آب و هوای ناپاک تاخیر Astra 1 DARPA راه اندازی چالش پرتاب در آلاسکا

مادر طبیعت دخالت کرده است دوباره با یک برنامه به طور بالقوه برنده جایزه راه اندازی.

Spaceflight راه اندازی ماهواره با هدف بود برای راه اندازی آن نخستین ماموریت مداری امروز (Feb. 29) از اقیانوس آرام پایگاه فضایی پیچیده در آلاسکا Kodiak Island. اما بد آب و هوا — به طور خاص بادهای قوی و ضخیم ابر — تحت فشار قرار دادند تا تلاش حداقل یک روز دیگر.

این پرتاب است بخشی از این مبلغ 12 میلیون DARPA راه اندازی چالش است که به دنبال تحریک توسعه خصوصی آمریکا موشک است که می تواند حمل کوچک نظامی ماهواره به مدار ارزان و در کوتاه turnarounds. (DARPA کوتاه برای Defense Advanced Research Projects Agency.)

مرتبط با: تاریخچه راکت

اگر Astra اولین پرواز که حامل چهار payloads موفق این شرکت خواهد شد $2 میلیون نفر است. Acing دوم راه اندازی در کوتاه منظور از یک پد در کودیاک پیچیده را در یک اضافی 10 دلار میلیون نفر است.

قوانین مسابقه را Astra 14 روز برای راه اندازی ماموریت شماره یک به عنوان شمارش از افتتاح یک دارپا-اعلام پنجره در فوریه. 17. امروز روز شماره 13 که بدان معنی است که فردا (1 مارس) می تواند از لحاظ فنی ماهواره Astra را آخرین شانس برای به دست آوردن زمین.

اما دارپا ممکن است Astra یک بیت از زمان اضافی برای جبران آب و هوا است که همکاری نمی مقدار از زمان. فقط چهار نفر از 13 روز به تاریخ شده اند “سبز” از یک آب و هوا چشم انداز معنی شرایط محیطی ارائه شده هیچ مشکلی تاد استاد DARPA مدیر برنامه برای رقابت گفت: در طول پخش به روز رسانی امروز. روز دیگر بودند یا در حاشیه و یا “قرمز” — یک روند است که به احتمال زیاد به ادامه فردا (1 مارس).

“فردا به دنبال مانند یک روز” استاد گفت. “ما در حال رفتن به از طریق امروز عملیات ببینید که چگونه است که می رود و سپس ارزیابی از وجود دارد.”

این عمل او با اشاره به بخشی از راه اندازی به طور منظم به روز شمارش معکوس کار با ماهواره را 38-پا بلند (11.6 متر) موشک 3.0 که ماموریت تیم می خواهد به انجام به آهن از برخی از تاب برداشتن شناسایی شده در “مرطوب لباس تمرین” دیروز (Feb. 28).

قوانین رقابت های تماس برای ماهواره برای دریافت ماموریت شماره دو تا مارس 18. اما این تاریخ نیز هیچگونه آب و هوا-جبران خسارت تاخیر.

این DARPA راه اندازی چالش اعلام شد در سال 2018 و 18 شرکت در ابتدا ابراز علاقه در رقابت استاد گفته است. سه پیشرفته برای تبدیل شدن به “ماه کامل ” شرکت کنندگان” — Astra, باکره مدار و بردار راه اندازی. اما باکره مدار و بردار, راه اندازی, کاهش یافته است, ترک مستقر در کالیفرنیا ماهواره به عنوان تنها رقیب.

Astra تاسیس شد در سال 2016 باقی ماند اما در حالت خفا تا زمانی که در اوایل این ماه. منطقه خلیج شرکت اقدام به دو زیر مداری آزمون ماموریت در سال 2018 اما هنوز راه اندازی یک پرواز مداری.

شما می توانید اطلاعات بیشتر در مورد DARPA راه اندازی چالش در DARPA وب سایت برای این پروژه اینجا.

مایک دیوار است که نویسنده از “خارج وجود دارد” (Grand Central, چاپ و نشر, 2018; نشان داده شده توسط کارل تیت) یک کتاب در مورد جستجوی زندگی بیگانه. او را دنبال کنید در توییتر @michaeldwall. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom یا Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im