‘Fatal attraction’ ممکن است نگه داشتن شکارچیان کوچک در بررسی

بزرگ شکارچیان بازی یک کلید و در عین حال غیر منتظره نقش مهمی در نگه داشتن کوچکتر شکارچیان و گوزن در بررسی محققان گزارش.

خود کشنده “جاذبه” نظریه می یابد که وعده مانده تکه تساوی کوچکتر شکارچیان به کشتن سایت های بزرگ شکارچیان اما رفتگران ممکن است خود را کشته اگر خود را بزرگتر قوم و خویش بازگشت به ثانیه.

بدون بالا شکارچیان مانند گرگ ها و خرس گریزلی, کوچکتر گوشت-غذا خوردن حیوانات مثل شغالها و روباه یا grazers مانند آهو و گوزن می توانید بالون در جمعیت بدون کنترل. این می تواند آغاز بیشتر گوزن-برخورد وسیله نقلیه, شغالها مهار در مناطق شهری و غیر طبیعی انسان-حیوان فعل و انفعالات.

این مطالعه جدید در زیست نامه برای اولین بار به بررسی گوشتخوار قتل و مهار فعالیت های در رابطه با هر یک از دیگر در سراسر ده ها تن از مناظر سراسر جهان است. محققان می گویند آنها می توانید با استفاده از الگوهای که پدید آمده از تحلیل های مهم در مدیریت تصمیم گیری در مورد گوشتخواران بزرگ در سراسر جهان است.

The cougar is sitting up with a bloodied animal carcass on the ground in front of it
یک گربه نشسته بر آن کشتن سایت در شمال شرقی واشنگتن است. عکس دستگیر شد با استفاده از حیات وحش دوربین. (اعتبار: Melia DeVivo/U. واشنگتن)

“من امیدوارم که این مقاله را خار محققان به فکر می کنم بیشتر به طور جامع در مورد این قتل و مهار تعاملات چرا که در حال حاضر ما واقعا درک کامل از چگونگی گوشتخوار جوامع تابع با بررسی آنها را به طور جداگانه می گوید:” نویسنده ارشد لورا Prugh حیات وحش بوم شناس و دانشیار در دانشگاه واشنگتن دانشکده محیط زیست و جنگل علوم است.

شکارچیان’ روبنده دام

گوشتخواران بزرگ مانند خانمها بالغ گرگ ها و خرس گریزلی ناپدید شده اند از بسیاری از مناطق اجازه می دهد برخی از گوشتخواران کوچکتر—کویوتس روباه و بابکتس به عنوان مثال به افزایش جمعیت. عدم وجود گوشتخواران بزرگ به خصوص در سواحل شرق نیز مشتعل جمعیت گوزن و دیگر طعمه ایجاد عدم تعادل در بسیاری از مناطق.

اما در مناطق که در آن بالا گوشتخواران در حال حاضر مانند غربی ما رابطه خود را با کوچکتر شکارچیان پیچیده است. زمانی که آنها کشتن گوزن و شکار آنها اغلب ترک تکه های کوچکتر شکارچیان به تمیز کردن. اما شکارچیان بزرگتر نیز شناخته شده برای کشتن کوچکتر گوشتخواران.

با این پویایی در ذهن محققان می خواستم برای تست اینکه آیا گوشتخواران بزرگ به عنوان سود خالص به طور کلی به کوچکتر شکارچیان با ارائه بیشتر عرضه مواد غذایی به ویژه هنگامی که دیگر مواد غذایی است که ترساندن با توجه به خشکسالی ، آتش سوزی و یا ویژه در زمستان سخت.

تیم تجزیه و تحلیل بیش از 250 مقالات قبلی به دنبال جهانی در الگوهای قتل و مهار به کمیت مثبت و منفی در تعاملات میان بالا و کوچکتر شکارچیان. به طور کلی آنها دریافتند که بزرگ شکارچیان به طور کلی سرکوب کوچکتر شکارچیان حتی اگر آنها را به یک مقدار قابل توجهی از مواد غذایی در قالب مانده طعمه.

