از پرتاب به زمین نشستن کامل هواپیما: گیج کننده زمانی آپولو 13

پس از انجام دو موفق فرود ماه ناسا کشیده بود پیش از اتحاد جماهیر شوروی به عنوان رهبر بلامنازع در مسابقه فضایی. اما بالقوه کشنده حادثه در آن سوم قمری سطح محدود به ماموریت بود مورد آن را به پایین به زمین.

آپولو 13 احاطه شده بود خرافات از شروع عدد 13 اعتقاد به بخت برگشته اما ناسا نبود رفتن به اجازه دهید که در راه علم است. این وقایع ناگوار که برخوردی چپ Jim Lovell فرد Haise و جان Swigert در شکم جانور به عنوان آنها را در یک تایمر برای بازگشت به زمین است.

مرتبط با: آپولو 13 در زمان واقعی وب سایت ارائه می دهد بینش جدید به ماموریت 50 سال بعد

این مقاله به شما به ارمغان آورد همه چیز در مورد فضا.

همه چیز در مورد فضا مجله شما را در هیبت الهام بخش سفر را از طریق سیستم خورشیدی ما و فراتر از آن از فن آوری های شگفت انگیز و فضاپیما را قادر می سازد که بشریت به سرمایه گذاری به مدار به پیچیدگی فضای علم است.

عضویت فقط برای $5 (یا £5/€5).مشاهده معامله

زمان: 00:00:00 بلند کردن

آپولو 13 از راه اندازی در یک Saturn V موشک. (اعتبار تصویر: ناسا)

خدمه بود فرمان توسط Jim Lovell, یک کهنه کار ناسا که پرواز در سراسر جمینای و آپولو برنامه ها با فرمان ماژول (سانتی متر) خلبان John “Jack” Swigert و قمری (LM) خلبان فرد Haise هر دو از آنها نشده بود و در عین حال سفر به فضا.

سه مرد سوار سانتی متر نام مستعار اودیسه در نوک یک Saturn V موشک در مرکز فضایی کندی در فلوریدا در آوریل 11, 1970. در اینجا ناسا دوباره یادآوری شد از علاقه پایانی در اکتشاف فضا با راه اندازی مشارکت حدود 200 ، 000 مردم است. آن جمعیت بود که در مقایسه paled به 7 میلیون نفر که آمده بودند برای دیدن آپولو 11 پرتاب تقریبا یک سال پیش از آن.

مرتبط با: که در آن در حال ناسا اضافی Saturn V moon راکت از آپولو عصر?

زمان: 55:14:00, تلویزیون, انتقال

Haise تهیه LM دلو به jettisoned. (اعتبار تصویر: ناسا)

نزدیک به 56 ساعت به ماموریت و اطراف 205,000 مایل (330,000 کیلومتر) از خانه خدمه تا به حال فقط به پایان رسید زنده از تلویزیون پخش — هر چند هنوز بسیاری از ایستگاه های تلویزیونی علاقه مند بودند به اندازه کافی به آن را نشان می دهد. توجه اندکی افت فشار هوستون پرواز کنترل می خواستم برای بررسی سطح اکسیژن در خدمت ماژول (SM) به طوری که آنها خواسته Swigert به انجام یک روال ابررساناها هم بزنید در مخازن.

این جایی است که همه چیز رفت و به طرز وحشیانه ای اشتباه است.

زمان: 55:55:20, “هوستون ما تا به حال یک مشکل”

زمین-بر اساس آپولو 13 تیم جمع آوری در اطراف در کنترل ماموریت برای حل اکسیژن سلول شکست مشکل است. (اعتبار تصویر: ناسا)

خدمه شنیده ام یک انفجار با صدای بلند از خارج و به نام کردن به هوستون به گزارش با Swigert معروف و گفت: “خوب, هوستون, ما تا به حال یک مشکل در اینجا است.”

هر دو خدمه و زمین تیم متوجه شده است که مخازن اکسیژن و سوخت سلولها نشان هشدار دهنده خوانش با مخزن اکسیژن دو به طور کامل تخلیه شده و یک مخزن در حال سقوط در یک نرخ ثابت. چند نفر در کنترل ماموریت فرض بر این بود که یک گسل با ابزار دقیق اما Lovell گزارش او می تواند گاز نشت از SM تایید خود قرائت شد و متاسفانه یک درست است.

بعدها آنها کشف کنند که در یک زمان بیش از حد در یک مخزن اکسیژن در طول روال تست کوتاه کردن بخاری سوئیچ و تا به حال ذوب از قطع کننده مدار بسته, تبدیل تانک به یک بمب. یک بمب که تعیین شده بود زمانی که Swigert آغاز شده بود به هم بزنید و دمیده 13 فوت (3.9 متر) پنل خاموش SM. با قدرت و اکسیژن شکست, سریع, آپولو 13 ماموریت دیگر به زمین بر روی ماه, اما برای بازگشت به خانه زنده است.

