گالیله درس برای زندگی و کار از طریق یک طاعون

رمان coronavirus دارای طرح میتوانست به جهان ما بیش از چند ماه گذشته وادار کردن مردم به یاد بگیرند که چگونه به کار در راه کاملا جدید. برای دانشمندان در خصوص اسحاق نیوتن بارها برگزار شده است تا به عنوان یک مدل از اپیدمی ناشی از بهره وری از آنجا که او خود را صرف 1666 “سال معجزات” اجتناب از طاعون در حومه انگلیسی و در حال توسعه ایده های خود را در جاذبه اپتیک و حساب دیفرانسیل و انتگرال.

اما انزوا و آرام تفکر است که تنها یک مدل از علم در طول طاعون بار که به تعداد کمی از ما واقعا می تواند مربوط. Galileo Galilei ستاره شناس فیزیکدان و ریاضیدان که تبدیل تلسکوپ به یک ابزار علمی گذاشته و زمینه را برای یک فیزیک جدید حرکت ما با ارائه الهام بخش و بیشتر relatable مدل کار علمی در زمان بحران. در واقع چند تا از عمومی ترین و آشفته سال از گالیله زندگی را بزرگ طاعون شیوع 1630-33.

گالیله که متولد 1564 شده بود یک کودک در فلورانس در طول قبلی ایتالیایی عمده شیوع طاعون در 1575-77 که زده شمال ایتالیا کشته و 50 ، 000 نفر در ونیز—یک سوم از کل جمعیت. به عنوان یک دانشجوی پزشکی در دانشگاه پیزا جایی که گالیله شروع مطالعات خود او قطعا آموخته اند که بیشتر در مورد بدنام بیماری است. هر چند او به زودی رها پدرش آرزو می کنم که او دنبال دارو و به جای آن به ریاضیات و نجوم با این حال او همچنان به خواندن و صحبت کردن در مورد طاعون.

توسط 1592 گالیله تا به حال به دست آورد و موقعیت های معتبر در دانشگاه پادوا و در 1610 او منتشر شده پرستاره مسنجر. باریک حجم گزارش اکتشافات او ساخته شده با تلسکوپ خود را: قبلا نهان ستاره ها پشت سر هم از فریم ها از صفحات, کوه, افزایش یافت و از سطح ماه و جدید “Medicean ستاره” (در واقع قمر) در ابتدا نام خود را حامی پردازش از طریق مدار خود در اطراف مشتری. در همین سال او را دوست Ottavio Brenzoni فرستاده او را یک کپی از رساله او به تازگی منتشر شده در طاعون که در نگاه به گذشته در خدمت به عنوان یک یادآوری است که گالیله اکتشافات در آسمانها هرگز نمی تواند به طور کامل جدا از حوادث بر روی زمین است.

گالیله مکاتبات شامل مراجع به طور منظم به شیوع طاعون در توسکانی آغاز شد که در سال 1630. ما خواندن واکنش دفاعی از گالیله برادرزاده وینچنتزو او پس از فرار به یک شهر کوچک در خارج پراتو ترک گالیله با پسر جوان خود را “اجازه دهید به من می گویند برای اولین بار است که زمانی که من تصمیم گرفتم به اینجا بیایم من خیلی از تمایل به صرفه جویی در زندگی من, نه برای تفریح و یا یک تغییر هوا.”

ما همدردی با تاریکی طنز از گالیله شاگرد Niccolò Aggiunti استاد ریاضیات در پیزا که نقل مکان کرد به عقب در با پدر خود در فلورانس زمانی که دانشگاه تعطیل بود و تاسف خوردن این تمدید نظارت والدین: “من می خواهم به زندگی می کنند و… اما او می خواهد مرا به مرگ سالم…. زمانی که من نمی میرند طاعون او را خوشحال به من از گرسنگی می میرند.” به دنبال بازگشت به زندگی خود ما از چند ماه پیش ما می دانیم که فقط آنچه گالیله عزیزترین دوست, ریاضیدان بندتو کاستلی به معنای زمانی که او منعکس wearily در سال 1631 که این احساس “مانند هزار سال” پس از گالیله تا به حال شده است در رم با او.

طاعون و همچنین یک مانع تبدیل شد و یک فرصت برای گالیله معروف ترین و بحث برانگیز انتشار. گالیله بود که در رم در بهار 1630 سعی کنید به ترتیب برای گفت و گو در مورد دو رئیس سیستم جهان منتشر شود وجود دارد. این نیاز به تنظیم آن را به صورت چاپ شده خود را از طریق علمی آکادمی سیاهگوش و اخذ مجوز برای انتشار از طریق واتیکان را سانسور روند. در آن تابستان اما طاعون به نظر می رسد در فلورانس و گالیله تصمیم به چاپ خود گفت و گو به صورت محلی و در نتیجه تا حد زیادی پیچیده عادی سانسور روش. بخش هایی از این گفت و گو بودند بررسی توسط مقامات در رم در حالی که بخش های دیگر از جمله نهایی چاپ و موفق شد در فلورانس با اکراه موافقت روم بازرسان. این بی ربط دو شهر چند قدرت سانسور فرایند در واقع ایجاد فضایی برای گالیله به قاب استدلال خود را در حمایت از یک حرکت زمین بیشتر زور و اجبار از او ممکن است در غیر این صورت اجازه داده شده است.

