گالری: مادون قرمز جهان دیده می شود nasa’s Spitzer Space Telescope

Nasa’s Spitzer Space Telescope راه اندازی شد در سال 2003 در یک ماموریت برای مطالعه جهان در مادون قرمز. ماموریت خود را به پایان رسیده است on Jan. 30, 2020, پس از 16 سال تصاویر شگفت انگیز و اکتشافات علمی. را بررسی کنید برخی از مورد علاقه ما اسپیتزر تصاویر اینجا.

مرتبط: این زمان برای خداحافظی به اسپیتزر تلسکوپ فضایی. در اینجا به همین دلیل است.

Helix Nebula

(اعتبار تصویر: ناسا/JPL-Caltech/دانشگاه آریزونا)

این تصویر مادون قرمز از ناسا اسپیتزر تلسکوپ فضایی در سال 2007 نشان می دهد سحابی مارپیچ کیهانی ستاره کوچک اغلب عکس توسط ستاره شناسان آماتور در آن رنگ های زنده و وهم آور شباهت به یک غول چشم.

مرتبط: غول چشم در فضا دیده می شود توسط تلسکوپ ناسا
 

ابرنواختر باقی مانده هورمون رشد 3

(اعتبار تصویر: ناسا/JPL-Caltech/IPAC)

این ابرنواختر باقی مانده است, شناخته شده به عنوان HBH 3 یکی از بزرگترین در کهکشان راه شیری و اقدامات در حدود 150 سال نوری در سراسر. همچنین یکی از قدیمی ترین; ستاره ای که منفجر شد برای ایجاد این منظره کیهانی پس از 80 ، 000 به 1 میلیون سال پیش. اسپیتزر گرفته شده این تصویر در ماه مه سال 2010 و ناسا آن را منتشر on Aug. 2, 2018.

داستان کامل: شبح مانند بقایای یک ستاره مرده نشان داد در نور مادون قرمز (عکس)
 

پنگوئن و تخم مرغ کهکشان

(اعتبار تصویر: ناسا-ESA/STScI/AURA/JPL-Caltech)

کهکشان NGC 2336 و NGC 2937 شبیه یک پنگوئن و تخم مرغ به ترتیب, در این عکس که شامل داده ها از ناسا هابل و اسپیتزر تلسکوپ فضایی.

داستان کامل: کهکشان Duo به نظر می رسد درست مثل یک پنگوئن امنیت آن تخم مرغ (عکس)
 

کهکشان کلاه مکزیکی

(اعتبار تصویر: ناسا/JPL-Caltech)

مادون قرمز دید از nasa’s Spitzer Space Telescope نشان داد که کهکشان کلاه مکزیکی — پس از ظاهر خود را در نور مرئی به یک کلاه های لبه پهن بپوشانید — در واقع دو کهکشان در یک. آن بزرگ بیضوی کهکشان (آبی-سبز) با نازک دیسک کهکشان (تا حدودی دیده می شود به رنگ قرمز) تعبیه شده در داخل است. قبلی قابل مشاهده-تصاویر نور چراغ ستاره شناسان به این باور سمبررو بود به سادگی به طور منظم تخت دیسک کهکشان.

داستان کامل: معروف سمبررو کهکشان را نشان می دهد تعجب آور جانبی
 

سحابی کارینا

(اعتبار تصویر: ناسا/JPL-Caltech)

ستاره عظیم ویران می تواند محیط اطراف خود را به عنوان دیده می شود در این نمایش جدید از سحابی کارینا از nasa’s Spitzer Space Telescope. روشن ستاره در مرکز سحابی است Eta Carinae یکی از عظیم ترین ستاره در کهکشان است. آن خیره کننده تابش خیره کننده است که مجسمه سازی و از بین بردن اطراف سحابی.

