جعلی در آتش: زمین گذشته و آینده کاوش در ‘کیهان: ممکن است جهان’

دین و عبادت ذاتا گره خورده با تاریخ ما به عنوان یک گونه به عنوان آتش است و هر دو در حال تکرار نقوش در این هفته قسمت از “کیهان: ممکن است در جهان.”

در ابتدا از قسمت 11 به نام “سایه های اجداد فراموش شده,” میزبان نیل دگراس تایسون به ما یادآوری می کند که زمانی که انسانهای هوشمندکه به معنی “دانا آنهایی که” کشف و کنترل آتش صدها نفر از هزاران سال پیش همه چیز تغییر کرده است. آتش به ما اجازه طبخ غذا و گرما در منازل و آن را در خدمت به عنوان یک نقطه کانونی برای داستان سرایی و های هویت فرهنگی در میان اعضای جامعه.

پرسپولیس پیچیده ساخته شده توسط امپراتور حدود 600 سال پیش از میلاد در زمانی که ایران تنها ابرقدرت بر روی زمین نشان می دهد مرکزی تمرکز آتش در تمدن های باستانی است. اهلی کردن آتش نقش مهمی در عبادت زرتشتیان خدای اهورا مزدا و نماد خدا و خلوص و “نور روشن ذهن است.”

مربوط به: ‘کیهان: ممکن است جهان’ به ارمغان می آورد جستجو برای E. T. پایین به زمین

شر فاجعه و بیماری از سوی دیگر باعث شد Angra Mainyu های زرتشتی نمایندگی از چه مسیحی مدرن جوامع خواهد تماس شیطان. چرا مردم فکر می کردند از این آفات به عنوان ایجاد یک موجود شیطانی تر می شود واضح است که تایسون پیاده روی ما را از طریق چگونه یک هاری ویروس با حمله به بدن یک سگ پس از pup آلوده شده توسط یک خفاش هار.

بیماری میکروب ها نه تنها حمله و کشتن سلول های تایسون توضیح می دهد اما همچنین تغییر میزبان خود را رفتار به منظور تسهیل این ویروس به میزبان دیگر. این ویروس هاریبه عنوان مثال تبدیل میزبان خود به یک بی باک دیوانه حیوانات با حمله به سیستم لیمبیک است که معاملات با احساسات و حافظه است. هنگامی که سیستم لیمبیک است که در معرض خطر ویروس توجه خود را تبدیل به مکانیسم در حیوانات’ گلو است که تولید بزاق باعث حیوانات آلوده به کف در دهان. این ویروس همچنین مانع از بلع ساز و به حداکثر رساندن شانس بزاق آلوده را به میزبان دیگر.

چگونه ویروس “دانستن” برای انجام این کار ؟ “تکامل توسط انتخاب طبیعیمی گوید:” تایسون توضیح داد که “با توجه به زمان به اندازه کافی تصادفی جهش را نگه دارید, اگر این افزایش ویروس’ شانس زنده ماندن.” جالب اینجاست که این قربانیان است که نگه داشتن یک ویروس’ “ستمکار شعله” زنده آن را به عنوان جهش از یک میزبان به میزبان خم آنها را به آن را به عنوان اگر آن را یک حساس بودن. “ما در رحمت نیروهای نهان; ویروس ها و میکروب های هورمون بسیار خود ما DNA. از کجا برنامه نویسی پایان و رایگان آغاز خواهد شد اگر آن را تا کنون در همه؟”

توضیح در این نقاط تایسون تبدیل به حشرات و حیوانات. ساده برنامه های رفتاری فراوان در قلمرو حیوانات; برای مثال هنگام مرگ زنبور عسل ترشح اسید اولئیک (یک مرگ “فرمون”) به خود بگویید همکار کندو اعضای خود را به حذف اجساد از کندو و غازها را به طور غریزی بازیابی هر تخم مرغ-مانند اشیاء که ممکن نورد دور از لانه خود. در حالی که ما ممکن است تشخیص شواهد خودجوش تصمیم گیری در حیوانات, تایسون, می گوید, می تواند ما را در شناسایی یک منبع قدرت اجرایی در آنها و یا “روح”? آنچه در مورد انسان?

