سوخت های فسیلی باعث انتشار گاز متان از برآورد

متان در سطح باستان درجه نمونه نشان می دهد که دانشمندان را بسیار دست کم گرفته چقدر از گاز گلخانه ای انسان منتشر می کنند به اتمسفر از طریق سوخت های فسیلی است.

متان زیادی کمک کننده به گرم شدن کره زمین. انتشار گاز متان به جو را افزایش حدود 150 ٪ بیش از سه قرن, اما آن را دشوار است برای محققان برای تعیین دقیقا همان جایی که این تولید گازهای گلخانه ای سرچشمه; گرما به دام انداختن گازهای مانند متان می توان ساطع شده به طور طبیعی و همچنین از فعالیت های انسانی.

“قرار دادن سختگیرانه تر متان انتشار قوانین و مقررات در صنعت سوخت فسیلی را باید از این پتانسیل برای آینده کاهش گرمایش جهانی تا حدی بزرگتر از آنچه قبلا فکر می کردم می گوید:” بنیامین Hmiel یک ” null در آزمایشگاه از Vasilii Petrenko استاد از زمین و علوم محیط زیست در دانشگاه روچستر. Hmiel, Petrenko و همکاران گزارش یافته های خود را در طبیعت.

 Methane emitted into the atmosphere can be sorted into two categories–fossil or biological–based on its signature of the isotope carbon-14. Biological methane can be released naturally from sources such as wetlands or via anthropogenic sources such as landfills, rice fields, and livestock. Fossil methane can be emitted via natural geologic seeps or as a result of humans extracting and using fossil fuels.
(اعتبار: Michael Osadciw/روچستر)

متان نمی چسبد اطراف بلند

متان دومین انسانی—انسان ایجاد می شود—کمک به گرم شدن کره زمین پس از دی اکسید کربن. اما در مقایسه با دی اکسید کربن نیز به عنوان دیگر گرما به دام انداختن گازهای متان نسبتا کوتاه عمر آن طول می کشد به طور متوسط تنها نه سال در جو است. دی اکسید کربن و در مقابل می تواند باقی بماند در جو حدود یک قرن است. که باعث می شود متان به خصوص هدف مناسب برای مهار سطح انتشار و در زمان کوتاه.

“اگر ما را متوقف ساطع همه دی اکسید کربن امروز بالا سطح دی اکسید کربن در جو هنوز هم باقی بماند برای مدت زمان طولانی” Hmiel می گوید. “متان مهم است که به مطالعه چرا که اگر ما به ایجاد تغییرات به ما زمان انتشار گاز متان آن را به تأمل بیشتر به سرعت.”

“…بسیاری از متان تولید گازهای گلخانه ای انسانی هستند بنابراین ما باید بیشتر کنترل.”

متان ساطع شده به اتمسفر را می توان به دو دسته مبتنی بر امضای آن از کربن-14 نادر رادیواکتیو ایزوتوپ. وجود دارد فسیلی گاز متان است که منزوی برای میلیون ها سال در باستان هیدروکربن سپرده و دیگر حاوی کربن-14 زیرا ایزوتوپ دارای پوسیده و وجود بیولوژیکی متان است که در تماس با گیاهان و حیات وحش در سطح این سیاره و حاوی کربن-14.

زیستی متان آزاد می کند به طور طبیعی از منابع مانند تالاب و یا از طریق منابع انسانی از جمله محل های دفن زباله مزارع برنج و دام است. فسیلی گاز متان است که تمرکز Hmiel را مطالعه منتشر می کنند می تواند از زمین شناسی تراوش می کند و یا به عنوان یک نتیجه از انسان استخراج و با استفاده از سوخت های فسیلی از جمله نفت و گاز و زغال سنگ است.

