ژن لینک “انقلاب سبز” به برنج رفته وحشی

هرز برنج تکامل یافته است چند بار از کشت محصولات کشاورزی, پژوهش می یابد.

هرز برنج د-صورت اهلی برنج که infests نازك در سراسر جهان و به شدت outcompetes انواع کشت.

انقلاب سبز شد عصر انتقال تکنولوژی است که به ارمغان آورد بالا و عملکرد ارقام برنج و ذرت و گندم به کشورهای در حال توسعه بیش از دو برابر تولید غلات در کشورهای در حال توسعه از سال 1961 به سال 1985. تغییرات در آبیاری و کود و بذر توسعه آورده قابل توجه بهره وری.

اما دیگر وجود دارد کمتر قابل پیش بینی نتایج.

مطالعه جدید نشان می دهد که کاملا بالا نسبت معاصر آسیایی, گونه های علف های هرز می توان به چند انقلاب سبز رقم است که به طور گسترده ای افزایش یافته در اواخر قرن 20.

دانشمندان بر این باورند که یک فرایند جهانی است که در کار بازیگری در یک ژنومی و سطح مولکولی اجازه می دهد تا سازگاری سریع به weediness. این مطالعه جدید به نظر می رسد در مجله Genome Biology.

“یکی از نشانه های انقلاب سبز شد استفاده از صلیب پرورش برای ایجاد پرمحصول رقم می گوید:” Kenneth M. اولسن استاد زیست شناسی در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس. “برای برنج و بسیاری دیگر از محصولات این شرکت hybridizing سنتی رقم به ترکیب خود را از بهترین صفات است. این نوع از برنج پرورش بسیار متفاوت بود از سنتی برنج, کشاورزی, که در آن گونه نیست متقابل تربیت و کشاورزان کاشت مجدد دانه از خود برداشت.

“هنگامی که شما شروع به hybridizing گونه های مختلف شما می توانید باد با همه نوع جدید از صفات از جمله بعضی ها که غیر منتظره و نامطلوب” اولسن می گوید. “آنچه که ما آموخته است که از مطالعه ما این است که یکی از این اثرات جانبی غیر منتظره بود و یک گرایش از نخبگان رقم برای رفتن وحشی و ظهور به عنوان کشاورزی علف های هرز.”

اولسن و همکاران خود را با استفاده از تعیین توالی کل ژنوم برای بررسی منشاء و اقتباس از 524 جهانی هرز برنج نمونه به نمایندگی از همه عمده مناطق کشت برنج.

بسیار شبیه به یک درخت خانواده جدید در تجزیه و تحلیل ژنوم نشان می دهد که روابط میان هرز برنج گونه ها و نشان می دهد که تا چه حد همان ژن وجود دارد هر زمان یک علف هرز فشار تکامل می یابد.

این اولین بار است که چنین مطالعه شامل هرز برنج نژادها از سراسر جهان در یک تجزیه و تحلیل.

“یکی از مزایای استفاده از قادر بودن به توالی کل ژنوم امروزه است که ما می توانیم بسیار در سطح بالا و با وضوح بدانند که مربوط به چه کسی” اولسن می گوید. “این همان رویکرد در حال استفاده در حال حاضر با رمان coronavirus برای پیگیری منابع جدید عفونت به عنوان آنها نشان می دهد تا در مکان های جدید است.”

“برای weedy برنج ما قادر به استنباط است که بسیاری از گونه های علف های هرز که در حال حاضر گسترده در آسیا بسیار نزدیک به رقم برنج که برای اولین بار توسعه یافته در طول انقلاب سبز.

“اگر چه مکانیزم ژنتیکی نیست به خصوص تعجب آور چه واقعا تعجب من شد چه یک نسبت بالا از هرز برنج در آسیا سرچشمه این راه” اولسن می گوید. “ما تخمین زده است که بیش از یک سوم از گونه های علف های هرز در حال حاضر infesting برخی از مناطق چین به احتمال زیاد تکامل یافته از نخبگان رقم.

“از ما مطالعات قبلی در مناطق دیگر ما می دانستیم که برخی از هرز برنج سويه به احتمال زیاد در اطراف بوده است از آنجا که اولین روز کشاورزی” اولسن می گوید. “آنچه در حال حاضر روشن است که هرز برنج احتمالا در حال ظهور بارها و بارها در طول 10,000 سال سابقه کشت برنج—تا به امروز.”

اولسن و همکاران باید کمک های مالی از بنیاد ملی علوم برای تعیین چه چیزی باعث هرز برنج چنین شدید رقیب.

منبع: دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>