تغییرات ژنی ممکن است صرفه جویی در برخی از خفاش ها از سندرم بینی سفید,

یک مطالعه جدید ارائه اولین شواهد ژنتیکی مقاومت در برخی از خفاش ها به سندرم بینی سفید.

کشنده بیماری قارچی است نابود برخی از آمریکای شمالی خفاش جمعیت.

این بررسی شامل شمال میشیگان جمعیت کمی قهوه ای, خفاش, یکی از شایع ترین خفاش ها در شرق آمریکای شمالی قبل از ورود سندرم بینی سفید در سال 2006. از آن زمان به بعد برخی از جمعیت های کوچک و حشرات-خوردن خفاش را تجربه کرده اند کاهش بیش از 90% است.

محققان با جمع آوری نمونه های بافتی از وحشی خفاش قهوه ای کوچک است که جان سالم به این بیماری و همچنین افرادی که از درگذشت قارچی پاتوژن. آنها در مقایسه با آرایش ژنتیکی از دو گروه و تفاوت های موجود در ژن مرتبط با تنظیم انگیختگی از خواب زمستانی تجزیه چربی ها و انعکاس صدا.

“چون ما در بر داشت تفاوت در ژن مرتبط با تنظیم خواب زمستانی و تجزیه چربی ها می تواند باشد که خفاش ها که از نظر ژنتیکی مستعد هستند به یک کمی چاق و یا به خواب عمیق تر هستند و کمتر مستعد ابتلا به این بیماری می گوید:” Giorgia Auteri از دانشگاه میشیگان و نویسنده اول یک مقاله در مجله علمی, گزارش.

“تغییرات در این ژن ها مطرح تکاملی سازگاری داده شده است که سندرم بینی سفید, خفاش ها باعث به بیدار کردن با غیر معمول فرکانس از خواب زمستانی کمک به زودرس و کاهش ذخایر چربی می گوید:” Auteri دانشجوی دکتری در دپارتمان بوم شناسی و زیست شناسی تکاملی که در انجام این مطالعه برای پایان نامه.

the backs of 4 little brown bats hanging upside down
کمی قهوه ای خفاش hibernate در رها معدن مس در میشیگان بالایی شبه جزیره. (اعتبار: جان DePue/میشیگان)

بازماندگان و قربانیان سندرم بینی سفید,

در حالی که مطالعه کوچک—شامل نمونه بافت از 25 خفاش قهوه ای کوچک که درگذشت از سندرم بینی سفید و نه خفاش ها که جان سالم به این بیماری—نویسندگان خود را می گویند حجم نمونه به اندازه کافی بزرگ است برای شناسایی تغییرات ژنتیکی رانده شده توسط انتخاب طبیعی است.

بزرگتر مطالعه پیگیری است که در جریان توسعه و گسترش هر دو تعدادی از خفاش ها و مناطق تحت تاثیر این بیماری به منظور توسعه یک فولر تصویر تطبیقی تغییر که ممکن است کلیدی به گونه بقا است.

قارچی پاتوژن است که باعث سندرم بینی سفید بود سهوا معرفی شده در شمال شرقی ایالات متحده در سال 2006 و در حال حاضر در حال گسترش در سراسر این قاره است.

سندرم بینی سفید در حال حاضر بر 13 گونه از خفاش ها با برخی از جمعیت دچار ضرر و زیان 90-100 درصد. این بیماری طول می کشد نام خود را از متمایز رشد قارچ در اطراف پوزه و بر بال hibernating خفاش ها.

سندرم بینی سفید, قارچ برای اولین بار شناسایی شده در میشیگان شمالی پایین تر شبه جزیره بالا و شبه جزیره در سال 2014 و ورود به آن اجازه محققان به مطالعه پاتوژن اولیه تکاملی تاثیر است.

DNA از خفاش قهوه ای کوچک

برای مطالعه Auteri و coauthor Lacey Knowles, Auteri هیئت علمی مشاور جمع آوری نمونه بافت از مرده کوچک قهوه ای خفاش ها در بر داشت در نزدیکی یا خواب زمستانی سایت در طول زمستان. به خواب زمستانی سایت متمرکز بودند در غرب فوقانی شبه جزیره و در درجه اول شامل رها آهن و مس معادن.

