تولید ناخالص داخلی است اشتباه ابزار برای اندازه گیری آنچه مهم

پس از جنگ جهانی دوم بسیاری از کشورها در سراسر جهان آمده اند به استفاده از محصول ناخالص داخلی یا GDP به عنوان هسته متریک برای رفاه. تولید ناخالص داخلی این اقدامات در بازار, خروجی: ارزش پولی کلیه کالاها و خدمات تولید شده در اقتصاد در طول یک دوره معین که معمولا یک سال است. دولت می تواند شکست بخورد اگر این شماره می افتد و بنابراین جای تعجب نیست که دولت در تلاش برای آن را صعود. اما تلاش برای رشد تولید ناخالص داخلی است که همان حصول اطمینان از خوب بودن یک جامعه است.

در حقیقت “تولید ناخالص داخلی اقدامات همه چیز” به عنوان سناتور رابرت کندی معروف گفت: “به جز این که باعث می شود زندگی ارزشمند است.” شماره نمی اندازه گیری, بهداشت, آموزش و پرورش, برابری فرصت دولت از محیط زیست و یا بسیاری دیگر از شاخص های کیفیت زندگی است. آن را نمی کند حتی اندازه گیری جنبه های بسیار مهم از اقتصاد مانند آن پایداری: اینکه آیا یا نه آن است که رهبری برای یک تصادف. آنچه ما اهمیت اندازه گیری هر چند دلیل آن را به آنچه که ما انجام دهد. آمریکایی ها هم اطلاع از این ارتباط سببی در طول جنگ ویتنام با ارتش تاکید بر “بدن می شمارد”: هفتگی نامزدها تعدادی از سربازان دشمن کشته شدند. تکیه بر این مرض متریک به رهبری ایالات متحده نیروهای خود را برای انجام عملیات است که تا به حال هیچ هدف جز به افزایش تعداد بدن. مانند یک مست به دنبال کلید های خود را تحت lamppost (به دلیل این است که در آن نور است) تاکید بر بدن شمارش نگه داشته ما را از درک تصویر بزرگتر: کشتار بود القا بیشتر ویتنامی مردم برای پیوستن به Viet Cong از نیروهای آمریکایی کشته شدند.

شرکت های مختلف بدن count—که از COVID-19—اثبات می شود به طرز وحشیانه ای خوب اندازه گیری عملکرد اجتماعی. این ارتباط کمی با تولید ناخالص داخلی. آمریکا ثروتمندترین کشور در جهان با تولید ناخالص داخلی بیش از $20 تریلیون دلار در سال 2019 یک شکل است که پیشنهاد ما تا به حال بسیار کارآمد اقتصادی, موتور یک ماشین مسابقه است که می تواند بهتر از هر دیگر. اما ایالات متحده ثبت شده رو به بالا از 100 ، 000 مرگ و میر در ماه ژوئن در حالی که ویتنام با تولید ناخالص داخلی $262 میلیارد (و فقط 4 درصد از تولید ناخالص داخلی ایالات متحده سرانه) صفر بود. در مسابقه برای صرفه جویی در زندگی کمتر موفق کشور است مورد ضرب و شتم ما به آسانی.

در واقع اقتصاد آمریکا است و بیشتر شبیه یک ماشین معمولی که صاحب ذخیره شده در گاز با از بین بردن زاپاس که خوب بود تا زمانی که او در یک تخت می باشد. و آنچه که من اسمش “تولید ناخالص داخلی تفکر”—به دنبال افزایش تولید ناخالص داخلی در انتظار نابجا که به تنهایی می افزایش رفاه رهبری ما را به این مخمصه. یک اقتصاد است که با استفاده از منابع خود را بیشتر کارآمد در کوتاه مدت بالاتر تولید ناخالص داخلی در سه ماهه یا سال. به دنبال به حداکثر رساندن که اقتصاد کلان و اندازه گیری ترجمه در اقتصاد خرد در سطح هر کسب و کار و کاهش هزینه ها برای رسیدن به بالاترین ممکن است در کوتاه مدت سود. اما چنین کوته تمرکز لزوما به خطر انداخته عملکرد اقتصاد و جامعه در دراز مدت.

