برای آینده wearables موضوع tellurium از طریق نانولوله?

نانولولههای نیترید بورون قفس یا جعبه گذاردن tellurium اتمی زنجیر مانند یک نی که نور و فشار می تواند به کنترل, گزارش, پژوهشگران.

برای فناوری پوشیدنی الکترونیکی, پارچه و یا بسیار نازک دستگاه های که گذاشته می شود بر روی سطح فنجان جداول فضای مناسب و مواد دیگر محققان شروع به لحن اتمی ساختار نانومواد.

مواد آنها تست نیاز به خم شدن به عنوان یک فرد حرکت می کند, اما نه همه noodly و یا ضربه محکم و ناگهانی و همچنین نگهداری در دماهای مختلف و هنوز هم به اندازه کافی آب برای اجرای توابع نرم افزار کاربران انتظار از دسکتاپ و گوشی های. ما کاملا وجود با موجود یا مقدماتی فن آوری نشده است.

BNNTs را توخالی مراکز

یوغ Khin صدای تند و تیز استاد فیزیک در دانشگاه فنی میشیگان به مطالعه های کربنی و نانوذرات—کشف خصلت و وعده های خود را در مکانیک کوانتومی رفتار. او پیشگام استفاده از عایق الکتریکی نانولوله های الکترونیک با اضافه کردن طلا و نانوذرات آهن بر روی سطح نانولولههای نیترید بورون یا BNNTs. فلز-نانولوله سازه های پیشرفته مواد کوانتومی تونل زنی, اقدام مانند اتمی steppingstones است که می تواند کمک به الکترونیک فرار از محدوده سیلیکون ترانزیستور قدرت ترین دستگاه های امروز است.

اخیرا گروه خود را نیز ایجاد اتمی نازک طلا خوشه بر BNNTs. به عنوان ضمنی توسط “انجمن” خود را نانوساختار, BNNTs توخالی هستند در وسط. آنها به شدت عایق و به عنوان قوی و bendy به عنوان یک المپیک ژیمناست.

Tellurium اتمی زنجیر

ساخته شده است که آنها یک کاندیدای خوب برای جفت کردن با دیگر مواد با برق قول: tellurium. صحافی به اتم ضخامت زنجیر که بسیار نازک ساخت نانوسيم های و رشته طریق توخالی مرکز BNNTs, tellurium اتمی زنجیره تبدیل شدن به یک سیم بسیار زیاد با ظرفیت حمل جریان.

“بدون این عایق باد و ما قادر نخواهد بود برای منزوی کردن سیگنال از اتمی زنجیر. در حال حاضر ما این فرصت را به بررسی کوانتومی رفتار” Yap می گوید. “این اولین بار هر کسی ایجاد کرده و به اصطلاح محصور اتمی زنجیره ای که در آن شما در واقع می توانید آنها را اندازه گیری. ما چالش بعدی این است که نانولولههای نیترید بورون و حتی کوچکتر است.”

لخت نانوسیم نوع یک توپ سست. کنترل الکتریکی رفتار—و یا حتی فقط درک آن—در بهترین حالت دشوار است هنگامی که آن را شایع در تماس با شل و ول الکترون. ساخت نانوسيم های از tellurium که یک شبه فلز شبیه به سلنيم و گوگرد است که انتظار می رود به فاش مختلف فیزیکی و الکترونیکی خواص از عمده tellurium. محققان فقط نیاز به یک راه برای منزوی کردن آن BNNTs در حال حاضر ارائه.

“این tellurium مواد است که واقعا منحصر به فرد است. آن را می سازد کاربردی ترانزیستور بالقوه کوچکترین در جهان می گوید:” Peide شما از دانشگاه و محقق این مطالعه توضیح داد که این تیم شد شگفت زده برای پیدا کردن از طریق انتقال الکترونی در دانشگاه تگزاس در دالاس است که اتم ها در این یک بعدی زنجیر wiggle. “سیلیکون اتم نگاه مستقیم اما این tellurium اتم مانند یک مار. این یک بازی بسیار اصلی نوع ساختار است.”

این tellurium-BNNT ساخت نانوسيم های ایجاد شده field-effect transistors تنها 2 نانومتر گسترده; زمان سیلیکون ترانزیستور در بازار بین 10 تا 20 نانومتر عرض دارد. جدید ساخت نانوسيم های جاری-ظرفیت حمل رسیده 1.5×108 یک سانتی متر-2که همچنین ضربان ترین نیمه رسانایی نانو سيمهای. هنگامی که محصور تیم ارزیابی تعداد tellurium اتمی زنجیر برگزار درون نانولوله و نگاه تک و سه بسته نرم افزاری مرتب شده در یک الگوی شش ضلعی.

علاوه بر این tellurium پر ساخت نانوسيم های حساس به نور و فشار یکی دیگر از جنبه امیدوار کننده برای آینده الکترونیک. این تیم همچنین روکشی از tellurium ساخت نانوسيم های در نانولولههای کربنی اما خواص آنها قابل اندازه گیری نیست با توجه به انجام و یا نیمه رسانایی طبیعت کربن.

در حالی که محققان دستگیر tellurium ساخت نانوسيم های درون BNNTs بسیاری از رمز و راز باقی مانده است. قبل از اینکه مردم شروع ورزشی tellurium تی شرت و BNNT-laced, چکمه, طبیعت اتمی این زنجیره نیاز مشخص قبل از آن را به پتانسیل کامل برای فناوری پوشیدنی الکترونیکی و پارچه را می توان متوجه.

محققان پوردو, دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس و دانشگاه تگزاس در دالاس گزارش یافته در طبیعت الکترونیک.

منبع: Michigan Tech

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de