ژن هک “بدنساز” موش باقی ماند پاره پاره در ایستگاه فضایی

دسته ای از موش ها که ویرایش ژن شده بودند تا سال گذشته کاملا پاره پاره شوند به سمت ایستگاه فضایی بین المللی رفتند. و بر اساس تحقیقات تازه منتشر شده، آنها قادر بودند دستاوردهای خود را در طول یک ماه کامل نگه دارند.

تیمی به رهبری سه جین لی از آزمایشگاه جکسون در کنتیکت در دسامبر ۲۰۱۹ ۴۰ موش سیاه پوست زن جوان را دوباره به ایستگاه فرستادند. برخی از موش ها، هر چند، ژن ویرایش شده بود برای حذف یک پروتئین به نام میوستاتین است که رشد عضلانی را محدود می کند.

در نتیجه موش های درمان شده حدود دو برابر توده عضلانی اسکلتی موش های طبیعی را در خود داشت. محققان امیدوار بودند برای یادگیری در مورد چگونگی ریزگرانش بدن در فضا تاثیر می گذارد، به خصوص هنگامی که آن را به آتروفی عضلانی و از دست دادن استخوان می آید – خطراتی که به این معنی فضانوردان باید به صرف مقدار قابل توجهی از وقت خود را کار کردن در هیئت مدیره ISS.

۲۴ موش معمولی مانند فضانوردان انسانی توده عضلانی و استخوانی قابل توجهی را در ریزگرانش از دست دادند. اما هشت نفر از بدنساز “موش های توانا”، که با دو برابر توده عضلانی راه اندازی شد، بیشتر آن توده اضافی را حفظ کرد. و هشت موش دیگر درمان “موش توانا” را در فضا دریافت کردند — و بیش از هر زمان دیگری به زمین متورم شدند.

پس از چتر نجات به زمین در داخل کپسول SpaceX در ماه ژانویه، مجموعه ای از موش های درمان نشده درمان نیز کردم، و به سرعت بهبود توده عضلانی، سریع تر از کسانی که درمان دریافت نمی کند.

محققان در مقاله خود که امروز در مجله Proceedings of the National Academy of Sciences منتشر شد، نوشتند: «ما نشان می دهیم که هدف قرار دادن این مسیر سیگنالینگ اثرات مفید قابل توجهی در حفاظت در برابر هر دو از دست دادن عضلانی و استخوانی در ریزگرانش دارد.»

آن ها به این نتیجه رسیدند که این تکنیک می تواند «نه تنها در فضانوردان در ماموریت های طولانی مدت بلکه در افرادی که آتروفی را بر روی زمین از کار می بینند، مانند بزرگسالان مسن تر یا در افرادی که از بیماری آبدار یا ویلچر بسته شده اند» کار کند.

با وجود آزمایش موفق، این نوع دارو به این زودی ها به فضانوردان انسانی تزریق نخواهد شد.

امیلی ژرمن لی از مرکز پزشکی کودکان کنتیکت، نویسنده مشترک این مطالعه به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: «ما سال ها فاصله داریم.» “اما وقتی از موش به مطالعات انسانی می روید همه چیز اینطور است.”

ادامه مطلب: ‘موش های توانا’ ماندن عضله در فضا، فضل برای فضانوردان [آسوشیتدپرس]

بیشتر بر روی موش های عضلانی: موش های فوق عضلانی ناسا از فضا به زمین با برمی گردند

ادامه بده . مشترک خبرنامه روزانه ما شوید.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net