مراقبت های بهداشتی ایالات متحده بخش برای مثال در زمان غرور در استفاده از تخت بیمارستان کارآمد: بدون تخت بود سمت چپ استفاده نشده. در نتیجه زمانی که SARS-CoV-2 آمریکا رسیده بودند تنها 2.8 بیمارستان تخت به ازای هر 1000 نفر—به مراتب کمتر از دیگر کشورهای پیشرفته و سیستم نمی تواند جذب افزایش ناگهانی در بیماران است. انجام بدون پرداخت مرخصی استعلاجی در گوشت-بسته بندی گیاهان افزایش سود در کوتاه مدت نیز افزایش تولید ناخالص داخلی. اما کارگران نمی تواند استطاعت به ماندن در خانه هنگامی که بیمار; به جای آنها به کار و گسترش عفونت است. به طور مشابه, چین ساخته شده ماسک محافظ ارزان تر از ایالات متحده می تواند پس از واردات آنها افزایش بهره وری اقتصادی و تولید ناخالص داخلی. که به معنای این است که زمانی که این بیماری همه گیر آمار و چین مورد نیاز به مراتب بیشتر ماسک بیش از حد معمول کارکنان بیمارستان در ایالات متحده می تواند به اندازه کافی دریافت نمی. در مجموع بی امان درایو به حداکثر رساندن کوتاه مدت تولید ناخالص داخلی بدتر مراقبت های بهداشتی باعث مالی و فیزیکی ناامنی و کاهش پایداری اقتصادی و انعطاف پذیری خروج آمریکایی ها بیشتر در معرض شوک از شهروندان کشورهای دیگر است.

این shallowness از تولید ناخالص داخلی تفکر در حال حاضر تبدیل به آشکار در 2000s. در قبل از دهه اروپایی اقتصاددانان دیدن موفقیت ایالات متحده در افزایش تولید ناخالص داخلی تا به حال تشویق رهبران آنها به دنبال به سبک آمریکایی سیاست های اقتصادی. اما به عنوان نشانه ای از ناراحتی در سیستم بانکی ایالات متحده نصب شده در سال 2007 در فرانسه رئیس جمهور نیکولا سارکوزی متوجه شدم که هر سیاستمداری که تک تفکر به دنبال فشار بالا تولید ناخالص داخلی به غفلت از دیگر شاخص های کیفیت زندگی در معرض خطر از دست دادن اعتماد به نفس عمومی است. در ژانویه سال 2008 او از من خواست به صندلی یک کمیسیون بین المللی در اندازه گیری عملکرد اقتصادی و پیشرفت اجتماعی. یک پانل از کارشناسان در پاسخ به این سوال: چگونه می توان ملت خود را بهبود معیارهای ؟ اندازه گیری که باعث می شود زندگی ارزشمند سارکوزی استدلال شد اولین گام ضروری در جهت بهبود آن است.

اتفاقا ما گزارش اولیه در سال 2009 تحریکآمیز عنوان Mismeasuring زندگی ما: چرا تولید ناخالص داخلی اضافه کنید تامنتشر شد درست پس از بحران مالی جهانی بود و نشان داد ضرورت بازنگری هسته ای اصول اقتصادی اسلام ، این ملاقات با چنین مثبت رزونانس است که سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD)—یک مخزن فکر می کنم که در خدمت 37 کشورهای پیشرفته—تصمیم به دنبال با یک گروه متخصص. پس از شش سال از مشاوره و شور و مشورت ما تقویت شده و تقویت ما زودتر نتيجه گيری: تولید ناخالص داخلی باید سرنگون کردند. در جای خود هر ملت باید با انتخاب یک “داشبورد”—مجموعه ای محدود از معیارهای است که کمک خواهد کرد که هدایت آن به سوی آینده شهروندان آن مورد نظر است. در علاوه بر این به تولید ناخالص داخلی خود را به عنوان یک اندازه گیری برای فعالیت در بازار (و نه بیشتر) داشبورد شامل معیارهای سلامت و پایداری و دیگر ارزش هایی که مردم یک ملت آرزو و همچنین برای نابرابری و ناامنی و دیگر مضرات است که آنها به دنبال کاهش دهد.