در فوریه 1632 گالیله را Dialogue تکمیل شد در فلورانس. اگر چه پست بین فلورانس و رم معمولا در زمان تنها چند روز طاعون شیوع بودند از شهرستانها به اجرای محدودیت های سفر و حمل و نقل کالا به عنوان یک ماده در سلامت عمومی است. به عنوان یک نتیجه تنها دو نسخه از این گفت و گو رسیده بود رم در ماه ژوئن با شش نسخه از ورود در ماه جولای. با کپی آمد افزایش توجه به محتویات آن و استدلال. به عنوان متن رسیده محافل رم کاتولیک نخبگان اوربان هشتم و یسوعیان بلافاصله ابراز خشم و انزجار خود را در آزادی گالیله گرفته شده در زمان طاعون. در عرض یک هفته این کتاب ممنوع اعلام شد. در سپتامبر 1632 گالیله احضار شد و رم به شهادت قبل از رومی تفتیش عقاید. این بیماری همه گیر شد افول و محاکمه گالیله در مورد برای شروع است.

در حال حاضر همان تاخیر که تا به حال مانع ایمیل انتشار و گردش کتاب خود به نظر می رسید به کار گالیله را به نفع و به او التماس کرد خود را بی گناهی و خواهش کرد که دادگاه بود نقل مکان کرد و به خانه اش در شهر فلورانس. “و در نتیجه” او نوشت: در پایان یک نامه به دوست خود پاپ برادرزاده کاردینال و مفتش فرانچسکو Barberini “اگر نه من سن پیشرفته و نه من با بسیاری از شرایط فیزیکی و نه زحمات ذهن من و نه طول سفر در این زمان مشکوک از رنج [طاعون] هستند به اندازه کافی برای اقامت دادگاه … سپس من را از انجام این سفر است.” روم تفتیش عقاید پاسخ داد: در هیچ شرایط نامشخص: گالیله برای سفر به رم و یا او را دستگیر و به ارمغان آورد وجود دارد در زنجیر.

در ژانویه 20, 1633 گالیله شروع سفر خود را که به طول انجامید بیش از سه هفته و شامل اجباری قرنطینه. شش ماه بعد, محاکمه او به پایان رسید. گالیله خود اعتراف اشتباهات کنار گذاشته کار خود را قبل از رومی تفتیش عقاید و شروع به سفر خانه از رم به سینا به ویلای خود را در Arcetri خارج از فلورانس, که در آن او می خواهم به صرف مانده و نه سال از عمر خود را تحت بازداشت خانگی است.

هر چند بسیاری از ناظران از گالیله را سرزنش و محاکمه شد و در مورد ایده های خود را دختر خود را Suor Maria Celeste, فتیش منظور از فقیر Clares, حضور, در فاصله, به گالیله حالت فیزیکی. از پشت دیوار از صومعه, Maria Celeste او را آماده مواد غذایی و درمان های خانگی برای دفع طاعون. همراه با یک نامه در نوامبر 1630, Maria Celeste محصور دو electuaries—داروهای مخلوط با عسل— در تلاش برای محافظت از سلامت خود را. “یکی که هیچ نوشته برچسب متشکل از انجیر خشک و آجیل و غم و اندوه و نمک” و محدود بود همراه با عسل. او توصیه او را به “آن را هر روز صبح قبل از خوردن دوز مورد اندازه یک گردو کرد که بلافاصله پس از نوشیدن کمی یونانی و یا دیگر شراب خوب است و آنها می گویند آن را فراهم می کند شگفت انگیزی دفاع [در برابر طاعون].”

دوم پزشکی بود که گرفته شده در همان شیوه ای اما Maria Celeste هشدار داد که آن را تا به حال طعم تلخ. او وعده داده شده او هر چند که او می تواند به بهبود این دستور را اگر او می خواست برای ادامه مصرف هر دو یکی است. گالیله در سال طاعون و تفتیش عقاید محاکمه نیز یک داستان از بین نسلی مراقبت از راه دور به عنوان Maria Celeste کار می کرد از درون دیوار از صومعه به اهرم های پزشکی و درمان های معنوی به حمایت و حفظ او محبوب پدر است.

در میان نگرانی او را برای پدرش, شهرت, Maria Celeste و دیگر اعضای گالیله خانواده فرستاده می شود به طور منظم نامه های خود را در طول سفر بازگشت به روز رسانی او در طاعون موارد در اطراف منطقه. خود را به طور منظم missives موجود اپیدمیولوژیک شایعات tallying محلی اعداد به تازگی آلوده و رله سرنوشت از کسانی که تا به حال بهبود و یا درگذشت. گالیله خانواده ردیابی پیشرفت طاعون شیوع آنها به عنوان ردیابی سفر خود را بازگشت به خانه به یک زندگی از زندان. همانطور که ما با خود ما و جدایی از عزیزان ما باید به یاد داشته باشید راه هایی که گالیله را وقف حمایت خانواده او در فاصله ای که در طول این دوره پر سر و صدا.

گالیله طاعون سال روشن کردن واقعیت های علمی نامزدی در یک جهان پر از چالش است. چالش های تبیین رمان اکتشافات علمی که درگیری سیاسی و مذهبی بوده است. چالش های مداوم بین المللی علمی برنامه در طول نزدیک به یک دهه از انزوا و حبس. و البته چالش های زندگی در یک زمان ویران بیماری همه گیر.

همانطور که ما در کشتی با نحوه ادامه خود ما کار علمی در مواجهه با این بیماری همه گیر کوروناویروس من پیشنهاد می کنم که ما به نگه دارید تا گالیله به عنوان نمونه طاعون دانشمند. تقویت شده توسط روابط خود را با خانواده و دوستان خود و تقویت electuaries از میوه های خشک و عسل گالیله زندگی به ما می آموزد که به دنبال علم بوده است هرگز ساده در طول یک بیماری همه گیر است که با این وجود ضروری به استقامت.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>