برای stargazers های دب اکبر یک آسمانی, قطب نما, clock, calendar و حاکم است. در اینجا نحوه استفاده از آن.


یک صحنه شب اسیر در Achada انجام Gamo, تاریک, آسمان Alqueva Mértola نشان می دهد شبح از یک skywatcher که در تلاش است به ما نشان می دهد که در آن برای پیدا کردن ستاره قطبی شمال ستاره ای در دب اکبر. (اعتبار تصویر: میگوئل کلرو)

در یک زمان یا دیگر بسیاری از ما احتمالا با استفاده از یک چاقوی ارتش سوئیس. عالی روزمره ابزار آن را واقعا فقط یک جلال جیب یا penknife; یک ابزار ترکیب چندین تیغه ها و وسایل دیگر از قبیل قیچی و پیچ گوشتی.

و صعودی شمال شرقی آسمان در فوریه شب چیزی است که ما ممکن است تماس بگیرید “چاقو ارتش سوئیس از آسمان”: از دب اکبر. آن است که یک مقام رسمی صورت فلکی را در خود دارد; بلکه آن را برجسته گروه بندی ستاره (به نام asterism) که به شکل یک نوع متفاوت از الگوی ستاره در صورت فلکی شناخته شده — در این مورد Ursa Major, خرس بزرگ.

اما دب اکبر است که بیش از فقط یک روشن و آشنا الگوی ستاره. این قطب نما, یک ساعت, یک تقویم و یک خط کش تمام نورد را به یکی!

مرتبط: ستاره ای در دب اکبر است که یک مهاجم بیگانه

قطب نما

به عنوان یک قطب نمای ما تنها نیاز به رفتن به این دو ستاره در پایان کاسه دب اکبر — Dubhe و Merak — شناخته شده به عنوان “گر ستاره” است که در خدمت به عنوان یک ستارگان سوزن قطب نما اشاره به طور مستقیم به سمت ستاره قطبی شمال ،

یک خط فرضی کشیده شده و توسعه یافته از Merak از طریق Dubhe (در بالای کاسه) و توسعه یافته حدود پنج برابر فاصله بین دو ما به ارمغان می آورد فورا به ستاره قطبی. هنگامی که شما در پیدا کردن ستاره قطبی شما رو به شمال به علت. پشت سر شما جنوب به سمت چپ خود را با غرب و به حق شما شرق.

یک ساعت

ما همچنین می توانید با استفاده از دب اکبر به عنوان یک ساعت آسمانی. در کتاب خود “ستاره هاو روایات قومی از همه سنین” (G. P. پوتنام پسران, 1911) ویلیام تایلر Olcott اوایل قرن 20 آمریکا وکیل و تازه astronomer نوشته است:

“کل شکل خرس بزرگ محافل در مورد قطب یک بار در بیست و چهار ساعت است. این البته یک حرکت ظاهری با توجه به چرخش زمین است. یک خط اتصال ‘گر ستاره با ستاره قطبی را میتوان به عنوان ساعت دست از یک ساعت. با کمی تمرین این وقت شب می تواند به مسلم به تقریبی درجه با موقعیت این ستارگان در ساعت دست.”

نگاه در آسمان به سمت شرق این زمان از سال است و شما نمی توانید از دست دب اکبر. ساخت این خرس بزرگ (Ursa Major) می تواند ثابت کند یک کمی بیشتر به چالش کشیدن. (اعتبار تصویر: شب پرستاره نرم افزار)

تنها چیزی که باعث می شود آسمان ما ساعت متفاوت از آنهایی که ما در خانه ما (یا در اطراف مچ دست خود را) است که دب اکبر حرکت در اطراف زمین جغرافیایی قطب شمال در جهت عقربه های ساعت. آنچه مورد نیاز است به یاد بگیرند که چگونه برای گفتن زمان با استفاده از دب اکبر است یک دوره مکرر مقایسه — تکرار دوباره برای هر فصل از موقعیت خط در حال اجرا از ستاره قطبی از طریق اشاره گر ستاره با زمان محلی بر روی ساعت خود را.

مدت زمان مورد نیاز برای انجام این مشاهدات بستگی به پشتکار یک ناظر شما هستند. از طریق یک فرایند ذهنی ارتباط بين آسمانی و مکانیکی ساعت دست آن امکان پذیر می شود به منظور برآورد زمان به طور مستقیم از آسمان به تنهایی. با تمرین این می تواند انجام شود به تعجب آور درجه از دقت و صحت. من می دانم که برخی از افرادی که قادر به بگویید که چه زمان آن است که با استفاده از این روش در عرض فقط چند دقیقه از چه زمان واقعی اتفاق می افتد! اگر شما بیرون رفتن چند شب در هفته و توجه داشته باشید پس از آن چه وقت است هنگامی که شما در داخل بازگشت و پس از یک در حالی که شما نمی خواهد نیاز به چک کردن ساعت و یا سازمان دیده بان خود را — شما تقریبا می دانید چه ساعت از شب است.

از دب اکبر twinkles بیش پوشیده از برف البرز کوه در ایران. (اعتبار تصویر: جف دای)

تقویم

علاوه بر نقش آن به عنوان یک نوع کیهانی chronometer های دب اکبر نیز می تواند در خدمت به عنوان یک تقویم است. از موقعیت نسبی از دب اکبر نسبت به ستاره قطبی در این فصل از سال و در نهایت با تمرین حتی ماه تعیین می شود با نگاه کردن به آسمان است.

