داستان خانواده ای می تواند کمک به بچه های مقابله با بحران

در زمان استرس بزرگ و داستان و به خصوص خانواده داستان ما را حفظ کند و می تواند کمک به کودکان در تمام سنین آب و هوا سخت نیوز—یک کارشناس می گوید.

خانواده reminiscing به ویژه مهم است می گوید: Robyn Fivush مدیر خانواده روایت آزمایشگاه در دانشگاه اموری را گروه روانشناسی.

هنگامی که کودکان یاد بگیرند که داستان خانواده ای را ایجاد می کند یک تاریخ مشترک تقویت عاطفی اوراق قرضه و کمک می کند تا آنها را حس تجارب خود را هنگامی که چیزی اتفاق می افتد بی معنی—مانند زمان جهانی COVID-19 بیماری همه گیر.

“هنگامی که ما نمی دانیم چه به ما نگاه برای داستان در مورد مردم چگونه باید با آن مقابله کرد در گذشته” Fivush می گوید. “شما می توانید ببینید که اتفاق می افتد در رسانه ها در حال حاضر در مقالات مقایسه امروز به رویدادهای تاریخی مانند 1918 آنفولانزای همه گیر و 9/11.”

او مبالغ تا 9/11 روایت در ایالات متحده: “یک رویداد وحشتناک اتفاق افتاده است; ما مورد حمله قرار گرفتند. اما ما آمد و با هم به عنوان یک ملت استقامت و پشت افزایش یافت تا با هم.”

چنین روایت کمک به ساخت یک ظرفیت برای انعطاف پذیری Fivush می گوید. “درست است که برای سازمان ملل و درست برای خانواده ها.”

بیش از چند دهه از تحقیقات Fivush و اموری روانشناس مارشال دوک توسعه یک مقیاس برای اندازه گیری کودکان چقدر می دانید در مورد سابقه خانوادگی آنها.

با استفاده از این مقیاس آنها با انجام یک مطالعه که شروع شد فقط قبل از 9/11 و ادامه داد: برای دو سال. “ما دریافتیم که در خانواده هایی که در صحبت منسجم تر و عاطفی باز کردن راه در مورد به چالش کشیدن حوادث خانواده با 10 – 12-ساله کودکان مقابله بهتر در طول دوره دو ساله از خانواده گفتن کمتر احساسی, رسا و منسجم داستان در مورد چالش ها” Fivush می گوید.

خانواده ها در این مطالعه بودند قابل مقایسه میانه-کلاس دو-پدر و مادر خانواده.

اقدامات استاندارد نشان داد که کودکان در این خانواده که گفت: بیشتر خانواده منسجم روایت بهتر بود اعتماد به نفس بالاتر و سطح اجتماعی, صلاحیت بالاتر کیفیت دوستی و کمتر اضطراب و استرس است. آنها نیز تا به حال کمتر مشکلات رفتاری با توجه به پدر و مادر ،

سنین مختلف متفاوت داستان

برای خانواده های تحت قرنطینه هم فرصت های فراوان به بافت داستان خانواده به گفتگو Fivush می گوید. بزرگسالان باید خیاط داستان برای سنین مختلف به طوری که کودکان می تواند از نظر احساسی و شناختی آنها را درک Fivush می گوید.

“اگر آنها چشم خود را جمع بود آن, آنها هنوز هم در حال گوش دادن.”

کودکان مدرسه ابتدایی به عنوان مثال آماده برای هضم مجموعه داستان های خانوادگی. “با بچه های کوچکتر آن را واقعا بیشتر در مورد کمک به آنها در ساختار تجارب خود را به داستان است که به کمک آنها روند احساسات خود را,” او می گوید.

“شما می خواهید برای شروع با پرسیدن آنها را غیر قضاوت باز سوال هایی مثل:” چرا شما فکر می کنم شما ناراحت شدند دیروز ؟ چه می تواند شما انجام داده اند را به خودتان احساس می کنید بهتر است ؟ آنچه می تواند ما را در مورد این کار؟'”

او با استفاده از یک مثال از یک دختر کوچک که در سمت چپ او مورد علاقه کتاب داستان در مدرسه و نگران بود که آن را نمی خواهید به وجود دارد زمانی که او رفت و برگشت. یک مادر می تواند با گفتن یک داستان در مورد چگونه او را به سمت چپ یک اسباب بازی مورد علاقه در جایی که او کوچک بود اما بعد از آن پدرش او را گرفت و آنها آن را در بر داشت.