زمان: 57:43:00 به قایق نجات

آپولو 13 خدمه از نقل مکان به خود تنگ LM و با استفاده از آن به عنوان یک “قایق نجات.” (اعتبار تصویر: ناسا)

تصمیم بر آن شد که باقی مانده سلول سوخت برای سانتی متر نیاز به حفظ شود برای ورود مجدد پس از این غیر ممکن بود در LM, نام, برج دلو. خدمه نیاز به قدرت پایین سانتی متر و تخلیه به برج دلو است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک قایق نجات به دلیل آن را به حال خود سیستم حمایت از زندگی. این ارائه مشکلات: LM تنها طراحی شده برای دو فضانورد به بازدید این ماه برای حدود 20 دقیقه در حالی که خانه سفر خواهد نیاز به هر سه مرد پر شود در کپسول برای چهار یا پنج روز.

زمان: 61:29:43 اورژانس اصلاح

مشاهده از LM به عنوان آن گذشت ماه. (اعتبار تصویر: ناسا)

به عنوان هنر و صنعت زیرفشار 157 کیلومتر (254 متر) فراتر از سمت دور ماه دیگر مانور برنامه ریزی شده بود برای سرعت بخشیدن به سفر دو ساعت پس از pericynthion نزدیکترین رویکرد به ماه. آن را نیز مورد بحث که آیا SM باید jettisoned برای افزایش سرعت بیشتر اما برخی استدلال می کنند این می تواند در معرض سانتی متر را سپر حرارتی برای انجماد سرد فضا برای بیش از حد طولانی و خطر شکستن آن در ورود مجدد. این امر همچنین شامل استفاده از تمام باقی مانده سوخت معنای دیگر دوره اصلاحات می تواند انجام شود بعد. ناسا انتخاب گزینه امن تر از چهار دقیقه ای سوزاندن که اصلاح کردن 12 ساعت پرواز و قرار دادن هنر و صنعت در هدف با اقیانوس آرام است. تقریبا 24 ساعت پس از انفجار خدمه تکمیل موفقیت آمیز دیگر سوزاند.

مرتبط: این خیره کننده 4K video دوباره ایجاد آپولو 13 خطر ناک سفر در اطراف ماه

زمان: 93:30:00, در حال اجرا, تعمیرات

موقت دکل استفاده می شود برای حذف دی اکسید کربن. (اعتبار تصویر: ناسا)

اما در حال حاضر سطح دی اکسید کربن در حال افزایش بود. شستشو سیستم روی LM نیست طراحی شده برای فیلتر هوا به صورت سه و محاسبات را دیدم که لیتیم هیدروکسید قوطی که حذف CO2 را پشتیبانی نمی خدمه تا بازگشت. CM به حال خود را عرضه قوطی اما به دلیل طراحی متفاوت این ناسازگار است. آن را تا به هوستون برای پیدا کردن موقت تصفیه به روش تنها با استفاده از آیتم های در هیئت مدیره آپولو 13. در 35 ساعت تست آنها تا به حال ثابت با استفاده از لباس فضایی شیلنگ کیسه های پلاستیکی و نوار مجرای.

زمان: 138:01:48, ارزیابی خسارت

خدمه گرفتار یک نگاه اجمالی از آسیب های پس از جدا شدن از SM. (اعتبار تصویر: ناسا)

بعد jettison آسیب دیده SM در حالی که با استفاده از LM پیشرانه به حرکت یک فاصله امن از آن است. این اولین بار بود که خدمه دیدم حد انفجار رله آسیب پایین به زمین. LM jettison بعدی و ویژه آخرین لحظه روش طراحی شده بود برای حفظ فاصله با pressurizing اتصال تونل قبل از انتشار. محاسبات با موفقیت انجام شد و خدمه خداحافظی به برج دلو دلیل آنها تا به حال ساخته شده و از این راه دور.

زمان: 142:40:45 بازگشت به صفحه اصلی

خدمه فرود موفقیت آمیز در اقیانوس آرام است. (اعتبار تصویر: ناسا)

به عنوان اودیسه خود را آغاز کرد تبار تنش بالا بود و جهان به تماشای. یونیزه هوا در اطراف کرافت پس از ورود مجدد به معنای یک کل ارتباطات خاموشی و برای بیش از چهار دقیقه ناسا تا به حال هیچ تماسی از ترس سپر یا چتر نجات هنوز هم می تواند شکست. پس از طولانی تر از حد انتظار خاموشی خدمه در نهایت ساخته شده تماس بگیرید. آنها تا به حال ساخته شده آن را به خانه پاشش پایین در اقیانوس آرام به برداشت توسط یو اس اس ایوو جیما. ماموریت دوبله بود “موفق به شکست” اثبات ناسا می تواند به خوبی کار می کنند در یک بحران.

مرتبط با: آپولو 13 اهمیت: چگونه شکست می تواند منجر به موفقیت های بزرگ

منابع اضافی:

این مقاله اقتباس شده از نسخه های قبلی منتشر شده در مورد فضای Bookazine آینده Ltd. انتشار. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>