آن است که ارزیابی در حیوانات برای دیدن اگر آن را بی خطر است و آیا این باعث یک پاسخ ایمنی است. بعدی این است که در مردم—اولین گروه های کوچک برای بررسی ایمنی و عوارض پس از آن به طور فزاینده اعداد بزرگتر را ببینید که چگونه موثر است. Inovio DNA پلاسميد رفت و به مقیاس کوچک آزمایشات انسانی در مارس 6—تنها سه ماه پس از SARS-CoV-2 ژنوم منتشر شد. مدرن شروع به کوچک آزمایش های انسانی آن RNA واکسن حتی زودتر در مارس 16 و در ماه آوریل دولت ایالات متحده متعهد به $483 میلیون دلار به سرعت تولید انبوه اگر آزمایشات به خوبی. Barouch آزمایشگاه ابداع یک نمونه آدنوويروس واکسن فقط در چهار هفته. Johnson & Johnson با همکاری Barouch آزمایشگاه است که هم اکنون در حال تست آن در موش موش خرماها و rhesus macaques. در مارس 30 آمریکا و Johnson & Johnson متعهد بیش از 1 میلیارد دلار به صندوق بزرگ انسان بالینی است که میله میله برای شروع در ماه سپتامبر اگر محدود آزمایش ثابت می کند ،

اگر چه زمان از شیوع کوچک آزمایش شده است بسیار سریعتر از آن شده اند که با استفاده از تخم مرغ روش هیچ تضمینی وجود ندارد که تمدید محاکمه مهندسی ژنتیک واکسن را سال است. خوشبختانه SARS-CoV-2 به نظر نمی رسد به جهش به سرعت به عنوان آنفلوانزا نشان می دهد که واکسن موثر در هنگامی که در حال توسعه ممکن است به حفاظت برای مدت زمان طولانی.

در علاوه بر این به کارآمدی کارشناسان در حال تماشای محاکمه برای “بیماری افزایش”—احتمال این که یک واکسن سهوا ممکن است علائم را بدتر می کند از COVID-19 بیماری که SARS-CoV-2 باعث می شود. موش خرماها داده تجربی سارس واکسن در سال 2004 توسعه یافته آسیب رساندن التهاب است. کیم می گوید انسان ها بودند که با درمان تجربی سارس واکسن را تجربه نکرد بیماری افزایش. اما کسانی که فرمولاسیون هرگز از آن ساخته شده به مقیاس بزرگ آزمایش های انسانی به دلیل شیوع بیماری که بیمار حدود 8000 نفر در نزدیک به 30 کشور—سوخته فقط در بیش از یک سال است.

شرکت شتاب توسعه زمان برای SARS-CoV-2 واکسن در بخش آزمایش واکسن در چند گونه های جانوری در یک بار و به صورت موازی با تعداد کمی از مردم است. معمولا این فرایند یک حیوان در یک زمان و مردم بعد از آن مطمئن شوید که عوارض جانبی کوچک هستند که واکنش سیستم ایمنی بدن است و بیماری است که در واقع شکست خورده است. کمبود وقت حکم خطر بیشتر است.

حفاظت از جهان در برابر COVID-19 نیاز عظیم ظرفیت تولید. این DNA پلاسميد و RNA واکسن هرگز کوچک شده است تا میلیون ها دوز و شرکت های کوچک مانند Inovio و مدرن را از جمله ظرفیت ، با توجه به Barouch های آدنو واکسن است که بیشتر وقت گیر در ابتدا, اما پس از آن ثابت شده “می تواند به سرعت.” Johnson & Johnson با استفاده از آدنوويروس در رویکرد به تولید میلیون دوز از واکسن ابولا که در حال حاضر در گسترده آزمایش های انسانی. چند گروه در حال بررسی دیگر DNA تکنیک های است که می تواند طولانی تر است.

هیچ نمونه اولیه واکسن روشن است مورد علاقه و در عین حال با توجه به برندا G. Hogue یک virologist و coronavirus متخصص در دانشگاه ایالتی آریزونا. اما او می گوید سرعت ژنتیک و وزن کامل شرکت های در حال پرتاب از پشت آن در حال تشویق: “من احساس بسیار مثبت است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>