برج جوزا به ‘آسمانی دوقلوها’ فضل آسمان شب در بهار امسال


صورت فلکی برج دوقلوها قابل مشاهده از نیمکره شمالی از نوامبر تا مارس و نیمکره جنوبی می توانید آن را از دسامبر تا مارس است. (اعتبار تصویر: SkySafari)

اگر چه بهار رسما با ما در حال حاضر برای بیش از یک هفته ما هنوز هم می توانید شریک شدن بسیاری از ستاره های روشن از زمستان های نجومی. در حدود 9 بعد از ظهر به وقت محلی بیش از سمت غرب و جنوب اولیه ما در آسمان شب است و هنوز هم با گل های درخشان صور فلکی و برجسته deep-sky اشیاء.

جالب اینکه دو تن از این ستاره الگوهای توانا جبار شکارچی و برج های دوقلو افزایش هم است. هر دو در شکل مستطیلی هر چند Gemini تا حدودی طولانی تر و نازک تر است; آن شامل کمتری روشن ستاره در مقایسه با همسایه جبار و جوزا را شامل نمی شود متمایز خط از ستاره در وسط به بازی جبار سه ستاره کمربند. هر دو ارقام کج به آنها صعود در آسمان شرق بالا در به پایان می رسد به سمت کهکشان راه شیری نهفته است که بین آنها است.

برج جوزا قرار گرفته است دورتر به سمت شمال از بسیاری از دیگر صور فلکی زمستان و به نظر می رسد به رها کردن پشت سر بقیه به صعود آنها به آسمان بالا عبور بیشتر یا کمتر سربار زمانی که در بالاترین, بالا آوردن عقب از سوی غرب مارس در سراسر آسمان همراه با جبار دو سگ. در واقع حتی اگر آنها به طور کلی به عنوان یک زمستان الگوی ستاره ما ممکن است در نظر Gemini به بیشتر متعلق به اوایل بهار است.

مرتبط: صور فلکی آسمان شب: ستاره مشهور الگوهای توضیح داد (تصاویر)

وجود دارد و آنها ایستاده راست بالا در غرب آسمان شب: the Gemini ،

سر از دوقلوها هستند روشن ستاره Pollux (زرد; 17-درخشان ترین ستاره در آسمان) و کرچک (سفید; یک بیت دیمر از Pollux). کرچک معروف است در annals دودویی ستاره به عنوان جفت که متقابل انقلاب برای اولین بار ساخته شده شناخته شده است. این ستاره شناس بریتانیایی ویلیام هرشل ارائه شده است که در سال 1803 که دو ستاره از کرچک متحد هستند با پیوند جاذبه خود را. و در واقع کرچک است که در واقع یک سیستم شش ستاره تشکیل یکی از قابل توجه ترین نمونه هایی از چند سیستم ستاره در آسمان است. با چشم غیر مسلح می بینیم تنها یک ستاره اما فقط تصور کنید که یک ذره از نور ما در واقع باید شش ستاره برای قیمت یک! این fc barcelona ستاره دیده می شود تنها به عنوان دو از طریق یک تلسکوپ کوچک است.

زرد Pollux بیش از حد به یک همراه و همدم — هر چند نه یک ستاره اما یک سیاره است. کشف آن در ماه ژوئن سال 2006 و در اصل به عنوان شناخته شده “Pollux b” اما در حال حاضر به نام Thestias. آن را به یک غول گاز مورد دو بار به عنوان بزرگ به عنوان مشتری و مدار Pollux در فاصله 1.65 فصل واحد — کمی دورتر از ستاره خود از مریخ از خورشید است.

ستاره ها که نوشتن دوقلوها’ بازوها و بدن در حال ضعیف تر از کسانی که در سر خود را ، دوم-قدر ستاره شناخته شده به عنوان Alhena علائم یکی از Pollux ، در مکان هایی که آلودگی نوری پنهان بسیاری از ضعیف ستاره تنها Pollux, کرچک و Alhena ممکن است قابل رویت و تشکیل یک گوه با آن نقطه هدف مستقیم جبار.

با توجه به افسانه Pollux و کرچک از تخم مرغ تخم از مادر خود Leda پس از او فتنه انگیزی توسط Zeus. دوقلوها در میان قهرمانان که میره با جیسون در تلاش برای پشم طلایی. به کمک آنها صرفه جویی زیادی در کشتی آرگو از غرق شدن در طول یک طوفان بزرگ و به همین دلیل باستان دریانوردان در نظر گرفته Pollux و کرچک به عنوان مشتریان دریانورد. در الیزابت بار آنها نیز در نظر گرفته محافظ از همه در دریا. بیان “توسط Jiminy” محبوب فساد از ادای سوگند توسط باستان توسط این کاربران در “توسط Gemini.” برادران که در نمرات باستان قصه های عامیانه. آنها ماجراجویان رزمندگان و معروف دریانورد.

یک سیاره جدید!

اگر من به سرمایه گذاری یک حدس می زنم من فکر می کنم که Gemini ویلیام هرشل مورد علاقه صورت فلکی. نه تنها او را کشف آشکار کرچک به یک binary star اما این نوازنده (یک نوازنده ارگ) ساخته شده است که تلسکوپ برای انحراف و صرف اوقات فراغت خود را رعایت آسمان, کشف یک سیاره جدید در برج جوزا.

