برای بچه ها قد می آید با کاهش خطر زوال عقل

بلندتر بودن در بزرگسالی همراه است با کاهش خطر ابتلا به زوال عقل در مردان حتی زمانی که حسابداری آموزش و پرورش, هوش, و, خانواده, ژنتیک, تحقیق در می یابد.

پیدا کردن راه هایی برای شناسایی افراد در معرض خطر زوال عقل می تواند کمک به مردم برای اقدامات پیشگیرانه و یا برنامه ریزی برای آینده خود مراقبت. این مطالعه نشان می دهد که بزرگسالان جوان ارتفاع ممکن است یک خطر بالقوه عامل را در نظر بگیرید.

مطالعات قبلی نشان داده اند که ارتفاع ممکن است یک عامل خطر برای ابتلا به زوال عقل اما بسیاری از این تحقیقات بود قادر را به حساب ژنتیکی و زیست محیطی و یا دیگر در اوایل زندگی عوامل که ممکن است مرتبط به هر دو ارتفاع و زوال عقل است.

“ما می خواستیم برای دیدن اگر ارتفاع بدن در مردان جوان است که در ارتباط با تشخيص زوال عقل, در حالی که کاوش در این که آیا نمرات آزمون هوش و سطح تحصيلات و اساسی زیست محیطی و عوامل ژنتیکی مشترک با برادران در توضیح این رابطه می گوید:” منجر نویسنده Terese سارا Høj Jørgensen, دستیار استاد در بخش پزشکی اجتماعی در دانشگاه کپنهاگ وزارت بهداشت.

برای انجام این کار Jørgensen و همکاران تجزیه و تحلیل داده ها در 666,333 دانمارکی مردان متولد بین سال های 1939 و 1959 از جمله 70,608 برادران و 7,388 ،

این مردان تحت معاینات در وظيفه هیئت مدیره بین سال 1957 و در سال 1984 و پس از آن در دانمارک ثبت ملی تا سال 2016. از اطلاعات محققان شناسایی 10,599 مردان که توسعه زوال عقل را در مراحل بعدی زندگی.

در طول سال متوسط ارتفاع تغییر کرده است. تنظیم و تحلیل گروه مطالعه نشان داد که وجود دارد حدود 10 درصد کاهش در خطر ابتلا به زوال عقل در حال توسعه حدود هر 6 سانتی متر (در حدود 2.4 اینچ) قد و قامت در افراد بالاتر از ارتفاع متوسط.

زمانی که تیم در زمان به حساب نقش بالقوه هوش و یا آموزش و پرورش تعدیل نشده ارتباط بین قد و خطر ابتلا به زوال عقل بود که تنها اندکی کمتر است.

این پژوهشگران همچنین دریافتند که ارتباط بین قد و خطر ابتلا به زوال عقل وجود داشته در برادران از ارتفاع های مختلف. همان درست است از دوقلوها اگر چه نتایج این گروه کمتر است.

این یافته ها نشان می دهد که ژنتیک و خانواده صفات به تنهایی نمی تواند توضیح دهد که چرا کوتاه تر از مردان هستند بیشتر در معرض خطر ابتلا به زوال عقل از بلندتر هستند. به احتمال زیاد عوامل محیطی نیز نقش دارد.

“یک قدرت کلیدی از مطالعه ما این است که این تنظیم به صورت بالقوه نقش آموزش و پرورش و هوش در مردان خطر ابتلا به زوال عقل که هر دو ممکن است ساخت تا شناختی رزرو و این گروه کمتر در معرض ابتلا به زوال عقل می گوید:” نویسنده ارشد Merete Osler بالینی استاد در دانشگاه کپنهاگ و در مرکز تحقیقات بالینی و پیشگیری Bispebjerg و فردریکسبرگ بیمارستان.

“پس از این تنظیم نتايج ما هنوز نقطه به نقطه ارتباط بین بلندتر ارتفاع بدن در مردان و کاهش خطر ابتلا به زوال عقل تشخیص در مراحل بعدی زندگی. تجزیه و تحلیل ما از برادران بیشتر نشان می دهد که این ارتباط ممکن است ریشه مشترک در اوایل زندگی زیست محیطی مواجهه ربطی به عوامل خانوادگی به اشتراک گذاشته شده توسط برادران” او می افزاید.

مهم محدودیت از مطالعه عدم اطمینان که آیا این یافته ها generalizable به زنان می گویند Osler و Jørgensen. مطالعات قبلی بر روی پتانسیل تفاوت های جنسیتی در ارتباط بين ارتفاع و زوال عقل بیشتر مجمل.

این مقاله به نظر می رسد در مجله eLife. حمایت از کار آمد از دانمارک پزشکی شورای پژوهش های Velux بنیاد Jascha بنیاد بهداشت و درمان بنیاد دکتر Sofus کارل امیل Friis و اولگا دوریس Friis گرانت و NordForsk.

منبع: دانشگاه کپنهاگ

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su