این اسناد کمک کرده اند متبلور یک جنبش جهانی در جهت بهبود اقدامات اجتماعی و اقتصادی سلامت. سازمان همکاری اقتصادی و توسعه به تصویب رسید روش در آن زندگی بهتر ابتکار که توصیه می کند 11 شاخص و شهروندان را فراهم می کند با یک راه برای وزن این برای کشور خود نسبت به دیگران برای تولید یک شاخص است که اندازه گیری عملکرد خود را در چیزهایی که آنها در مورد مراقبت. بانک جهانی و صندوق بین المللی پول (صندوق بین المللی پول) به طور سنتی قوی طرفداران از تولید ناخالص داخلی تفکر در حال حاضر نیز با توجه به محیط نابرابری و پایداری اقتصاد است.

چند کشور حتی گنجانیده شده است این رویکرد را در سیاست گذاری میباشد. نیوزیلند به عنوان مثال جاسازی شده “خوب بودن” شاخص در کشور بودجه روند در سال 2019. به عنوان وزیر اقتصاد Grant رابرتسون قرار داده و آن را: “موفقیت این است که در مورد ساخت نیوزیلند هر دو از یک محل عالی برای زندگی و یک محل عالی برای ایجاد یک زندگی است.” این تاکید بر خوب بودن تا حدودی ممکن است توضیح دهد که ملت را به پیروزی بیش از COVID-19 که به نظر می رسد حذف شده اند پس از حدود 1,500 مورد تأیید و 20 مرگ و میر در کل جمعیت حدود پنج میلیون نفر است.

سیب و تسلیحات

ضرورت مادر اختراع است. فقط به عنوان داشبورد پدید آمده از یک نیاز مبرم—ناکافی بودن تولید ناخالص داخلی به عنوان شاخص رفاه به عنوان نشان داد رکود بزرگ سال 2008—به طوری که تولید ناخالص داخلی. در طول رکود بزرگ, مقامات ایالات متحده به سختی می تواند کمی مشکل است. دولت نمی جمع آوری آمار هر دو نرخ تورم و یا بیکاری است که باید به آنها کمک کرد هدایت اقتصاد است. بنابراین وزارت بازرگانی شارژ اقتصاددان Kuznets سیمون از اداره ملی تحقیقات اقتصادی با ایجاد یک مجموعه ای از ملی آمار درآمد. Kuznets در ادامه به ساخت و تولید ناخالص داخلی در 1940s به عنوان یک متریک ساده است که می تواند محاسبه شده از بسیار محدود در بازار داده و سپس در دسترس است. یک دانه از (دلار ارزش) کالا و خدمات تولید شده در کشور را معادل مجموع درآمد همه را—دستمزد و سود اجاره و مالیات. برای این کار او موفق به دریافت جایزه یادبود نوبل در علوم اقتصادی در سال 1971. (اقتصاددان ریچارد سنگ که ایجاد مشابه آماری سیستم های انگلستان با دریافت این جایزه در سال 1984.)

Kuznets بارها و بارها هشدار داد که تولید ناخالص داخلی تنها اندازه گیری فعالیت بازار و اشتباه باید برای یک متریک اجتماعی و یا حتی رفاه اقتصادی. این رقم شامل بسیاری از کالاها و خدمات که مضر (از جمله او بر این باور تسلیحات) و یا بی فایده (حدس و گمان های مالی) و حذف بسیاری از آنهایی که ضروری است که آزاد بودند (مانند مراقبت توسط زنان خانه دار). یک هسته مشکل با ساخت چنین جمع است که وجود دارد طبیعی واحد برای اضافه کردن ارزش حتی سیب و پرتقال و اجازه دهید به تنهایی از چنین چیزهای مختلف به عنوان تسلیحات حدس و گمان های مالی و مراقبت. بنابراین اقتصاددانان با استفاده از قیمت های خود را به عنوان یک پروکسی برای ارزش—در این باور است که در یک بازار رقابتی قیمت منعکس چقدر مردم ارزش سیب و پرتقال تسلیحات حدس و گمان و یا مراقبت نسبت به یکدیگر است.

این عمیقا مشکل فرض—که قیمت اقدامات ارزش نسبی ساخته و تولید ناخالص داخلی بسیار آسان است برای محاسبه است. معاون بهبود از افسردگی توسط ramping تا تولید و مصرف مواد و کالا (به ویژه تسلیحات در طول جنگ جهانی دوم) تولید ناخالص داخلی به سرعت در حال رشد. بانک جهانی و صندوق بین المللی پول شروع به تامین مالی برنامه های توسعه در مستعمرات سابق در سراسر جهان اندازه گیری موفقیت خود را تقریبا به طور انحصاری از نظر رشد تولید ناخالص داخلی.