ما هنوز نمی تاسیس پارامترهای آنچه در آن به معنی “مجزا انسان” تایسون یادداشت ها. افلاطون یکی از اولین فیلسوفان به جلو قرار داده تعریف: “مرد featherless حیوان دوپا.” ارسطو شاگرد افلاطون بعدها اعلام شود که انسان یک موجود اجتماعی و سیاسی حیوانی. نه از این تعاریف نگه داشتن وزن زیاد; بعد از همه, و مورچه و زنبور عسل و موریانه نیز اجتماعی حیوانات. تأکید این نکته تایسون به ما می دهد چند نمونه از گونه های جانوری است که درگیر در تجارت و هنر استفاده از تکنولوژی و ابزارهای پدر و مادر جوان خود را از طریق نوجوانی به بزرگسالی و کسی که به بردگی و بهره برداری از سایر حیوانات و نگه داشتن آنها را در اسارت. حیوانات دیگر و حتی نشان دادن هر یک از دیگر محبت و حساسیت.

مرتبط با: خلاق موجودات: 10 حیوانات که با استفاده از ابزار

On the Monterey Cliffs, "Cosmos: Possible Worlds" host Neil deGrasse Tyson gently rocks a newborn baby.

در مونتری صخره “کیهان: ممکن است جهان” میزبان نیل دگراس تایسون به آرامی سنگ یک نوزاد تازه متولد شده. (اعتبار تصویر: کیهان استودیو)

به نظر می رسد تنها چیزی که ما را جدا از سایر حیوانات تایسون ponders ما “عصبی نیاز به احساس” خاص است.'” در برابر پس زمینه از سالن انقراض, برجسته, برجسته در قسمت های قبلی تایسون اصرار وجود دارد که باید یک تمایز روشن بین خودمان و حیوانات است که توجیه ما خوردن آنها با پوشیدن آنها و حتی آوردن پایان دادن به گونه های خود را.

“DNA است سرنوشت و اگر آن را نشانی از آن را باید از این قدرت برای نوشتن داستان حماسه دلاوری و saintliness?” وجود قهرمانی در این راه یک غزال خواهد خودش را در راه آسیب است برای محافظت از فرزندان خود و گله از یک یوزپلنگاما نیز وجود دارد قهرمانی در داستان ما از گذشته باستانی به عنوان تایسون نشان میدهد با داستان آشوکا. پنج ثانیه قبل در “تقویم کیهانی” — حدود 2200 سال زمین پیش — امپراتور آشوکا ترور در سراسر شبه قاره هند آغاز شد, مشخص شده توسط خود گرايش به شکنجه و خشونت شدید.

پس از تبادل با نام راهب بودایی آشوکا تحت یک تغییر عمیق; داشتن متوجه شدم دامنه واقعی خود قدرت و رفاه اجتماعی شد آشوکا اولویت خود را به عنوان ایده “خویشاوندی” گسترش یافت و حتی حیوانات. او ممنوع مراسم قربانی کردن حیوانات و تاسیس بیمارستان دامپزشکی. آشوکا بیشتر حفر چاه های کاشته شده و درختان ساخته شده پناهگاه امضا معاهدات صلح با کشورهای همسایه او یک بار warred با ساخته شده است و مدارس و بیمارستان ها و hospices معرفی زنان در آموزش و پرورش و بهداشت و درمان برای همه و خیلی بیشتر.

“آشوکا, رویای” تایسون می گوید: با اشاره به بشردوستانه خود را در حرفه “رشد بلندتر با زمان است.” ما قطع به یک صحنه از یک مادر با او گریه کودک که تا به حال متولد شده است چند لحظه قبل از. نگاه ما به کودک دوباره در دوازدهمین و آخرین قسمت از سری “آمدن سن در Anthropocene.” صحنه باز می یابد و ما در یک ارام ساحل دریا که در آن تایسون توصیف زندگی بر روی زمین به نوزاد. “همه ما بسیار جوان در اینجا” او کوس “جدید مانند شما به رمز و راز از جهان است.” علم تایسون متحده است ما حق است و ما چگونه قطعه با هم تاریخ ما است.

