Freeman Dyson کوانتومی فیزیکدان که تصور بیگانه ابرسازه درگذشت در 96

فیزیکدان افسانه ای و متفکر بزرگ Freeman Dyson درگذشت در سن 96 در نیوجرسی با توجه به گزارش ها از مین عمومی رادیو و نیویورک تایمز.

Dyson متولد شده در انگلستان در سال 1923 از نقل مکان به ایالات متحده در سال 1947 و صرف بیشتر از زندگی خود را به عنوان یک استاد یا استاد بازنشسته در دانشگاه پرینستون موسسه مطالعات پیشرفته. او امروز (Feb. 28) در یک بیمارستان در پرینستون با توجه به دانشگاه.

Dyson اول شد به طور گسترده ای شناخته شده برای کار مهم در اواخر 1940s روی برهمکنش بین نور و ماده است و سپس در ادامه به قابل ملاحظه ای گسترده حرفه ای. او در مقالات منتشر شده در آینده جهان مشغول به کار بر روی ایده هایی برای یک هسته ای-انفجار-طراحی فضاپیما که هرگز ساخته شده است طراحی و توسعه ایده های جدید در ریاضیات و فلسفه و تصور انسان از آینده دور — و همچنین تمدن های بیگانه — ممکن است زندگی و کار در فضا است.

“Dyson ایجاد انقلاب علمی و بینش از جمله محاسبات پل کوانتومی و انسانی جهان است. خود سهم بنیادی از کار خود را در مناطق متعدد از جمله مهندسی هسته ای, حالت جامد, فیزیک, فرومغناطيس, فیزیک نجومی, زیست شناسی و ریاضیات کاربردی” موسسه مطالعات پیشرفته نوشت: در یک اگهی برای Dyson.

Infographic: Dyson حوزه: فضای megastructure مفهوم توضیح داده شده
بیشتر:
سابقه ترین نادیده گرفته دانشمندان

او در توصیف خود و رویکرد به علم به عنوان محور گسترده کنجکاوی.

“من همیشه لذت می برد آنچه که من انجام شده بود و کاملا مستقل از اینکه آن مهم بود یا نه” Dyson گفته نیویورک تایمز در سال 2009 توضیح داد که چرا او هرگز برنده جایزه نوبل مانند همکارش ریچارد فاینمن. “من فکر می کنم آن را تقریبا درست و بدون استثنا اگر شما می خواهید برای برنده شدن یک جایزه نوبل, شما باید یک دامنه توجه ahold از برخی عمیق و مشکل مهم و ماندن با آن را برای 10 سال. که نبود من سبک.”

مسلما Dyson معروف ترین ایده بود “Dyson حوزه” فرضی ساختار یک تمدن ممکن است ساخت در اطراف یک ستاره به محصور و بهترین مهار انرژی خود را. مفهوم ساخته شده راه خود را به داستان های علمی تخیلی و نجوم نیز هست. در سال های اخیر برخی از ستاره شناسان حتی این باورند که خاص ستاره در کهکشان ما برگزاری نمایشگاه عجیب و غریب dimming رفتار ممکن است ناقص Dyson حوزه یک “بیگانه megastructure,” در اطراف آن است. (که ایده این بوده است تا حد زیادی بی اعتبار را به نفع دیگری به عنوان زندگی می کنند علم قبلا گزارش شده است.)

Dyson نیز شناخته شده به ویژه دیدگاه ها در تغییر آب و هوا مفاهیم است که او تا حد زیادی شایع در اواخر دهه اول قرن 21 است. در حالی که او نه اختلاف است که انسان تولید گازهای گلخانه ای باعث شد آب و هوای زمین به گرم او ابراز نا امیدی با رنگ است که در آن موضوع مورد بحث قرار گرفت در آن زمان به عنوان گزارش نیویورک تایمز در سال 2009. Dyson پیشنهاد کرد که دیگر مشکلات مهم تر بودند و ابراز شک و تردید در مورد برخی از تکنیک های مورد استفاده توسط دانشمندان آب و هوا برای برآورد اثرات آینده گرم شدن.

او همچنین استدلال کرد که کاشت میلیاردها درختان مهندسی ژنتیک برای جذب کربن بیشتر از درختان موجود خواهد مشکل را حل کند. به عنوان 2020 از جمله اصلاح شده ژنتیکی مگا جنگل ها وجود ندارد و جهان است ادامه داد: تجربه به طور فزاینده ای شدید از اثرات تغییر آب و هوا.

رابرت McNees یک فیزیکدان در دانشگاه لویولا در شیکاگو memorialized Dyson در توییتر با اشاره به Dyson 1979 مقاله “زمان بی پایان” چاپ شده در مجله بررسی های فیزیک مدرن. McNees نام آن را “واقعی اواخر شب-خوابگاه-اتاق-گفتگو از یک مقاله است.”

در این مقاله Dyson استدلال کرد که اگر جهان همچنان به گسترش برای همیشه لطفا برای و سرد زندگی ممکن است مرگ به عنوان بسیاری از فیزیکدانان فرض کنیم.

“نگاهی به گذشته و تاریخچه زندگی” Dyson نوشت: “ما در آن طول می کشد در مورد [1 میلیون] 10^6 سال به تکامل یک گونه جدید [10 میلیون] 10^7 سال به تکامل یک جنس [100 میلیون] 10^8 سال به تکامل یک شاخه و کمتر از [10 میلیارد] 10^10 سال به تکامل تمام راه را از primaeval لجن و گل به انسانهای هوشمند. اگر زندگی همچنان در این مد در آینده غیر ممکن است به مجموعه ای هیچ گونه محدودیتی برای انواع فرم های فیزیکی است که زندگی ممکن است فرض کنیم. چه تغییراتی می تواند رخ دهد در آینده 10^10 سال به رقیب تغییرات از گذشته است ؟

“از آن است که قابل تصور” Dyson ادامه داد: “که در یکی دیگر از 10^10 سال زندگی تکامل می تواند به دور از گوشت و خون و تبدیل به تجسم در یک interstellar ابر سیاه و یا در حساس کامپیوتر است.”

Dyson رفت و به نوشتن که زندگی ممکن است نیاز به گرما آب مایع و قابل اعتماد منبع انرژی برای باقی بماند در یک سرد, جهان,, اما تنها اگر آگاهی به بدن است.

“از آنجا که من فلسفی, خوش به گمان من … زندگی رایگان است برای تکامل به هر ماده تجسم به بهترین وجه مناسب اهداف خود,” او نوشت.

در اصل منتشر شده در Live علم.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im