GDP vs Quality of life chart
منابع: بانک جهانی (تولید ناخالص داخلی); اداره آمار آمریکا (نابرابری data); سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (زندگی بهتر داده های شاخص)

در طول زمان به عنوان اقتصاددانان بر پیچیدگیهای مقایسه تولید ناخالص داخلی در دوره های مختلف و متنوع در سراسر کشور و احداث مجموعه مدل های اقتصادی که پیش بینی کرد و توضیح داد: تغییرات در تولید ناخالص داخلی آنها از دست نزد متریک را پایه لرزان. دانش آموزان به ندرت مورد مطالعه قرار مفروضات که رفت به ساخت و اندازه گیری—و آنچه در این فرض به معنای برای اطمینان از هر گونه استنتاج آنها ساخته شده است. به جای هدف از تجزیه و تحلیل اقتصادی شد برای توضیح حرکات این نهاد مصنوعی. تولید ناخالص داخلی شد هژمونیک در سراسر جهان: خوب سیاست های اقتصادی در نظر گرفته شد به هر آنچه که افزایش تولید ناخالص داخلی بیشتر است.

در سال 1980 پس از یک دوره به ظاهر ضعیف عملکرد اقتصادی—رکود تورمی مشخص شده توسط آهسته رشد و افزایش قیمت—رییس جمهور رونالد ریگان فرض در وعده ramping تا اقتصاد است. او مقرراتزدایی در بخش مالی و کاهش مالیات برای بهتر کردن این استدلال که منافع خواهد “trickle down” به کسانی که کمتر خوش شانس. اگر چه رشد تولید ناخالص داخلی تا حدودی (البته در یک نرخ به طور قابل توجهی پایین تر از در دهه های پس از جنگ جهانی دوم) نابرابری افزایش شتاب. به خوبی آگاه است که معیارهای مهم برخی از اعضای دولت بنا به گزارش استدلال برای متوقف کردن مجموعه ای از آمار نابرابری. اگر آمریکایی ها نمی دانند که چگونه بد نابرابری بود و احتمالا ما نمی خواهد در مورد آن نگران باشید.

دولت ریگان نیز به راه انداخته بی سابقه ضرب و جرح بر روی محیط زیست صدور اجاره برای سوخت فسیلی استخراج در میلیون ها هکتار از زمین های عمومی ، در سال 1995 من عضو شورای مشاوران اقتصادی رئیس جمهور بیل کلینتون. نگران کننده است که ما معیارهای پرداخت بیش از حد توجه به کاهش منابع و تخریب محیط زیست ما با وزارت بازرگانی به منظور توسعه یک اندازه گیری از “سبز” تولید ناخالص داخلی که می تواند ضرر و زیان هایی به حساب آورد. زمانی که نمایندگان کنگره از زغال سنگ متحده بعد از این آنها را تهدید به قطع بودجه ما مگر ما متوقف شد و کار ما است که ما موظف شدند.

سیاستمداران می دانستند که اگر آمریکایی ها درک چقدر بد زغال سنگ برای اقتصاد ما به درستی اندازه گیری شدهو سپس آنها را به دنبال حذف یارانه پنهان است که صنعت ذغال سنگ دریافت می کند. و آنها حتی ممکن است به دنبال به حرکت سریع تر به انرژی های تجدید پذیر. اگر چه تلاش های ما برای گسترش معیارهای ما بودند مانع این واقعیت است که این نمایندگان بودند حاضر به صرف زیادی مبنی بر توقف ما من متقاعد شده ام که ما به چیزی واقعا مهم است. (و آن را نیز بدان معنی است که هنگامی که یک دهه بعد سارکوزی به من نزدیک مورد سرفصل های بین المللی در پنل به بررسی راه های بهتر برای اندازه گیری “عملکرد اقتصادی و پیشرفت اجتماعی” من همگانی روندی در شانس.)