تنظیم صحنه برای این قسمت جدید تایسون به یاد می آورد خود ما سیاره آتشین آغاز زمانی که آن را با چکش توسط یک جسم آسمانی به اندازه مریخکه لعنتی به فضا ماده ای که شد زمین ماه است. زمین به تدریج سرد می شود تشکیل یک پوسته بر سطح آن است که اجازه اقیانوس ها به شکل. در سیاره ما مراحل ابتدایی روز بسیار کوتاه تر است; تنها حدود شش ساعت طول یادداشت تایسون. محیط زیست نیز سمی و خصمانه: “دانشمندان دلیل است که ضخیم مه آلود جو به دام افتاده گرمای زمین ساخته شده و آن را سوزان و داغ” تایسون توضیح می دهد.

مرتبط با: چگونگی تشکیل ماه: 5 وحشی قمری نظریه

بطرز شگفت انگیزی وجود دارد که موجودات زنده که جان سالم به در این به ظاهر غیرقابل زیست محیط زیست; این سیانو باکتری ها است که زندگی در اعماق اقیانوس ها و “مدرن” سیاره با مصرف دی اکسید کربن و تولید اکسیژن که به نوبه خود مصرف ضخامت متان که احاطه سیاره ما باعث درجه حرارت به قطره. اتم اکسیژن و سپس جمع آوری شده در آسمان بالاتر از سیاره ما و تشکیل مولکول ازن. زندگی بر روی زمین امکان پذیر شد و جوان, زمین, چشم انداز به شدت تغییر عنوان این زندگی شروع به انطباق خود با شرایط جدید است.

در 11 ساعت در شب سال نو کیهانی در سال هومو ارکتوس ایستاده بود تا برای اولین بار آزادی دست خود و به دست آوردن گونه نام خود را. “آنها شروع به حرکت در اطراف به کشف شجاعانه به خطر همه چیز را برای رسیدن به مکان های ناشناخته است. آنها شجاع بودند و خود اجرا می شود خون در رگ های خود می گوید:” تایسون از اجداد باستانی ما. برخی از کاوش آفریقا و دیگران رفت به اروپا و شواهد پشتیبانی از این نظریه اروپا پیشگامان بعدها تکامل را به انسان نئاندرتال. دیگر H. ارکتوس افراد را در رفتن به آسیا و تکامل به ما انسان عموزاده بوده باشیم.

ما نئاندرتال بستگان زندگی می کردند بسیار به ما بود و بسیاری از چیزهایی که ما در نظر به “انسان” می گوید: تایسون. در این روز تعداد کمی از ما حتی انجام برخی از ژن های نئاندرتال; با این حال برخی از نیروی ناشناخته محو نئاندرتال بوده باشیم و بسیاری از سال پیش. دانشمندان اصل آن ممکن است خود را خوشنودی است که محکوم به فنا آنها را ما به عنوان شواهد نشان دادن آنها هرگز جرأت فراتر از سواحل اقیانوس.

بیشتر بی قرار از عموزاده خود را نئاندرتال بوده باشیم و ما انسانهای هوشمند اجداد عبور از دریاها و بی رحم چشم انداز در حال تغییر زمین اقیانوس و اتمسفر منجر به انقراض است. جامعه علمی به سن و سال ما یک نام جدید “قابلیت ها” از کلمه یونانی برای “انسان” و “اخیر.” فقط به عنوان نئاندرتال ها بوده باشیم و ممکن است محکوم خود, اما, اولیه, انسانهای هوشمند ممکن است محکوم فرزندان: ایالات متحده.