در طول ساعت پس از تاریکی می افتد در بهار ما می توانید پیدا کردن asterism افزایش بالا شمال افق و کشش به نقطه تقریبا به طور مستقیم سربار (اوج). اما در تابستان آن تبدیل شده عقربه های ساعت 90 درجه; کاسه در حال حاضر امتیاز رو به پایین و آن را دروغ به غرب قطب در اوایل شب ساعت.

با پاییز شب های دب اکبر است که تا کنون در زیر ستاره قطبی و skims شمالی افق. این موقعیت در آسمان مناسب است در راه به عنوان خرس ها در حال رفتن به خواب زمستانی در این زمان از سال و همانطور که قبلا ذکر, این دب اکبر است که بخشی از صورت فلکی خرس بزرگ است که در حال حاضر تا حدودی پنهان در زیر شمالی افق. و در حال حاضر در طول زمستان ما پیدا کردن آن صعودی آسمان ایستاده روی دسته آن حدود 9 p. m. به وقت محلی در شرق.

یک معیار

یکی دیگر از ارزش و جذاب استفاده از دب اکبر است که ما می توانید استفاده از آن را به عنوان مناسب فصل معیار است که ما می توانیم اندازه گیری زاویه ای اندازه ها و فواصل در آسمان است. آسمان زوایای مختلف از 5 تا 25 درجه در حد تعیین شده می تواند با استفاده از ستاره های دب اکبر. در حالی که دیگر شناخته شده asterisms مانند میدان اسب بزرگ در پاییز یا صور فلکی مانند شکارچی در فصل زمستان می تواند در خدمت این همان تابع دب اکبر است که قابل مشاهده در تمام فصول و به همین دلیل است که مفید ترین آسمان حاکم از همه آنها را.

فاصله بین اشاره گر ستاره اقدامات 5.5 درجه است. پس از ماه اقدامات حدود نیم درجه در قطر ظاهری به طور متوسط ما می تواند مناسب 11 ماه کامل در فاصله بین Dubhe و Merak.

این آسمان نمودار برچسب های درخشان ترین ستاره دب اکبر و دب اصغر. (اعتبار تصویر: SkySafari برنامه)

دفعه بعد شما ببینید دب اکبر در آسمان مطالعه فاصله بین دو اشاره گر ستاره و قاضی برای خودتان چگونه بسیاری از اقمار شما ممکن است مناسب بین آنها است. این ممکن است مانند نگاه تنها چهار یا پنج می تواند مناسب — اما 11? این همراه با ظاهر “پف” ظاهر افزایش یا تنظیم moon یکی از بهترین توهمات نوری در آسمان, اما بله … 11 ماه کامل خواهد در واقع تناسب بین این دو اشاره گر ستاره.

برگشت به آسمانی ما چوب اندازه گیری فاصله بین دو ستاره در سراسر پایین کاسه (Merak و Phecda) است 7 درجه در حالی که این دو ستاره در امتداد بالا (Dubhe و Megrez) در 10 درجه از هم جدا. از Dubhe به Alkaid (این ستاره در پایان رسیدگی) اقدامات 25 درجه و از Dubhe به ستاره قطبی امتداد 28 درجه است.

برخی از نمونه هایی از استفاده می کند که ما ممکن است قرار دادن این پرستاره حاکم شامل برآورد طول مسیر روشن و شهاب سنگ و یا سنگ اسمانی بزرگ خطی در سراسر آسمان و یا تعیین طول دم از روشن ستاره دنباله دار. به عنوان مثال فرض کنید ما به عنوان خوانده شده, که یک سیاره قابل مشاهده در برخی از شب 7 درجه شمال ماه است. یک نگاه در دب اکبر را ارائه چشم با فوری “احساس” برای این فاصله.

که نزدیک ؟

از دب اکبر می درخشد بالاتر از جزایر قناری. (اعتبار تصویر: میگوئل کلرو)

برای کوچکتر night-sky, اندازه گیری, اتمام وسط ستاره در دسته دب اکبر. که كشتن كودكان منع نمى كرد و در واقع فقط به آن بالا سمت چپ کوچکتر دیمر ستاره شناخته شده به عنوان Alcor. اگر شما از بینایی نرمال شما باید قادر به جدا کردن دو ستاره بدون هیچ گونه نوری کمک. این دو ستاره از هم جدا شده توسط 12 قوس دقیقه یا 0.2 درجه است. که کمتر از نصف قطر ظاهری ماه است.

نگه دارید که در پشت ذهن خود را, چرا که بعد از این سال در دسامبر. 21 و مشتری و زحل در حال رفتن به بسیار برخورد نزدیک با هر یک از دیگر. در نزدیک ترین رویکرد پس از 1623 این سیاره خواهد بود از هم جدا شده توسط 6 قوس دقیقه یا فقط یک نیم فاصله از كشتن كودكان منع نمى كرد به Alcor. در آن شب, شما قادر خواهید بود برای هر دو مشتری و چهار قمر گالیله و زحل و حلقه معروف در همین زمینه از نمای بالا-قدرت تلسکوپ.

علامت گذاری تقویم خود را.

جو رائو به عنوان یک مربی و به عنوان سخنران مهمان در نیویورک هیدن افلاک. او می نویسد: در مورد نجوم برای تاریخ طبیعی magazine, the کشاورزان سالنامه و نشریات دیگر. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

All About Space Holiday 2019

نیاز به فضای بیشتر? اشتراک خواهر ما عنوان “همه چیز در مورد فضا” مجله برای آخرین اخبار شگفت انگیز از مرز نهایی! (اعتبار تصویر: همه چیز در مورد فضا)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su