گل برای زنبور عسل ارائه قدرت پردازش و خطرات

وجود دارد هر دو جوانب مثبت و منفی به گل های گرده افشان پسند ردیف گیاهان که ارائه جستجوی غذا زیستگاه زنبور عسل محققان گزارش.

محققان نشان می دهد که گل نوار گیاهان به طور کلی سود کلنی زنبور عسل تولید مثل با اضافه کردن گل ها و منابع مشترک شرق زنبور عسل (Bombus cro). نتایج آمد با یک معاوضه, اما, به عنوان زنبور عسل در معرض برخی از گیاهان نشان داد نرخ بالاتر از عفونت توسط یک زنبور عسل پاتوژن به دست آورد گل—Crithidia bombiاست که همراه با کاهش زنبور عسل-جستجوگری توانایی ها و همچنین مرگ و میر در مواد غذایی به خطر بیافتد زنبور عسل است.

این مطالعه نشان داد که برخی از “بالا-عفونت” گیاهان دو برابر C. bombi شدت آلودگي در مقایسه با زمانی که با “کم عفونت” گونه های گیاهی. زنبور عسل تغذیه عمدتا در کلزا گیاهان—عمده جستجوگری زنبور عسل گیاه و مهم ما محصول نشان داد عفونت سطح بین بالا و پایین-عفونت گیاهان.

“…ارائه گلدهی منابع در گرده افشان زیستگاه است که هنوز هم بهترین راه رو به جلو است.”

با اینحال تمام کلنی های زنبور عسل که foraged در نوار گل—هر دو کم عفونت و عفونت های انواع—نشان داد افزایش تولید نسبت به زنبورها که تنها دسترسی به کلزا ،

“ما می خواستم به دانستن اثرات گل نوار گونه های گیاهی بر سلامت و تولید مثل زنبور عسل می گوید:” ربکا E. اروین استاد کاربردی محیط زیست در دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی و coauthor از یک مقاله در این تحقیق در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم. “گل نوار در حال تبدیل شدن بیشتر رایج است به عنوان مردم به دنبال راه هایی برای کاهش گرده افشان کاهش می یابد.”

محققان با استفاده از اطلاعات جمع آوری شده از یک مطالعه قبلی به تقسیم گل نوار را به پایین و بالا-عفونت های بخش. کم عفونت گیاهان شامل آفتابگردان و آویشن در حالی که بالا و عفونت گیاهان شامل باتلاق استبرق و بنفش loosestrife.

“در قبل از مطالعه ما به بررسی 15 گونه گیاهی با قرار دادن همان مقدار C. bombi در هر یک از اجازه دادن به یک زنبور عسل, علوفه, و پس از آن دیدن اینکه آیا و چه بد از عفونت آن را توسعه یافته می گوید:” لین S. آدلر استاد زیست شناسی در دانشگاه ماساچوست امهرست و مربوط به نویسنده این مقاله است. “ما استفاده می شود که برای تعیین گونه های گیاهی به عنوان “بالا/پایین عفونت’ برای این مطالعه است.”

محققان قرار داده شده زنبور عسل در چادر با گیاهان زراعی و یا بالا-عفونت گلدهی نوار پایین-عفونت نوار گل یا بدون گل ،

“زنبور عسل تمام شد شما با همان مقدار از پاتوژن و سپس مجاز به علوفه بنابراین گیاهان می تواند افزایش یا کاهش عفونت” آدلر می گوید.

آدلر گفت: گل-نوار معاوضه—بیشتر زنبور عسل, تولید مثل, اما بالاتر پاتوژن عفونت نرخ—ممکن است قابل قبول است.

“این بستگی دارد که چگونه مهم مواد غذایی در مقابل پاتوژن است که برای گرده,” او می گوید. “Crithidia تا حدودی خوش خیم اما اگر این الگوها را برای دیگر عوامل بیماری زا مانند Nosemaمشترک زنبور عسل بیماری ممکن است بیشتر از یک نگرانی است. در حال حاضر من نمی توصیه به توقف سرمایه گذاری ما در گل نوار.”

محققان امید به ادامه بررسی اثرات گل در جمعیت زنبور عسل و سلامت از جمله دیگر گونه های زنبور عسل و انواع پاتوژن.

“من فکر می کنم ما نیاز به یک مقدار بیشتر برنامه جامع برای ارزیابی چگونه گرده افشان زیستگاه ویژگی تحت تاثیر قرار پاتوژن به انتخاب آگاهانه,” آدلر می گوید. “در ضمن ارائه گلدهی منابع در گرده افشان زیستگاه است که هنوز هم بهترین راه رو به جلو است.”

اضافی نویسندگان این مقاله از دانشگاه ایالتی سن دیگو و دانشگاه توماس جفرسون.

بودجه برای مطالعه از ما وزارت کشاورزی, کشاورزی و غذایی طرح تحقیقاتی از موسسه ملی بهداشت و درمان بنیاد ملی علوم و وزارت کشاورزی تعاونی دولتی تحقیقات آموزش و ترويج خدمات.

منبع: NC State

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net