من سمت چپ شورای مشاوران اقتصادی در سال 1997 و در سال متعاقب آن به deregulatory شور از دوران ریگان, آمد, به دست گرفتن دولت کلینتون. بخش مالی اقتصاد آمریکا بود بالونی رانندگی تا تولید ناخالص داخلی. همانطور که معلوم شد بسیاری از سود که به این بخش از جمله بلند شد و در یک مفهوم ساختگی. بانکداران ” شیوه های وام دهی به حال تولید حباب مسکن که به صورت مصنوعی افزایش سود—و با پرداخت مرتبط بودن سود در حال افزایش پاداش خود را. در ایده آل رایگان-بازار اقتصاد, افزایش در سود قرار است به منعکس کننده افزایش اجتماعی خوب بودن اما بانکداران takings توجه قرار داده و دروغ به آن مفهوم است. از سود ناشی از ساخت دیگران بدتر کردن مانند زمانی که آنها در حال سوء استفاده از کارت اعتباری شیوه و یا دستکاری LIBOR (لندن بین بانکی ارائه شده نرخ بهره برای بانک های بین المللی اعطای وام به یک دیگر) به منظور افزایش درآمد خود را.

اما ارقام تولید ناخالص داخلی در زمان این ارقام متورم در صورت ارزش متقاعد کردن سیاست گذاران است که بهترین راه برای رشد اقتصاد بود به حذف هر گونه باقی مانده مقررات است که محدود به بخش مالی. دیرینه ممنوعیت ربا—شارژ ظالمانه نرخ بهره به استفاده از حمله—محروم می شدند دور. در سال 2000 به اصطلاح کالا نوسازی قانون تصویب شد. آن را طراحی شده برای اطمینان حاصل شود که مشتقات (مخاطره آمیز محصولات مالی است که نقش بزرگی در پایین آوردن سیستم مالی فقط هشت سال بعد) هرگز تنظیم شده است. در سال 2005 یک قانون ورشکستگی آن مشکل تر برای کسانی که مشکل پرداخت صورتحساب خود را به تخلیه بدهی های خود را—و آن را تقریبا غیر ممکن است برای کسانی که با وام های دانشجویی برای انجام این کار.

توسط اوایل 2000s, دو پنجم از سود شرکت از بخش مالی. که کسری باید نشان داد که چیزی اشتباه بود: کارآمد بخش مالی باید مستلزم هزینه های پایین برای درگیر شدن در معاملات مالی و در نتیجه باید کوچک باشد. ما بزرگ بود. Untethering بازار سود باد رانندگی تا تولید ناخالص داخلی—و آن را به عنوان معلوم شد بی ثباتی است.

مواد مخدر طوفان

حباب پشت سر هم در سال 2008. بانک ها بوده است صدور وام مسکن یکسره بر فرض که واقعی-قیمت املاک و مستغلات ادامه خواهد داد به افزایش است. زمانی که حباب مسکن را شکست به طوری که اقتصاد در حال سقوط بیش از آن بود و از آنجا که بلافاصله پس از جنگ جهانی دوم است. پس از دولت آمریکا نجات بانک ها (فقط یک شرکت AIG دریافت نجات دولت از $130 میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی بهبود یافته متقاعد کردن رئیس جمهور باراک اوباما و فدرال رزرو اعلام کرد که ما به خوبی در راه به بهبود است. اما با 91 درصد از سود در درآمد در سال 2009 تا 2012 رفتن به بالای 1 درصد اکثریت آمریکایی ها با تجربه هیچ کدام.

این کشور به آرامی پدید آمده از بحران مالی دیگران فرمان توجه: نابرابری بحران بحران آب و هوا و مواد مخدر بحران است. حتی به عنوان تولید ناخالص داخلی ادامه داد: برای افزایش امید به زندگی و دیگر اقدامات گسترده تر از بهداشت و درمان بدتر شده است. شرکت های مواد غذایی در حال توسعه بودند و بازاریابی با نبوغ بزرگ و اعتیاد آور قند غنی از مواد غذایی و افزایش تولید ناخالص داخلی اما تسریع یک بیماری همه گیر از دوران کودکی دیابت است. اعتیاد آور مصرف مواد مخدر منجر به یک بیماری همه گیر از مواد مخدر, مرگ و میر, اما سود حاصل از پوردو داروسازی و دیگر خائنانی که در درام اضافه شده به تولید ناخالص داخلی. در واقع هزینه های پزشکی ناشی از سلامت این بحران نیز افزایش تولید ناخالص داخلی. آمریکایی ها صرف می شد دو بار به عنوان مقدار هر فرد در مراقبت های بهداشتی از فرانسه بود اما امید به زندگی پایین تر. بنابراین بیش از حد استخراج از معادن زغال سنگ به ظاهر تقویت اقتصاد و با وجود آن کمک به درایو تغییر آب و هوا بدتر شدن تاثیر طوفان مانند Harvey, تلاش برای بازسازی دوباره اضافه شده به تولید ناخالص داخلی. تولید ناخالص داخلی این شماره ارائه شده خوش بینانه براق به بدترین حوادث.