مرتبط با: سحابی کارینا: عکس های شگفت انگیز از یک رنگی ابر کیهانی
 

پنجه گربه سحابی

(اعتبار تصویر: ناسا/JPL-Caltech)

Nasa’s Spitzer Space Telescope اسیر این دیدگاه از پنجه گربه سحابی در سال 2018 است. این سحابی می شود نام خود را از حباب های گاز داغ آن را شامل است که — اگر شما چپ کمی — شبیه گربه سانان پنجه پد.

داستان کامل: تصویر Purrrrrfect! ناسا جرقه بزند عکس از سحابی پنجه گربه
 

سحابی دمبل

(اعتبار تصویر: ناسا/JPL-Caltech/دانشگاه هاروارد-اسمیتسونین (CfA)

این سحابی دمبل, همچنین شناخته شده به عنوان مسیه 27, پمپ, کردن نور مادون قرمز در این تصویر از ناسا اسپیتزر تلسکوپ فضایی. این سحابی بود به نام پس از شباهت آن به یک دمبل را به عنوان دیده می شود در نور مرئی است. کشف آن در سال 1764 توسط چارلز مسیه که شامل آن به 27 عضو خود را معروف فروشگاه لبخند اشیاء.

مرتبط: وزن در سحابی دمبل (Space Wallpaper)
 

Cepheus ستاره و سبز Nebulas

(اعتبار تصویر: ناسا/JPL-Caltech)

به دلیل مادون قرمز حساسیت اسپیتزر می توانید یک نگاه خیره کننده در nebulas این ابر گرد و غبار و گاز فلفلی در سراسر جهان است. این پف سبز سازه در تصویر بالا منتشر شده که در سال 2019 هستند nebulas, با ستاره های پراکنده در درون آنها از جمله خوشه ای به نام Cepheus C در سمت چپ و یکی به نام Cepheus B در گوشه سمت راست بالا.

تصویری: Cepheus ستاره های مشاهده شده توسط تلسکوپ فضایی اسپیتزر
داستان کامل:
با پایان در دید اسپیتزر تلسکوپ فضایی منتشر شکوه سحابی تصاویر
 

جبار پرده برداری کرد

(اعتبار تصویر: ناسا/JPL-Caltech/S. T. Megeaty)

این تصویر مادون قرمز از nasa’s Spitzer Space Telescope را نشان می دهد Orion nebula, نزدیکترین ستاره عظیم-ساخت کارخانه به زمین است.

مرتبط با: شکوه و جلال Orion Nebula (عکس)
 

سبز سحابی حلقه

(اعتبار تصویر: ناسا/JPL-Caltech)

درخشان حلقه خال در فضا به نظر می رسد در ابتدا بیشتر شبیه قهرمان داستان از علم واقعیت است. اما این چیزی است که ناسا اسپیتزر تلسکوپ فضایی موجود در ابر تیره محاصره شده توسط دم صورت فلکی عقرب. این عکس از روشن زمرد سحابی منتشر شده در سال 2011 است یادآور درخشان حلقه اختیار داشت توسط کتاب های کمیک ابرقهرمان فانوس سبز

داستان کامل: ‘فانوس سبز حلقه’ می درخشد در فضایی ناسا عکس
 

کهکشان مارپیچی تار عنکبوت

(اعتبار تصویر: ناسا/JPL-Caltech)

به دنبال مانند یک عنکبوت swirled به یک کهکشان مارپیچی به کهکشان IC 342 ارائه آن ظریف الگوی گرد و غبار در این تصویر گرفته شده توسط ناسا اسپیتزر تلسکوپ فضایی در سال 2011. دیده می شود در نور مادون قرمز به ضعف نور ستاره می دهد و راه روشن و درخشان الگوهای گرد و غبار در سراسر کهکشان دیسک.

داستان کامل: کهکشان مارپیچی می درخشد مانند یک کیهانی تار عنکبوت
 

All About Space Holiday 2019

نیاز به فضای بیشتر? اشتراک خواهر ما عنوان “همه چیز در مورد فضا” مجله برای آخرین اخبار شگفت انگیز از مرز نهایی! (اعتبار تصویر: همه چیز در مورد فضا)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>