مشهور U-2 هواپیمای جاسوسی طول می کشد در یک ماموریت نظارت

نیروی هوایی ایالات متحده است که سرمایه گذاری بیش از 50 میلیون دلار به نگه داشتن یکی از قدیمی ترین انواع هواپیما پرواز به طور نامحدود. U-2 با نام مستعار “خانم اژدها” پس از سیا برنامه در جهان است بهترین و شناخته شده ترین هواپیمای جاسوسی به راحتی قابل تشخیص از آن gliderlike شکل و یواشکی سیاه رنگ. نیروی هوایی راه اندازی آن را از شرکت لاکهید در 1950s به عنوان یک هواپیمای شناسایی است که می تواند پرواز بالاتر از 70,000 فوت—ارتفاع و سپس به فرض به فراتر از دسترس شوروی surface-to-air missiles.

امروز U-2 در ارتفاع بالا قابلیت سازگار طراحی و نسبتا کم هزینه توسعه را آماده آن را برای یک نقش جدید: 65 سال از هنر و صنعت است برای تبدیل شدن به یک حیاتی گره در بلند پروازانه شبکه به نام نبرد پیشرفته سیستم مدیریت خواهد شد که اتصال سلاح و سنسور در فضای, در, دریا, زیر آب در هوا و بر روی زمین است.

چرا استفاده مجدد از یک حال پرواز?

با وجود سن آن U-2 باقی مانده فوق العاده قادر به شناسایی و نظارت هوایی. اولین پرواز در سال 1955 و عملیاتی توسط 1956 هوش-جمع آوری هواپیما طراحی شده توسط لاکهید سپس مهندس ارشد کلی جانسون ساخته شده و فقط نه ماه پس از شرکت دریافت یک قرارداد. ترکیب آن از ارتفاع بالا پرواز توانایی و محدوده هنوز هم بیش از کسانی که از مدرن ترین تاکتیکی و فرماندهی و کنترل هواپیما ساخت آن را بیشتر موثر هوش جمع و داده ها “گره”—بالا-ظرفیت کانال برای عبور به همراه اطلاعات سنسورهای خود را جمع آوری.

این هواپیما جلب توجه بین المللی در سال 1960 هنگامی که یک U-2 پرواز توسط سازمان سیا خلبان Francis Gary Powers, به ضرب گلوله کشته شد بیش از آنچه که در حال حاضر یکاترینبورگ روسیه. این نشان می دهد که اتحاد جماهیر شوروی سطح به هوا موشک قادر به تهدید و حتی بالا-ارتفاع هواپیما. ایالات متحده پس از آن به حالت تعلیق پروازهای شناسایی بیش از u. s. s. r. اما U-2 هوش-توانایی جمع آوری در نظر گرفته شد بیش از حد با ارزش به دهد: بعد از آن که در همان سال اژدها بانو بود به پرواز recon missions—این زمان بیش از کوبا.

U-2S مدل های که نیروی هوایی در حال حاضر مگس تکمیل شد در اواخر 1980s; این هواپیما حدود 80 درصد از ساختاری خود را در زندگی در سمت چپ با توجه به ایرنه Helley, لاکهید مارتین زمان U-2, مدیر برنامه. “آن را مانند یک هواپیما چند منظوره است که بسیار زندگی های چپ در آن,” او می گوید. “این است ایده آل برای مدرن.”

چگونه می تواند یک هواپیما طراحی شده با قوانین اسلاید در 1950s هنوز هم می شود بنابراین همه کاره است ؟ در آن زمان در دسترس تکنولوژی نمی تواند پیشنهاد کوچک سازی و مصرف برق پایین مهندسین را امروز مسلم است. به جای جانسون و دیگر مهندسین از لاکهید مرداب را با این نسخهها کار مهندسی بخش ساخته شده است که U-2—63 فوت با 105-پا بال—و همچنین قدرتمند اجازه می دهد آن را به حمایت از ssbbw, برق, گرسنه, دوربین, رادیو و لوله های خلاء از روز است. مهمتر جانسون تیم نیز صنایع دستی مدولار: این تکنولوژی معاصر قرار داده شده در محفظه که در آن می تواند بعد از تعویض به صورت الکترونیک مدرن با سهولت نسبی. امروز سنسور و سیستم های ارتباطی بسیار tinier و نیاز به مراتب کمتر انرژی است که U-2 مازاد فضا و ظرفیت قدرت.

