پر دینو از نیومکزیکو یکی از آخرین رپتورز

Dineobellator notohesperus, به تازگی کشف دایناسور پرنده که زندگی در نیومکزیکو 67 میلیون سال پیش یکی از آخرین بازمانده شناخته شده رپتور گونه با توجه به تحقیقات جدید.

دایناسور می افزاید: به دانشمندان در درک سرخپوشان-تنوع زیستی از جنوب غربی آمریکا ارائه یک تصویر واضح تر از آنچه در زندگی بود که در این منطقه در نزدیکی پایان سلطنت دایناسورها.

در سال 2008 رابرت سالیوان جدید مکزیک موزه تاریخ طبیعی و علوم در آلبوکرک فسیل از گونه های جدید در سنگ های کرتاسه از San Juan Basin در نیومکزیکو. وی در زمینه تیم جمع آوری نمونه در آمریکا زمین تحت یک مجوز از اداره مدیریت زمین. تیم بهبود کل نمونه بیش از چهار زمینه فصل است.

استیون Jasinski, یک عضو از میدان تیم که به تازگی به اتمام دکترای خود را در زمین و علوم محیط زیست واحد در دانشگاه پنسیلوانیا و نویسندگان به گونه رسمی آن نام Dineobellator notohesperus. این نام به معنی “ناواهو جنگجو از جنوب غربی” به افتخار کسانی که امروز زندگی می کنند در همان منطقه ای که در آن این دایناسور یک بار زندگی می کردند.

Dineobellator به عنوان به خوبی به عنوان آن, آسیایی, پسر عموی Velociraptor متعلق به یک گروه از دایناسورها شناخته شده به عنوان dromaeosaurids. محققان معمولا اشاره به اعضای این گروه به عنوان “رپتور” دایناسورها با تشکر از فیلم هایی مانند پارک ژوراسیک و جهان ژوراسیک.

اما بر خلاف جانوران وحشتناک به تصویر کشیده شده در فیلم Dineobellator notohesperus ایستاده بود تنها در حدود 3.5 فوت (حدود 1 متر) در ران و 6 به 7 فوت (حدود 2 متر) و بلند بسیار کوچکتر از آن هالیوود شد.

رپتور دایناسورها به طور کلی کوچک به آرامی ساخته شده است شکارچیان. در نتیجه خود باقی می ماند و نادر است, به خصوص از جنوب غربی ایالات متحده و مکزیک است.

“در حالی که dromaeosaurids بهتر شناخته شده را از مکان هایی مانند شمال ایالات متحده و کانادا و آسیا کمی شناخته شده است از گروه جنوب دورتر در شمال امریکا” Jasinski می گوید.

در حالی که محققان به بهبود نیست همه از استخوان های این دایناسور استخوان از ساعد باید کویل nobs—برجستگی های کوچک بر روی سطح که در آن پر و بال خواهد بود لنگر توسط رباط ها—نشانه ای که Dineobellator با مته سوراخ کردن پرهای در زندگی شبیه به کسانی که استنباط برای Velociraptor.

از ویژگی های این حیوانات را forelimbs از جمله سینه های بزرگ مناطق از چنگال نشان میدهد این دایناسور می تواند به شدت انعطاف پذیری آن بازوها و دست ها. این توانایی ممکن است مفید برای نگه داشتن طعمه—با استفاده از دست خود برای حیوانات کوچکتر مانند پرندگان و مارمولک و یا شاید آن دست و پا برای بزرگتر از گونه ها مانند دیگر دایناسورها.

دم آن نیز دارای ویژگی های منحصر به فرد. در حالی که اکثر رپتورز’ دم شد راست و سفت با میله مانند سازه های Dineobellator دم بود و نه انعطاف پذیر در پایه آن اجازه می دهد بقیه از دم باقی می ماند سفت و عمل مانند یک فرمان است.

“فکر می کنم از آنچه اتفاق می افتد با یک گربه را دم آن را به عنوان در حال اجرا است می گوید:” Jasinski. “در حالی که دم خود باقی مانده است مستقیما آن را نیز شلاق در اطراف به طور مداوم به عنوان حیوانات در حال تغییر جهت است. سفت دم که بسیار موبایل در پایه آن اجازه می دهد تا برای افزایش چابکی و تغییرات در جهت و به طور بالقوه کمک Dineobellator در دنبال طعمه به خصوص در باز تر بیاد.”

این دایناسور جدید فراهم می کند یک تصویر واضح تر از زیست شناسی آمریکای شمالی dromaeosaurid دایناسورها به خصوص در مورد توزیع پر در میان اعضای آن است.

“همانطور که ما پیدا کردن شواهد بیشتر اعضای واجد پرهای ما معتقدیم این احتمال وجود دارد که تمام dromaeosaurids تا به حال پر و بال می گوید:” Jasinski. این کشف همچنین نکات در برخی از درنده عادت از یاد گوشت-خوردن دایناسورها که زندگی درست قبل از رویداد انقراض است که کشته شدن دایناسورها که نبودند پرندگان.

Jasinski برنامه های خود را به ادامه تحقیقات میدانی در نیومکزیکو با امید پیدا کردن بیشتر فسیل.

“آن را با مقدار زیادی از جستجو و کمی شانس است که این دایناسور پیدا شد هوازدگی خارج از دامنه کوه” او می گوید. “ما خیلی پیاده روی و آن را آسان به چشم پوشی کردن چیزی و یا به سادگی راه رفتن در کنار یک تپه و دست به چیزی. ما امیدواریم که که ما بیشتر جستجو بهتر شانس ما برای پیدا کردن بیشتر از Dineobellator یا دیگر دایناسورها آن زندگی می کردند در کنار.”

این تحقیق به نظر می رسد در مجله علمی, گزارش.

اضافی محققان از دانشگاه پنسیلوانیا و مکزیک جدید موزه تاریخ طبیعی. جغرافیایی. L. هریسون و بنجامین فرانکلین فرصت های مطالعاتی پشتیبانی Jasinski. بودجه برای تحقیقات در آمد از در بخش واکر وقف کمک هزینه تحقیقاتی و دانشگاه پنسیلوانیا فسیل شناسی پژوهش گرانت.

منبع: دانشگاه پنسیلوانیا

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im