کشاورزان باید وفق دهند به عنوان ایالات متحده کمربند ذرت شیفت شمال

کشاورزان هشدار داده شده است برای سال های سال است که تغییر آب و هوا را مختل شرایط رشد و محصول.

دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا محققان منتشر شده یافته های این هفته نشان می دهد این تغییرات می تواند در طول عمر بسیاری از زمان کشاورزان و گرم شدن کره زمین می تواند پیامدهای عمده ای برای کمربند ذرت قلب آمریکا اقتصاد کشاورزی.

علاوه بر این تحقیقات نشان می دهد که هسته کمربند ذرت کشورهای دیگر ممکن است نشان دهنده مرکز آمریکایی ذرت و سویا تولید و شرایط مناسب تر برای کالا محصولات ممکن است تغییر شمالا از ایالت ایلینوی و آیووا به مینه سوتا و Dakotas.

محققان نتیجه گیری کرد که چنین تغییر “است که در حال پیشرفت و قوی وجود دارد احتمال آن را ادامه خواهد داد” با توجه به تجزیه و تحلیل منتشر شده در محیط زیست, پژوهش نامه.

این مطالعه که متکی بر مدل سازی پیشرفته با استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین نیست نتیجه گیری کرد که ذرت و سویا تولید را متوقف خواهد کرد در سنتی در حال رشد مناطق غرب میانه. به جای آن سیگنال است که کشاورزان نیاز به انطباق با تغییر شرایط در دهه های بعدی.

“ما نشان می دهد که چنین تغییر خواهد بود یک فاجعه” گفت: آرمن Kemanian دانشیار تولید سیستم ها و مدل سازی در پن استیت کالج علوم کشاورزی. “این تغییرات به احتمال زیاد تدریجی و کشاورزان و زنجیره تامین باید قادر به انطباق. اما همه چیز تغییر خواهد کرد.”

کشاورزان در حال حاضر در محاصره شدید آب و هوا و اقتصادی فشار ممکن است نیاز به اتخاذ شیوه های کشاورزی و سایر تطبیقی اقدامات است. آنها ممکن است گیاه دو محصول در یک سال و یا رشد یک تنوع بیشتری از محصولات کشاورزی به جای دراز مدت عمل از چرخش بین ذرت و سویا محققان گفتند.

سه محصول مورد بررسی در این مطالعه—ذرت و سویا و سورگوم—”مجزا در پاسخ به رطوبت و حرارت” با توجه به محقق الکسیس هافمن. در کل ذرت نیاز به رطوبت بیشتر سورگوم تحمل دماهای بالاتر و سویا نیاز به ترکیبی از هر دو.

چگونه شرایط دما و رطوبت تغییر در سراسر مناطق جغرافیایی کمک خواهد کرد که تعیین که در آن محصولات مختلف انجام بهترین. یافته های بیشتر نشان داد که مناسب ترین شرایط رشد ذرت و سویا و تحت سناریوهای تغییر آب و هوا خواهد بود “باریک تر و حرکت به شمال از شرایط فعلی است.”

ست مایر پژوهشی استاد و دانشیار مدیر غذا و کشاورزی سیاست پژوهشگاه در دانشگاه میسوری گفت: این یافته ها نشان می دهد که کشاورزان غرب میانه می تواند تجربه “یک تغییر بزرگ” در جغرافیا و شرایط آب و هوا در آینده اما این پیشرفت های فن آوری در انواع بذر اجازه ذرت و سویا به رشد خارج از مناطق سنتی.

او همچنین اشاره کرد که کشاورزان شده است انعطاف پذیر به حوادث آب و هوایی شدید اما افزود: “از آنچه که من می دانم بزرگتر [آب و هوا] اثرات هنوز به آمده است.”

ناتان زمینه معاون تولید و توسعه پایدار در کشور ذرت تولید کنندگان ارتباط گفت: این مطالعه نتایج سازگار با انجمن تحقیقات خود و این که “این یک حقیقت غیر قابل انکار” که محصول-شرایط رشد در حال تغییر با توجه به تغییر آب و هوا.

او همچنین گفت که تغییر شرایط آب و هوایی—به خصوص با توجه به دما و شرایط خاک—می تواند مثبت و یا اثرات منفی بر روی کشاورزان است. برای مثال آب و هوای گرم می تواند گسترش فصل رشد و به کشاورزان اجازه می دهد برای افزایش بازده. اما شرایط در حال تغییر می تواند همچنین ایجاد محیط مناسب برای علف های هرز و حشرات مضر.

“تولید کنندگان در آیووا نیست معمولا مشکلات مشابه به عنوان تولید کنندگان در می سی سی پی دلتا, اما آنها به زودی ممکن است,” او اضافه شده است.

تجدید چاپ از Climatewire با اجازه از E&E News. E&E روزانه را فراهم می کند پوشش ضروری انرژی و محیط زیست, اخبار, در www.eenews.net.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de