این نمونه ها نشان disjuncture بین تولید ناخالص داخلی و اجتماعی رفاه و راه های بسیاری است که تولید ناخالص داخلی نتواند به خوبی اندازه گیری عملکرد اقتصادی. رشد تولید ناخالص داخلی در قبل از سال 2008 بود که پایدار نیست و از آن پایدار نیست. افزایش سود بانکی که به نظر می رسید به سوخت تولید ناخالص داخلی در سال های قبل از بحران بود و نه تنها در هزینه از خوب بودن از بسیاری از مردم که بخش مالی بهره برداری بلکه در هزینه تولید ناخالص داخلی در سال های بعد. افزایش نابرابری بود که هر اندازه گیری از صدمه زدن به جامعه ما, اما تولید ناخالص داخلی بود جشن بانک های موفقیت. اگر لازم بود یک رویداد است که سوار نیاز به روش های جدید اندازه گیری عملکرد اقتصادی و اجتماعی پیشرفت بحران 2008 بود.

GDP abstract art
اعتبار: سامانتا مشهد

داشبورد

کمیسیون رهبری سه اقتصاددانان (Amartya Sen از دانشگاه هاروارد, Jean-Paul Fitoussi پاریس موسسه مطالعات سیاسی و من) انتشار اولین گزارش خود در سال 2009 فقط پس از سیستم مالی آمریکا را درون منفجر. ما با اشاره به این که اندازه گیری چیزی به عنوان ساده به عنوان کسری از آمریکایی ها که ممکن است مشکل refinancing وام مسکن خود را روشن دود و آینه زیر بنای بی پروا رشد اقتصادی قبل از بحران و احتمالا فعال سیاست گذاران به دفع آن است. مهم تر ساختمان و توجه به یک مجموعه گسترده ای از معیارهای امروزی رفاه و پایداری—آیا زمان خوب با دوام هستند—کمک خواهد کرد بافر جوامع در برابر شوک آینده.

ما نیاز به دانستن این که آیا زمانی که تولید ناخالص داخلی در جریان است تا بدهی این است که افزایش و یا منابع طبیعی در حال تهی; این ممکن است نشان می دهد که رشد اقتصادی پایدار نیست. اگر آلودگی همراه با افزایش تولید ناخالص داخلی و رشد است نه سازگار با محیط زیست پایدار است. یک شاخص خوب از سلامت واقعی اقتصاد است که سلامت شهروندان و اگر همانطور که در آمریکا امید به زندگی شده است رفتن به پایین—به عنوان آن را حتی قبل از همه گیر—که باید به نگرانی در, بدون توجه به آنچه اتفاق می افتد به تولید ناخالص داخلی. اگر متوسط درآمد (که از خانواده ها در وسط) راکد و حتی به عنوان تولید ناخالص داخلی افزایش می یابد و این بدان معناست که این میوه ها از رشد اقتصادی هستند به اشتراک گذاشته شده.

آن را خوب است البته اگر ما می تواند آمد تا با یک واحد اندازه گیری است که به طور خلاصه چگونه به خوبی یک جامعه و یا حتی در یک اقتصاد در حال انجام است—تولید ناخالص داخلی به علاوه تعداد گویند. اما به عنوان با تولید ناخالص داخلی خود را بیش از حد اطلاعات با ارزش را از دست داده است که ما به صورت یک کل. می گویند شما در حال رانندگی ماشین شما. شما می خواهید بدانید که چگونه سریع شما می رویم و نگاهی به سرعت سنج. آن را می خواند 70 مایل در ساعت. و شما می خواهید بدانید که چقدر شما می توانید بروید و بدون جایگزینی مخزن شما که معلوم می شود 200 مایل است. هر دو این اعداد با ارزش هستند, انتقال اطلاعات است که می تواند بر رفتار خود. اما حالا فرض کنیم شما یک فرم ساده و در مجموع با اضافه کردن دو عدد با یا بدون “وزن.” چه تعداد مثل 270 به شما بگویم ؟ مطلقا هیچ چیز. آن را نمی خواهد به شما بگوید که آیا شما در حال رانندگی بی پروا و یا چگونه نگران شما باید در مورد در حال اجرا از سوخت.

