فاچی هشدار داد که زمین وارد یک «دوران همه گیر» شده است

دکتر آنتونی فاچی، مشاور ارشد کروناویروس کاخ سفید هشدار می دهد که بشریت هم اکنون در «دوران همه گیر» زندگی می کند.

در این مرحله، نزدیک به نیم سال پس از همه گیر COVID-19 آمریکا را به زانو در آورد، که ممکن است آشکار به نظر می رسد. اما همان طور که واشنگتن گزارش می دهد، فاچی در مورد چیزی بزرگتر از همه گیر فعلی صحبت می کند. بلکه او معتقد است که فعالیت انسان به کمک عمده ای برای ظهور بیماری های مرگبار جدید تبدیل شده است.

فاچی به همراه همکارش دکتر دیوید مورینز در تحقیقاتی که ماه گذشته در مجله معتبر CELLمنتشر شد نوشت: «COVID-19 که در اواخر سال ۲۰۱۹ به رسمیت شناخته شد، اما آخرین نمونه از یک بیماری همه گیر غیرمنتظره، رمان و ویرانگر است.» وی می گوید: «می توان از این تجربه اخیر نتیجه گرفت که ما وارد دوران همه گیر شده ام. علل این وضعیت جدید و خطرناک چند وجهی، پیچیده و شایسته بررسی جدی است.»

در طول مقاله، Fauci و Morens اشاره شیوع بیماری های خطرناک متعدد است که به عنوان یک اثر پایین دست از صنعتی شدن و یا راه های دیگر که تمدن بشر بر طبیعت تاثیر آغاز شد. به عنوان مثال، شیوع ویروس نیپا از حدود نوبت قرن بیست و یکم وجود دارد که آغاز شد زیرا بشریت جنگل ها را سوزاند تا جا برای کشاورزی ایجاد کند، که خفاش های آلوده را نزدیک تر به مناطق پرجمعیت آواره کرد.

فاچی و Morens می نویسند: «نمونه های زیادی وجود دارد که ظهور بیماری نشان دهنده ناتوانی فزاینده ما در زندگی هماهنگ با طبیعت است.»

برای معکوس کردن مسیر، دونفره هشدار می دهد که ما باید در بسیاری از جنبه های جامعه خود، از جنگل زدایی گرفته تا زندگی در شهرهای شلوغ گرفته تا کشاورزی حیوانات غیر بهداشتی تجدید نظر کنیم.

فاچی و بیشترنس می نویسند: «زندگی در هماهنگی بیشتر با طبیعت نیاز به تغییراتی در رفتار انسان و همچنین دیگر تغییرات رادیکالی خواهد داشت که ممکن است دهه ها طول بکشد تا به آن دست یابیم: بازسازی زیرساخت های وجود انسان، از شهرها گرفته تا خانه ها تا محیط های کار، تا سیستم های آب و فاضلاب، تا مکان های تفریحی و گردهمایی.»

ادامه بده . مشترک خبرنامه روزانه ما شوید.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de