“به آنها بگویید یک داستان از زندگی خود را فراهم می کند که یک مدل برای چگونه همه چیز را فراموش, اما شما می توانید آنها را به عقب” Fivush می گوید. “یا” برادر من استفاده می شود به آزار دادن من زیادی بیش از حد. اما در حال حاضر او را عمو بیل و ما یکدیگر را دوست دارم.’ پدر و مادر هویت آمار و ارقام. بچه های کوچک در حال مجذوب داستان در مورد پدر و مادر خود را زمانی که آنها کوچک.”

داستان خانواده ای است که اعتبار احساسات

در نهایت هدف این است که برای کمک به کودکان ساخت یک داستان منسجم که تایید احساسات خود را در حالی که کمک به آنها فکر می کنم از قطعنامه.

“به خصوص با بچه ها را ندارد مفروضات در مورد آنچه که آنها ممکن است ناراحت یا غمگین در مورد” Fivush می گوید. “شما ممکن است تعجب. باز بماند به آنچه که کودکان خود را در تمام سنین ممکن است تجربه.”

“آنها نیاز به دانستن است که آنها از یک خط طولانی از افرادی که قوی هستند که انعطاف پذیر هستند که شجاع هستند.”

کودکان شروع به بیش از یک توانایی درک تصویر بزرگتر. “توسط سن 10 سالگی کودکان با تفکر انتزاعی و از آنجا که آنها به احتمال زیاد نگران آینده” Fivush می گوید.

توسط این مرحله کودکان شروع به درک داستان در یک سطح عمیق تر. این نیست که هر داستان نیاز به یک پایان خوش یا یک پوشش نقره Fivush تنش. “شما می توانید به فرزند خود توضیح” ما هنوز نمی دانیم چگونه این داستان در حال رفتن برای پایان دادن به اما اجازه دهید من به شما بگویم در مورد برخی از زمان به چالش کشیدن من از طریق و یا پدربزرگ و مادربزرگ خود را از طریق.'”

نمونه هایی از اعضای خانواده—که حفظ سادگی زیرا آنها با قرار دادن یک پا در مقابل دیگر و حفظ محبت اوراق قرضه—اطمینان کودکان است که خانواده خود را نیز خواهد پیدا کردن یک راه برای دریافت از طریق یک وضعیت است.

هنگامی که از رسیدن به دوران بلوغ کودکان به ویژه آسیب پذیر هستند. “دبیرستان است زمانی که کودکان شروع به فکر کردن در مورد خود را به عنوان یک فرد و چه در زندگی خود را در حال رفتن به مانند” Fivush می گوید. “آنها خانههای گلی خالی بزرگ سوالات مانند” من که هستم ؟ چه احساسات من?’ و در حال حاضر همه گیر کشیده است فرش را از زیر آنها را.”

زمانی که کودکان با رسیدن به سن 16 سالگی پدر و مادر می توانید شروع به صحبت کردن در مورد خود و آسیب پذیری به عنوان افراد و به عنوان پدر و مادر. “تاکید می کند که چگونه شما می توانید ساخت قدرت با هم به عنوان یک خانواده” Fivush می گوید. او نشان می دهد پیدا کردن راه از دادن نوجوانان نقش مهمی در حمایت از کودکان در راه مثبت است.

“انسان ها واقعا در نوع دوستانه و همدلانه است. ما احساس خوب زمانی که ما کمک به دیگر افراد به خصوص افرادی که ما را دوست دارم” Fivush می گوید. “که به هر عضو خانواده احساس بهتری در مورد خود و در مورد هر یک از دیگر.”

احمقانه, خنده دار, داستان های خانوادگی نیز با ارزش همراه با تاچ پونت در مورد گذشته که ظهور خود به خود Fivush می گوید.

“هنگامی که شما در حال پخت و پز با هم با کودکان خود را در زمان مناسب به بگو وقتی که من یک دختر بچه مادر من به من آموخت که چگونه به طبخ این غذا. ما استفاده می شود به قورمه هر جمعه و من پوست کندن هویج.'”

نوجوانان به خصوص گرسنه برای این نوع از داستان های او می افزاید. “اگر آنها چشم خود را جمع بود آن, آنها هنوز هم در حال گوش دادن” Fivush می گوید. “این واقعا دنیوی داستان های روزمره که به آنها اطمینان که زندگی پایدار است.

“آن را فراهم می کند یک حس تداوم پایدار روابط و ارزش ها. آنها نیاز به دانستن است که آنها از یک خط طولانی از افرادی که قوی هستند که انعطاف پذیر هستند که شجاع هستند. و که می تواند به طبخ.

“تعریف که آنها این است که نه تنها چیزی مستقل و مستقل چرخید و از هیچ جا. آن جاسازی شده در یک مدت طولانی و بین نسلی داستان خانواده.”

منبع: دانشگاه اموری

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>