“ما در ابتدا فکر کردم شاید کوچکتر گوشتخواران در حال مهار گرگ می کشد و بهره گیری می گوید:” Prugh, ارجاع یکی از برترین شکارچیان گرگ که محققان در مطالعه است.

“اما پس از آن متوجه شدیم که در این سایت های مهار آنها ممکن است در حال اجرا را به گرگ و کشته شدن. مهار به جای ارائه یک سود در واقع می تواند عملکرد به عنوان یک دام که طراحی در گوشتخواران کوچکتر.”

از این محققان یافته های خود را fatal attraction نظریه پیشنهاد می کند که حتی اگر بزرگ شکارچیان کمک به ارائه مواد غذایی خود را کشتن در سایت در نهایت خطری برای کوچکتر شکارچیان پس از آن می تواند تبدیل به طعمه خود را درنده می گرداند.

فرصت های برابر قاتلان

به عنوان جمعیت گوزن کوچک و گوشتخوار مثل شغالها باید رسید در مناطق بدون بالا شکارچیان پژوهش فرض شده است که انسان ممکن است قادر به گرفتن بیش از نقش گوشتخواران بزرگ را از طریق فعالیت های شکار.

اما اگر شکارچیان گاهی اوقات ترک دل و روده شمع پس از کشتن یک گوزن آنها قطعا نمی بازگشت به کشتن سایت به شکار کوچکتر شکارچیان. این تحقیقات نشان می دهد این رفتار تکرار توسط شکارچیان انسان می تواند یک راه مهم است که کوچکتر گوشتخواران’ جمعیت اقامت در چک.

“اگر مهار و افزایش خطر مرگ و میر گوشتخواران کوچکتر که ممکن است توضیح دهد که چرا به نظر می رسد بسیار سخت برای انسان به جای نقش گوشتخواران بزرگ در چشم انداز” Prugh می گوید.

“این پیوند بین مهار و مرگ و میر ممکن است یکی از مکانیزم هایی است که گوشتخواران بزرگ بسیار موثر در کنترل کوچکتر شوند.”

از خود تجزیه و تحلیل محققان توجه داشته باشید این یافته های اضافی:

  • در مناطق با حداقل سه شکارچیان بزرگتر کوچکتر شکارچیان به حال بیش از دو برابر میزان مرگ و میر به عنوان همتایان خود در مناطق با تنها دو شکارچیان بزرگتر. این نشان می دهد که هر درنده اهرم منحصر به فرد شکار استراتژی—مانند outrunning یا وسیله طعمه—و که بیشتر شکارچیان با روش های مختلف شکار ساخته شده آن را بسیار سخت تر برای خود هدف های کوچکتر طعمه برای زنده ماندن. داشتن یک تنوع از شکارچیان بزرگتر است که یک استراتژی خوب برای نگه داشتن کوچکتر گوشتخوار جمعیت در چک.
  • بزرگ گربه مانند خانمها بالغ هستند “فرصت های برابر قاتلان” به معنی آنها فقط به عنوان به احتمال زیاد به کشتن حیوانات کوچکتر در گربه, سگ و یا mustelid خانواده. اما حیوانات بزرگ در خانواده سگ مانند گرگ بودند پنج بار بیشتر احتمال دارد به کشتن سگ های کوچکتر از حیوانات در خانواده های دیگر. تصویر بزرگ این بدان معنی است که بزرگ گربه ها ممکن است گسترده تر تاثیر بر گوشتخواران کوچکتر در مقایسه با سگ های بزرگ که عمدتا هدف سگ های کوچکتر.

“این یافته نشان می دهد که آن را واقعا یک سگ خوردن سگ جهان خارج وجود دارد” Prugh می گوید.

بودجه برای تحقیقات در آمد از بنیاد ملی علوم.

منبع: دانشگاه واشنگتن

اصلی مطالعه DOI: 10.1111/ele.13489

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de