جنگل ‘پارک’ می تواند سبز حفاظت در برابر سونامی

ردیف سبز تپه استراتژیک مرتب در طول سواحل به نام سونامی کاهش پارک می تواند کمک به دفع کردن تخریب از سونامی در حالی که حفظ منظره اقیانوس و دسترسی به ساحل, محققان گزارش.

برای برخی از جوامع ممکن است آنها ارائه گزینه ای بهتر از قوی زمینه ،

در یک مطالعه در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوممحققان تلاش برای تعیین کمیت چگونه سونامی امواج از ارتفاع های مختلف ارتباط برقرار کردن با تپه ها با اندازه های مختلف و اشکال مرتب در نزدیکی لبه آب.

غول زمینه معمولی رویکرد به کاهش خطر بروز سونامی. ژاپن به عنوان مثال ساخته شده است صدها کیلومتر دیوار بتنی بلندتر از 40 فوت در بعضی از نقاط با هزینه بیش از 12 میلیارد دلار پس از سونامی امواج سقوط کرد از طریق زمینه و پهن جوامع ساحلی در سراسر شرق ژاپن در مارس 2011.

اما زمینه تمایل به گران است به ساخت سخت در محلی گردشگری و ماهیگیری و صنایع و مخل به جوامع ساحلی و سازگار با محیط زیست مخرب و شکست می تواند فاجعه بار می گوید: ارشد نویسنده مطالعه جنی Suckale استادیار ژئوفیزیک در زمین انرژی و محیط زیست علوم (دانشگاه استنفورد زمین).

“اگر دیوار سقوط عواقب زندگی خرد می گوید:” Suckale. زمینه نه تنها می تواند ایجاد حس کاذب امنیت است که می تواند مانع از تخلیه سریع او توضیح می دهد که آنها نیز می تواند در نهایت شکستن از هم جدا به بلوک از قلوه سنگ است که امواج سونامی پس از آن بازی شیر یا خط در سراسر شهرستان.

“این نوع از حسی که لحظه ای که شما آن را به عنوان یک تهدید شما ساخت یک دیوار” Suckale می گوید. اما در حالی که درست آن زمینه می توانید به آدرس برخی از سونامی خطرات عوامل است که یک محل قابل زیستن می تواند به مراتب پیچیده تر است.

“اکثر جوامع ساحلی می خواهید به حداکثر رساندن رفاه خود و نه حداقل رساندن خطر خود را در هزینه از همه چیز,” او می گوید. “آیا شما واقعا می خواهید به زندگی می کنند در پشت یک دیوار بتنی به دلیل شانس کمی وجود دارد که یک سونامی خواهد به شما رسید ؟ اجازه دهید بیشتر گزینه های روی میز و آگاهانه بحث است.”

داشتن گزینه های بیشتر در جدول است که به ویژه مهم در مکان های که در آن منابع ساحلی حمایت های کمیاب, مطالعه می گوید coauthor Abdul Muhari که منجر ساحلی فاجعه کاهش بخش اندونزیایی وزارت امور دریایی و شیلات. “با داشتن تحلیل در مقاله سونامی مستعد کشور در حال حاضر اساسی مبنایی برای ارزیابی تپه به عنوان ارزان قیمت, راه برای کاهش خطرات سونامی,” او می گوید.

ساحلی جنگل برای حفاظت از سونامی

ساحلی جنگل ها می تواند کمک به قرار دادن ترمز در جریان سونامی سرعت در نزدیکی شهرها و روستاها. این و دیگر طبیعت-بر اساس راه حل های به طور فزاینده مهم در طرح ساحلی و مدیریت ریسک محققان نوشتن. در عین حال در آن طول می کشد برای دهه درختان به رشد به اندازه کافی محکم به ارائه معنی دار حمایت می کند.

و با توجه به مطالعه پوشش گیاهی دارای اثر کمی بر روی یک ورودی موج انرژی است. گیاهان هنوز هم ممکن است نقش مهمی در مبارزه با فرسایش اما در نتیجه کمک به حفظ شکل و ارتفاع و فاصله از تپه که ایجاد آنها موثر است.

