باقلا می تواند جدید سویا

تحقیقات نشان می دهد باقلا می تواند یک منبع از پروتئین گیاهی—که برای محیط زیست بهتر از سویا.

“بسیاری از مصرف کنندگان در حال گریه کردن برای جایگزین سویا یک محصول است که فشار زیادی بر محیط زیست می گوید:” Iben Lykke Petersen, دستیار استاد در دانشگاه کپنهاگ مواد غذایی وزارت علوم و coauthor از این مطالعه در مجله مواد غذایی.

“این ما را وادار به پیدا کردن یک روش پردازش باقلا در چنین راهی است که به ما اجازه می دهد برای تولید متمرکز پودر پروتئین. یکی از مزایای استفاده از باقلا است که آنها می تواند به رشد در اینجا به صورت محلی در دانمارک. این خبر بسیار عالی برای آب و هوا.”

متعدد مزارع در برزیل و پاراگوئه را پاک وسیعی از جنگل به ایجاد فضا برای سویا زمینه. این شديد عواقب منفی برای حیات وحش, تنوع زیستی و CO2 تولید گازهای گلخانه ای.

باقلا در درجه اول رشد در خاورمیانه و چین و اتیوپی.

“عامل مهم دیگری است که بر خلاف باقلا بسیاری از سویا اصلاح شده ژنتیکی قادر به تحمل خلاصه, یک علف کش. در این زمینه بسیاری از مصرف کنندگان مهم سویا را پیامدهای زیست محیطی” توضیح می دهد که پترسن.

برای پیدا کردن یک جایگزین سازگار با محیط زیست مالیات سویا در این مطالعه محققان با آزمایش انواع محصولات کشاورزی و به دنبال آن با بیشترین پتانسیل به عنوان یک پودر پروتئین, در حالی که همچنین قادر به رشد محلی در دانمارک. باقلا عملکرد بهتری نسبت به عدس, گل تاج خروس گندم سیاه و کوینولا.

با استفاده از روشی به نام “مرطوب جزء” محققان موفق به تمرکز لوبیا باقلا پروتئین و از بین بردن موادی که در غیر این صورت مانع از هضم پروتئین. این اجازه می دهد تا بدن به آسانی جذب مواد مغذی لوبیا باقلا پروتئین است.

“مرطوب به جزء انجام شده است توسط فرز دانه به آرد و سپس با اضافه کردن آب و ترکیب مخلوط به سوپ. پس از آن می شود آن را آسان تر برای ما به مرتب کردن کمتر مواد مفید و تولید محصولات بهینه سازی شده” توضیح می دهد که پترسن.

“نتایج ما نشان می دهد که این روش به طور قابل توجهی افزایش محتوای پروتئین. بعلاوه از طریق آزمایش های ما, ما می توانید ببینید که این پروتئین است که تقریبا به عنوان به آسانی هضم می شود به عنوان زمانی که ما شکستن پروتئین از محصولات حیوانی مانند گوشت و تخم مرغ است.”

محتوا و کیفیت تغذیه از پروتئین هستند اما یک چیز سلیقه دیگری است. پترسن توضیح می دهد که زمانی که ژله در حال پردازش صحیح پروتئین و حفظ خود را به طور طبیعی رنگ روشن همراه با خنثی و طعم و بافت خوب.

“تولید کنندگان ترجیح می دهند یک محصول است که بی مزه, دارای رنگ های خنثی و یک شرکت بافت. باقلا بررسی هر یک از این جعبه ها بر خلاف نخود فرنگی که در اغلب بسیار طعم غذا در دهان تلخ,” او می گوید.

منبع: دانشگاه کپنهاگ

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>