این بود که چرا ما به این نتیجه رسیدند که هر یک ملت نیاز به یک داشبورد—مجموعه ای از اعداد است که انتقال ضروری تشخیص آن جامعه و اقتصاد و کمک به هدایت آنها. سیاست گذاران و نهاد های جامعه مدنی گروه باید با توجه به پرداخت نه تنها به ثروت مادی بلکه به سلامت, آموزش و پرورش, اوقات فراغت, محیط زیست, برابری, حکومت, سیاسی, صوتی, ارتباط اجتماعی و فیزیکی و امنیت اقتصادی و سایر شاخص های کیفیت زندگی است. فقط به عنوان مهم جوامع باید اطمینان حاصل شود که این “کالا” خریداری هستند در هزینه های آینده است. به این منظور آنها باید تمرکز بر حفظ و افزایش تا حد ممکن است سهام خود را از طبیعی, انسانی, اجتماعی و فیزیکی سرمایه است. ما همچنین تعیین یک دستور کار برای پژوهش بررسی ارتباط بین اجزای مختلف رفاه و پایداری و توسعه راه های خوب برای اندازه گیری آنها.

نگرانی در مورد تغییرات آب و هوایی و افزایش نابرابری در حال حاضر بوده است سوخت تقاضای جهانی برای بهتر اقدامات و گزارش ما متبلور است که روند. در سال 2015 ستیز روند سیاسی به اوج خود رسید در سازمان ملل متحد ایجاد یک مجموعه ای از 17 اهداف توسعه پایدار. پیشرفت به سوی آنها اندازه گیری می شود 232 شاخص منعکس کننده منیفولد نگرانی از دولتها و جوامع مدنی از سراسر جهان است. تعداد بسیاری هستند سودمند در نظر ما: یکی می تواند از دست دادن بینایی از جنگل درختان است. به جای گروه دیگری از کارشناسان به ریاست Fitoussi, مارتین دیورند (ارشد آمار OECD) و من توصیه می شود که هر کشور یک موسسه قوی دموکراتیک گفت و گو به کشف آنچه که مسائل مربوط به شهروندان خود در مورد مراقبت از.

چنین مکالمه را تقریبا به طور قطع نشان می دهد که بسیاری از ما زندگی می کنند که در بسیار از کشورهای توسعه یافته در مورد مراقبت از ما رفاه مادی ما, سلامت, محیط زیست اطراف ما و روابط ما با دیگران است. ما می خواهیم به انجام این کار به خوبی امروز بلکه در آینده است. ما در مورد مراقبت از, چگونه میوه ها را از اقتصاد ما مشترک هستند: ما نمی خواهیم جامعه ای که در آن یک چند در بالا گرفتن همه چیز را برای خود و بقیه در فقر زندگی می کنند.

یک شاخص خوب از سلامت واقعی اقتصاد است که سلامت شهروندان است. کاهش امید به زندگی حتی برای بخشی از جمعیت باید نگرانی هر چه که اتفاق می افتد به تولید ناخالص داخلی. و این مهم است که بدانید که اگر حتی به عنوان تولید ناخالص داخلی است, بیش از حد, آلودگی است—آن است که آیا انتشار گازهای گلخانه ای و یا ذرات در هوا. که به معنی رشد است نه سازگار با محیط زیست پایدار است.

انتخاب شاخص ها ممکن است در طول زمان و در میان کشورها است. کشورهای با نرخ بیکاری بالا را می خواهید برای پیگیری آنچه اتفاق می افتد به آن متغیر; کسانی که با بالا نابرابری می خواهید برای نظارت بر آن است. چرا که مردم به طور کلی می خواهم به می دانم که چگونه آنها انجام می دهند در مقایسه با دیگران ما توصیه می شود که کشورهای پیشرفته حداقل سهم در حدود پنج تا 10 شاخص های مشترک.

تولید ناخالص داخلی خواهد بود در میان آنها است. به طوری که اندازه گیری نابرابری و یا برخی از اشاره گر به سوی چه فرد معمولی یا خانگی انجام شده است. در طول سال اقتصاددانان حاوی یک راش از شاخص های نابرابری هر منعکس کننده ابعاد مختلف این پدیده است. این نیز ممکن است که جوامعی که نابرابری تبدیل شده است به خصوص مشکل ممکن است نیاز به معیارهای منعکس کننده عمق فقر در پایین و زیاده خواهی از ثروت در بالا. به نظر من دانستن آنچه اتفاق می افتد به درآمد متوسط است که از اهمیت ویژه; در آمریکا درآمد متوسط به ندرت تغییر برای چندین دهه حتی به عنوان تولید ناخالص داخلی رشد کرده است.

