در نهایت، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد واکسن COVID روسیه ممکن است کار کند

در نهایت، پس از اینکه دولت روسیه آن را برای استفاده تصویب کرد، شواهد واقعی وجود دارد که نشان می دهد واکسن آزمایشی کروناویروس این کشور یک پاسخ ایمنی واقعی را القا می کند.

به گزارش نیو دانشمند، نتایج حاصل The Lancet از یک آزمایش اولیه New Scientist روز جمعه در مجله دانشگاهی لانست منتشر شد و به هفته ها رمز و راز پایان داد که طی آن مقامات روسی با وجود اینکه هیچ مدرکی در دسترس عموم مبنی بر کار کردن آن وجود ندارد، در مورد این واکسن دست و پنجه زن شدند.

حتی آزمایش تازه منتشر شده در مقیاس در مقایسه با آنچه لازم است برای اثبات اینکه یک واکسن کار می کند و بی خطر است، منهای است. مقاله نشان می دهد که این واکسن سیستم ایمنی تمام ۷۶ داوطلب سالم را برای مبارزه با ویروس کرونا بدون عوارض جانبی آماده کرده است. اما همانطور که نیو دانشمند اشاره می کند، هنوز هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد واکسن در واقع از عفونت های COVID-19 جلوگیری یا حتی کاهش می دهد.

بدون داده های مناسب، دانشمندان نسبت به واکسن شک و تردید باقی می مانند – و نیازی به گفتن نیست، استقرار آن – تا زمانی که شواهد واقعی وجود داشته باشد که آن را کمک خواهد کرد.

مارگارت هریس سخنگوی سازمان بهداشت جهانی در یک جلسه توجیهی مطبوعاتی روز جمعه گفت: ما انتظار داریم تا اواسط سال آینده شاهد واکسیناسیون گسترده باشیم.

هریس در صحبت از واکسن های آزمایشی به طور کلی افزود: «این فاز 3 باید بیشتر طول بکشد زیرا باید ببینیم واکسن چقدر واقعا محافظت می کند و ما هم باید ببینیم چقدر امن است.»

ادامه بده . مشترک خبرنامه روزانه ما شوید.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de