تغییر جهان ما می آید در قیمت بزرگ است; “تاریکی” تایسون میگه شده است بلندی بیش از ما به عنوان پیشرفت تکنولوژی و افزایش جمعیت. اختراع کشاورزی اجازه داده انسان به حل و فصل در مزارع و بعد در شهرستانها. دی اکسید کربن و متان منتشر شده از های مختلف کشاورزی و تکنیک های کشاورزی افزایش تصاعدی به عنوان نیاز ما برای آنها افزایش یافته و برای حفظ در حال رشد اعداد. در چین ما شروع به سوزاندن زغال سنگ که تبدیل به سوخت برای ریخته گری جعل و خانه است.

به عنوان مضر به محیط زیست به عنوان این بود هیچ چیز در مقایسه با آسیب های انجام شده توسط chlorofluorocarbonsیا CFCs. قبل از یخچال ما نگهداری مواد غذایی سرد و ذخیره آنها را در جعبه یخ. بعد جعبه یخ جایگزین شد گاز یخچال است که با استفاده از آمونیاک و دی اکسید گوگرد به عنوان یک مایع خنک کننده. اما این مواد شیمیایی بودند سمی و ساز اغلب نشت ساخت آنها خطرناک است. اختراع CFCs یک مولکول است که تا به حال وجود داشته است در طبیعت که قبلا موفق شد تا از آن استفاده می شد و تقریبا در همه چیز.

فاجعه بار اثر CFCs تا به حال در ازن کشف شد تا اوایل دهه 1970 زمانی که داروخانه ها, ماریو مولینا و شروود رولان مطالعه اثرات سوخت موشک تا به حال در جو یافت CFCs نه تنها انباشته شده در فضای, اما در حال حاضر نازک لایه ازن. هنگامی که اشعه ماوراء بنفش نور بازدید CFC مولکول آن نوار دور اتم کلر است که پس از غذا خوردن دور در ازن بسیار عایق است که باعث می شود آن را ممکن است برای زندگی بر روی زمین است. خوشبختانه دانشمندان مشغول به کار خستگی ناپذیر برای هشدار دادن به جهان و جهانی دولت ها توجه خود را هشدار; تولید کنندگان متوقف شد تولید CFCs و ازن اخذ شده ضخیم تر از زمان. فرزندان ما حتی ممکن است دیدن این آسیب به طور کامل شفا.

مرتبط: اثرات گرمایش جهانی

این قسمت به پایان می رسد در یک دلخراش توجه داشته باشید یکی دیگر از دانشمندان هشدار ما هنوز به توجه. Syukuro منابع متولد شد و در مناطق روستایی ژاپن و در زمان علاقه شدید در زمین دمای متوسط جهانی. در طول دوره زندگی حرفه ای او را جمع آوری مدارک مورد نیاز او برای نوشتن “تعادل حرارتی جو با توجه به توزیع رطوبت نسبی” یک کاغذ که پیش بینی افزایش زمین دما به دلیل گازهای گلخانه ای تا زمانی که آن را تبدیل به یک غیرقابل سکونت و سمی محیط زیست دوباره منجر به ما داد.

هنوز هم بسیاری بر این باورند که “علم بی قراری” با این حال با وجود منابع را به درستی پیش بینی افزایش دما و اثرات آن بر روی سیاره ما است. “دانشمندان هشدار داده می گوید:” ما یک پشيمان تایسون که ما نگاه به آینده ما در زندگی بر روی زمین: کشنده, هوای آزاد, درجه حرارت, جهانی, کمبود آب, آتش سوزی. این ruminations محدود بصری قابل توجه از ضرب و شتم کودک بطری littering خشک و بی ثمر زمینه دلالت بدترین حالت برای انسان است. تایسون به پایان می رسد در یک امیدوار توجه داشته باشید که انجام خواهد داد ما را به آخرین قسمت از سری.

“این نمی شود می گوید:” تایسون. “آن را خیلی دیر است. وجود دارد یکی دیگر از راهرو دیگری در آینده ما هنوز هم می تواند داشته باشد. من قول می دهم به شما وجود دارد; ما پیدا کردن یک راه است.”

“کیهان” پخش در کانال نشنال جئوگرافیک در روزهای دوشنبه در 8 p. m. و/9 p. m. CT و خواهد بود reprised در شبکه تلویزیونی فاکس در این تابستان.

دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>