“…به این مدل ها را افزایش می دهد وجود دارد برخی از امید است که این خفاش ها نیست همه رفتن و مردن از این بیماری است.”

در طول تابستان آنها نیز جمع آوری کوچک نمونه بافت از بازماندگان پدید آمده است که با موفقیت از خواب زمستانی با وجود قرار گرفتن در معرض این بیماری است. بازمانده خفاش ها تا به حال شفا بال زخم یا زخم از قارچ.

در آزمایشگاه آنها استخراج DNA از بافت ها و توالی آن و نقشه برداری از توالی به قبلا تولید شده مرجع ژنوم برای این گونه است. آنها با انجام یک اسکن ژنوم به آزمون برای شواهد از تغییرات تکاملی در پاسخ به سندرم بینی سفید.

محققان دریافتند تفاوت معنی داری در سه ژن مرتبط با انگیختگی از خواب زمستانی (GABARB1) شکست از چربی (cGMP-PK1) و انعکاس صدا (FOXP2) و همچنین یک چهارم ژن (PLA2G7) که تنظیم انتشار هیستامین از ماست سلها.

“عملکرد یک ژن شناسایی نکات است که فعالیت های تابستانی مانند شکار از طریق انعکاس صدا ممکن است مهم و تعیین کننده است که افراد زنده ماندن در زمستان عفونت دوره” Auteri می گوید. “این نشان می دهد که حفاظت از تابستان جستجوگری زیستگاه—نه فقط خواب زمستانی سایت—ممکن است ترویج جمعیت بازیابی در خفاش ها متاثر از سندرم بینی سفید.”

مشاهده تفاوت های ژنتیکی هستند مطرح و بسیار سریع—اگر نه بی سابقه—تکاملی سازگاری رانده شده توسط انتخاب طبیعی با توجه به Auteri و Knowles.

“این آشکار انطباق رخ داده است بسیار به سرعت شامل ژن با انواع توابع است که به احتمال زیاد عمل در سراسر فصل را به منظور کمک به شفعه و صورت گرفته است با وجود قابل رؤیت کاهش تنوع ژنتیکی در ارتباط با کاهش جمعیت می گوید:” Knowles استاد در دپارتمان بوم شناسی و زیست شناسی تکاملی و یک سرپرست در دانشگاه میشیگان موزه جانورشناسی.

خبر خوب ؟

Auteri و Knowles می گویند آن را بیش از حد به زودی به می گویند که چگونه این تغییرات تکاملی آنها کشف و به احتمال زیاد به تحت تاثیر کمی قهوه ای بت در چشم انداز. پس از همه این خفاش ها دچار چشمگیر کاهش جمعیت و کم جمعیت اندازه ذاتا یک گونه بیشتر در معرض خطر بیشتر آشفتگی.

“اما ما در حال پیدا کردن این نکته است که وجود دارد می تواند این تغییرات ژنتیکی که در حال وقوع است که ممکن است به ارائه برخی از نوع بقا در آینده” Knowles می گوید. “به طوری که این مدل ها را افزایش می دهد وجود دارد برخی از امید است که این خفاش ها نیست همه رفتن و مردن از این بیماری است.”

به دلیل کوچک قهوه ای خفاش ها تنها یک pup هر سال بهبود گونه احتمال را با توجه به Auteri و Knowles.

با توجه به جمعیت زیان خفاش قهوه ای کوچک شده اند ذکر شده به عنوان در خطر انقراض اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت و توسط دولت فدرال کانادا با تصمیم مشابه توسط دولت ایالات متحده در حال بررسی است.

بودجه برای این مطالعه آمده از دپارتمان بوم شناسی و زیست شناسی تکاملی. موزه جانورشناسی نیز پشتیبانی می کند این پروژه از طریق کمک های مالی به تحقیقات باز-دسترسی و مسکن خفاش مرده یافت از سندرم بینی سفید که جمع آوری شده برای مطالعه. دائمی به عنوان نمونه های ذخیره شده در مجموعه این خفاش ها ممکن است کمک به مطالعات آینده است.

محققان با پیروی همه مربوط اخلاقی مقررات و دستورالعمل برای این کار از جمله IACUC پروتکل PRO00008524 تایید شده توسط دانشگاه میشیگان نهادی مراقبت از حیوانات و استفاده از کمیته.

منبع: دانشگاه میشیگان

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de