هرشل رعایت ستاره در برج جوزا در شب 13 مارس 1781 هنگامی که او در سراسر یک ستاره است که “به نظر می رسد مشخصه بزرگتر از بقیه … من مشکوک آن را به یک ستاره دنباله دار” او نوشت: در یادداشت های خود را. تا پایان مرداد ماه با Gemini افزایش در صبح, آسمان, شی جدید قابل مشاهده بود یک بار دیگر. اما بیشتر ستاره شناسان آن را مورد مطالعه قرار بیشتر آنها شروع به تعجب می کنم اگر آن را واقعا یک ستاره دنباله دار. برای یک چیز به نظر می رسید به زیر یک مدار دایره ای نزدیک کردن فراتر از زحل در حالی که ستاره های دنباله دار دارای مدار بیضوی بسیار است که آنها را حمل دور به خارج از منظومه شمسی در بین هر یک از نزدیک تصویب شده توسط خورشید است.

آن ریاضیدان فنلاندی آندرس Lexell (1740-1784) که برای اولین بار تایید کرد که هرشل پیدا کرده بود یک سیاره جدید در منظومه شمسی; یکی دیگر سرگردان به سختی قابل مشاهده برای چشم غیر مسلح و دو بار به عنوان کنترل از راه دور از خورشید نسبت به زحل. این اولین سیاره کشف شود با یک تلسکوپ است. پس از این کشف است که او را برنده بین المللی تحسین هرشل قبول پیشنهاد از پادشاه جورج سوم به رها کردن حرفه موسیقی خود را و تبدیل به سر ویلیام هرشل ستاره شناس سلطنتی انگلستان.

بسیاری از مردم فکر می کردند که این سیاره باید به نام هرشل به عنوان یک اضافی افتخار کاشف آن. هرشل خود نام آن را Georgium Sidus یا “جورج ستاره” پس از شاه. اما ستاره شناسان در نهایت تصمیم گرفت تا آن را اورانوس برای مطابقت کلاسیک, نام دیگر سیارات. بدیهی است که ساخته شده بیشتر حس در غیر این صورت از لیست ما را از سیارات رفتن خروجی از خورشید خواهد به عنوان خوانده شده این است: عطارد زهره زمین مریخ مشتری زحل و … جورج ؟

یکی از “بزرگترین مناظر”

واقع درست کردن انتهایی پای کرچک است 35 deep-sky شی که فهرست توسط ستاره شناس فرانسوی چارلز مسیه (1730-1817). به نام مسیه 35 (M35) آن را فقط می توان با چشم غیر مسلح در تیره و شفاف در شب. در پایین-قدرت دوربین دوچشمی آن ممکن است نگاه مانند یک تار نسبتا زیادی حل نشده میان ستاره ای ابر اما دوباره نگاه کنید. حتی از طریق نور-آلوده حومه آسمان با 7X بزرگنمایی فاش حداقل نیم دوجین از این خوشه را درخشان ترین ستاره در برابر سفید براق در حدود 200 ضعیف هستند.

M35 شده است به عنوان یک “نمونه پر زرق و برق” که ستاره ها ظاهر می شود در کرنش ردیف یادآوری یکی از ترکیدن یک موشک وار رفتن. والتر اسکات هوستون (1912-1993) که نوشت: Deep-Sky شگفتی ستون در آسمان و تلسکوپ مجله برای نزدیک به نیم قرن به نام M35: “یکی از بزرگترین اشیاء در آسمان فوق العاده شی است که به نظر می رسد به عنوان بزرگ به عنوان ماه و پر چشمی با زرق و برق از ستاره های روشن از مرکز به لبه.”

ستاره دنباله دار 21P/Giacobini-Zinner می گذرد باز خوشه ستارهای مسیه 35 در سپتامبر. 16, 2018. (اعتبار تصویر: جان Chumack/Galactic تصاویر)

ستاره دنباله دار masquerader

واقع کمتر از نیم درجه غربی از M35 غیر معمول شی که من به ارمغان آورد یک مختصر موجی از هیجان و همچنین به تعداد بیشماری از دیگر آماتور و در طول سال. در سپتامبر سال 1985 در حالی که کمپینگ در Adirondacks از شمال نیویورک من اسکن Orion-Gemini منطقه با 10.1″ Dobsonian telescope, به دنبال دو معروف دوره ای ستاره های دنباله دار هالی و Giacobini-Zinner. پس از آن بود که من تصادفا در سراسر ضعف دایره ابری از نور که در ابتدا به نظر می رسد به عنوان یک امکان جدید ستاره دنباله دار.

هدف در واقع ضعف خوشه ستاره ای باز NGC 2158. در واقع اگر شما یک شانس برای آموزش یک تلسکوپ در M35 و در سراسر این ضعف پچ nebulosity کوتاه با فاصله حداقل شما نمی خواهد ساخت “ستاره دنباله دار اشتباه” است که بسیاری از دیگران ساخته اند. در آن شب ماه سپتامبر در سال 1985 برای چند دقیقه من فکر کردم من به دنبال در “رائو ستاره دنباله دار” اما پس از آهنگسازی خودم و چک کردن یک کتاب آسمانی من آمد پایین به زمین است. “اسکاتی” هوستون خود کاهش یافت و به این دام, بعد, تماس NGC 2158 خود را “پایدار بنای تاریخی به اوایل من تا حدودی بی دقتی سال مشاهده.”

جو رائو به عنوان یک مربی و به عنوان سخنران مهمان در نیویورک هیدن افلاک. او می نویسد: در مورد نجوم برای تاریخ طبیعی magazine, the کشاورزان سالنامه و نشریات دیگر. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و در Facebook

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>