دانشمندان قادر به دقت تعیین مقدار کل گاز متان ساطع شده به جو در هر سال اما آن را دشوار است برای شکستن این کل به اجزای آن فرد: کدام بخش از سرچشمه های فسیلی و منابع که در حال بیولوژیکی? چقدر متان منتشر شده است به طور طبیعی و چقدر است منتشر شده توسط فعالیت های انسانی?

“به عنوان یک جامعه علمی ما شده است در تلاش برای درک دقیقا چه مقدار متان ما به عنوان انسان ساطع شده را به جو می گوید:” Petrenko یک coauthor از مطالعه. “ما می دانیم که سوخت های فسیلی جزء یکی از بزرگترین ما جزء گازهای اما از آن شده است به چالش کشیدن پین که چون امروز در فضای طبیعی و انسانی مولفه های فسیلی تولید گازهای گلخانه ای نگاه همان isotopically.”

هسته های یخ به عنوان کپسول زمان

به منظور دقت بیشتر جدا طبیعی و انسانی اجزای Hmiel و همکاران خود را تبدیل به گذشته با حفاری و جمع آوری یخ هسته از گرینلند. یخ هسته ای نمونه عمل مانند کپسول زمان: آنها حاوی حباب های هوا با مقادیر کمی از باستان هوا به دام افتاده در داخل. این محققان با استفاده از یک محفظه ذوب برای استخراج باستان هوا از حباب و سپس مطالعه ترکیب شیمیایی.

Hmiel پژوهش با تمرکز بر اندازه گیری ترکیب هوا از اوایل قرن 18—قبل از شروع انقلاب صنعتی—به روز در حال حاضر. انسان نمی شروع به استفاده از سوخت های فسیلی در مقادیر قابل توجهی تا اواسط قرن 19. اندازه گیری سطح انتشار قبل از این زمان اجازه می دهد تا محققان به شناسایی گازهای طبیعی وجود ندارد و گازهای ناشی از سوخت های فسیلی که در حال حاضر در امروز جو است. هیچ شواهد نشان می دهد, طبیعی, فسیلی گاز متان تولید گازهای گلخانه ای می تواند متفاوت باشد در طی چند قرن.

با اندازه گیری کربن-14 ایزوتوپ در هوا از بیش از 200 سال پیش محققان دریافتند که تقریبا همه از متان ساطع شده به جو بود بیولوژیکی در طبیعت تا حدود سال 1870. که وقتی فسیلی جزء شروع به سرعت در حال افزایش. زمان همزمان با افزایش استفاده از سوخت های فسیلی است.

سطح به طور طبیعی منتشر شد فسیلی متان در حدود 10 برابر کمتر از تحقیقات قبلی گزارش شده است. با توجه به مجموع فسیلی تولید گازهای گلخانه ای اندازه گیری در فضای امروز Hmiel و همکارانش استنباط است که انسان ایجاد می شود فسیلی جزء بالاتر از حد انتظار—25-40 درصد بالاتر آنها را پیدا کنید.

یافته خبر خوب ؟

داده ها پیامدهای مهمی برای تحقیقات آب و هوا: اگر انسانی متان تولید گازهای گلخانه ای را تا بخش بیشتری از کل کاهش تولید گازهای گلخانه ای از فعالیت های انسانی مانند سوخت های فسیلی استخراج و استفاده از تاثیر بیشتری در آینده مهار گرمایش جهانی از دانشمندان قبلا تصور.

به Hmiel که در واقع خبر خوب. “من نمی خواهم به دریافت بیش از حد نا امید کننده در این به این دلیل من داده شده و به مفهوم مثبت: بسیاری از متان تولید گازهای گلخانه ای انسانی هستند بنابراین ما باید بیشتر کنترل. اگر ما می تواند به کاهش تولید گازهای گلخانه ای, آن را به بیش از یک اثر است.”

ما در بنیاد ملی علوم و دیوید و لوسیل پاکارد بنیاد کار پشتیبانی می کند.

منبع: دانشگاه روچستر

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im