اشتغال است که اغلب استفاده می شود به عنوان یک شاخص از عملکرد اقتصاد کلان—اقتصاد با نرخ بیکاری به وضوح با استفاده از همه منابع خود را به خوبی. اما در جوامعی که در آن پرداخت می شود کار همراه با عزت و اشتغال است یک مقدار در حق خود است. دیگر عناصر صفحه را شامل شاخص برای تخریب محیط زیست (مثلا هوا یا آب کیفیت) پایداری اقتصادی (بدهی) بهداشت (امید به زندگی) و نا امنی.

ناامنی هر دو ذهنی و عینی ابعاد. ما می توانیم بررسی چگونه مردم احساس نا امنی: چگونه نگران آنها هستند و در مورد عوارض جانبی و یا چگونه آماده شده که احساس می کنند به مقابله با یک شوک است. اما ما همچنین می توانید پیش بینی احتمال که کسی می افتد زیر خط فقر در هر سال داده شده. و برخی از عناصر داشبورد هستند “متوسط” متغیر—چیزهایی که ما ممکن است (و یا ممکن است) ارزش خود را اما که ارائه تصوری از اینکه چگونه یک جامعه را تابع در آینده است. یکی از این اعتماد است. جوامع که در آن شهروندان اعتماد خود را به دولت و یکی دیگر به “انجام کار درست” تمایل به انجام بهتر. در واقع جوامع است که در آن افراد دارای سطوح بالاتری از اعتماد مانند ویتنام و نیوزیلند پرداخته اند به مراتب بیشتر و به طور موثر با این بیماری همه گیر از ایالات متحده به عنوان مثال که در آن سطح اعتماد کاهش یافته است از دوران ریگان,.

سیاست گذاران نیاز به استفاده از شاخص ها از جمله آنجا که پزشکان با استفاده از خود ابزار تشخیصی. زمانی که برخی از شاخص چشمک زن زرد و یا قرمز در آن زمان به نگاه عمیق تر. اگر نابرابری در بالا و یا افزایش آن مهم است که بدانید بیشتر: چه جنبه هایی از نابرابری در حال بدتر شدن ؟

فرمان از طریق طوفان

از آنجا که ما شروع به کار ما در خوب بودن شاخص برخی از ده سال پیش من شگفت زده شده اند در رزونانس است که آن را به دست آورد. تمرکز بر بسیاری از عناصر داشبورد نفوذ سیاست در همه جا. هر سه سال OECD میزبان یک کنفرانس بین المللی سازمان های غیردولتی ملی آمار مقامات دولتی و دانشگاهیان در پیشبرد “خوب بودن” را در دستور کار اخیر که در کره جنوبی در نوامبر سال 2018 با هزاران نفر از شرکت کنندگان است.

هر زمان که کنفرانس بعدی برگزار جهانی بحران در جوامع انسانی است که میکروسکوپی ویروس رسوب کرده مطمئنا می تواند در دستور کار باشد. کامل ابعاد آن می تواند سال ها یا دهه برای تبدیل شدن به روشن است. دوره نقاهت بعد از این فاجعه و فرمان جوامع پیچیده از طریق حتی بیشتر ویرانگر بحران که loom—فاجعه تغییرات آب و هوایی و تنوع زیستی سقوط—نیاز به حداقل عالی سیستم ناوبری. به قول OECD: ما در حال توسعه شده است این ابزار به ما کمک درایو بهتر است. از آن زمان به استفاده از آنها.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort mobil ödeme bozdurbuy verified stripe accounthtml nullednulled themesgreat rhino oynabuy wise accountbomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oynacasinoslotbeylikdüzü korsan taksielf bar bc5000cinsel sohbetaviator sinyal hilesiinstagram gizli hesap görmeVozol Alien 5000Mobil Ödeme BozdurmaLcd ekranköpek tasmaelf bar bc5000bağlama büyüsürekorbetvan escortbetboo girişgenco bahisaviator sinyal hilesideneme bonusu veren siteler