یک راه حل جایگزین برداشت تا در سواحل در سونامی مستعد کشور در سراسر جهان به دنبال ترکیب بهترین از هر دو جهان: tunability و فوریت مهندسی سد و ساحلی دسترسی و عملکرد زیست محیطی از یک متخلخل سبز منطقه.

تا به حال طرح های, برای این پروژه, شناخته شده به عنوان سونامی کاهش پارک شده اند اطلاع بیشتر با زیبایی شناسی از علم است. “در حال حاضر ما طرح استراتژیک نیست به اندازه کافی” Suckale می گوید. “این مقاله یک نقطه شروع برای درک چگونگی طراحی این پارک به حداکثر خطر کاهش سود حاصل از آنها است.”

طراحی امور

توسط مدلسازی عددی چه اتفاقی می افتد به یک سونامی موج زمانی که این انتقاد را به یک ردیف از تپه های محققان نشان می دهد تپه می تواند منعکس کننده و تعدیل یک سونامی موج قدرت مخرب در مورد به عنوان به خوبی به عنوان یک نمونه دیوار یا سد دریایی می تواند. و در این رویداد بزرگ یک-در-یک-هزار-سال نوع سونامی آنها با شکست مواجه خواهد شد و بدتر از حتی بیشتر تحمیل دیوار. به عنوان یک نتیجه, مطالعه می یابد وجود دارد کمی ارزش اضافی به دست آورده از ترکیب دیوار و تپه—یک رویکرد مشترک در طرح از Constitución, شیلی به Morino ژاپن.

“این تپه منعکس کننده مقدار شگفت آور از انرژی موج های کوچک و متوسط سونامی,” Suckale می گوید. سفارشی کردن شکل تپه ها بر اساس شکل خط ساحلی جهت است که سونامی به احتمال زیاد به رویکرد و دیگر سایت های خاص عوامل می تواند کمک به حداکثر رساندن مقدار انرژی منعکس شده. این کلیدی است Suckale می گوید چون “انرژی است که واقعا دشمن اصلی خود را.”

چرا که اگر یک سونامی inundates منطقه در دریچه گاز کامل حتی با یک پا از آب Suckale می گوید آن را ترک معدود بازماندگان. “این فقط انتقاد شدید همه چیز. شما نمی توانید اقامت خود را و هنگامی که شما سقوط آن بسیار خطرناک است. آن را می اندازد اتومبیل در ساختمان. شما به راحتی زدم توسط همه چیز انجام شده در آب است.”

این مطالعه همچنین با اشاره به نیاز برای خانه ها و زیرساخت ها به مجموعه خود را به پشت پهن منطقه حائل چون تپه ها می تواند سرعت جریان و افزایش آسیب در منطقه بلافاصله در اطراف پارک. برای جلوگیری از این پیامد ناخواسته محققان نشان می دهد با توجه به طرح های با چند ردیف مبهوت از تپه ها که بزرگتر هستند به سمت ساحل و کوچکتر داخلی.

“مطالعه ما نشان می دهد که طراحی مهم است. وجود دارد یک اشتباه و یک راست فاصله وجود دارد یک اشتباه و یک راست شکل” Suckale می گوید. “شما باید با استفاده از معیارهای زیبایی برای طراحی این.”

اضافی نویسندگان از موسسه تکنولوژی ماساچوست; جدید جرزی موسسه فناوری; کارشناسی ارشد دانشکده نیروی دریایی در مونتری کالیفرنیا; و مدیریت پایدار بهره برداری از منطقه ساحلی و جزایر کوچک; اداره کل دریایی فضایی مدیریت و وزارت امور دریایی و شیلات در جاکارتا اندونزی.

استنفورد زمین بنیاد ملی علوم تحقیقات تکمیلی برنامه کمک هزینه تحصیلی و دفتر تحقیقات نیروی دریایی کار پشتیبانی می کند.

منبع: دانشگاه استنفورد

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de