با وجود چندین مطرح بازنشستگی در 30 سال گذشته این هواپیما همچنان ادامه دارد و برای دریافت جدید نوری و دوربین های حرارتی سیستم های رادار هوایی-ابزار نمونه برداری فرکانس رادیویی سنسور اطلاعات-نرم افزار جمع آوری و سیستم های ارتباطی. “هنگامی که ما ضربه بر قابلیت های جدید و یا سنسور که ما می خواهیم به شما معرفی به میدان” Helley می گوید: “ما قادر به ادغام در عرض چند هفته و نه [سال] مورد نیاز با [پیچیده] مدرن پلت فرم.”

چیز دیگری که رفتن برای U-2 توسط این واقعیت است که این کشور در حال حاضر برای آن پرداخت می شود. ساخت یک هواپیمای جدید (اعم از crewed یا مستقل) به طور کامل جایگزین آن خواهد شد به صورت تصاعدی گران تر و وقت گیر تر از به سادگی با نصب یکی دیگر از مجموعه ای از ارتقاء است. LockheedMartin خود F-35 را فراهم می کند قابل توجه کنتراست: پس از دو دهه در توسعه آن است که گران ترین سیستم سلاح در وزارت دفاع ایالات متحده سابقه برآورد هزینه بیش از $1 تریلیون دلار در طول 55 سال عمر. به جای ساخت یک مهارت جدید از ابتدا آن را بسیار ارزان تر و آسان تر و سریع تر تبدیل به U-2 به بالا-ارتفاع توپی برای هماهنگی برش لبه ارتباطات—به عنوان نیروی هوایی اعلام کرد در ماه آوریل که در آن است برنامه ریزی برای انجام.

ساختن یک شبکه از شبکه های

هر شاخه از ارتش ایالات متحده با استفاده از انواع سلاح و سنسور واقع در همه جا از اعماق پناهگاه زیرزمینی به بالا-زمین مدار. در یک دنیای ایده آل بشر خواهد بود قادر به گرفتن اطلاعات از هر یک از این سیستم ها و سرعت استفاده از آن به فرماندهی سیستم های دیگر عمل می کنند. اما بسیاری از جمله سیستم خود را کنترل و دستگاه زبان که می توانید آن را دشوار است برای آنها را به “صحبت” به یک دیگر. در سال 2018 نیروی هوایی شروع به توسعه این نبرد پیشرفته سیستم مدیریت (ABMS) به عنوان یک شبکه که می توانید اتصال و ترجمه در این میان متفاوت فن آوری.

این ABMS در نظر گرفته شده است برای گسترش بیشتر محدود موجود در شبکه به نام مشترک نظارت هدف حمله سیستم رادار (JSTARS). JSTARS آهنگ زمین اهداف و کمک با فرمان و کنترل—اما آن را پس از یک پلت فرم واحد, هواپیمای اندازه E-8C هواپیما. E-8C مختصات در میان انواع واحد از جمله سرنشین و unpiloted هواپیما, کشتی و زیردریایی و همچنین نیروهای زمینی. ABMS خواهد اساسا حلقه JSTARS به یک شبکه با دیگر ایالات متحده سیستم های نظارت بیشتر گسترش داده های موجود و ایجاد یک ابزار پلت فرم است که از آن به حرکت می کند سنسور و هدف قرار دادن داده ها در میان سیستم ها در سراسر جهان است.

U-2 است که میله میله برای تبدیل شدن به یک پرواز تسهیل از ABMS اما برای اولین بار آن را نیاز به یک مجموعه ای از ارتقاء است. دور اول برنامه ریزی برای رسیدن به ناوگان شروع در سال 2022 را به خلبانان جدید, کامپیوتر و کابین خلبان نمایش می دهد. هواپیما های موجود در پردازنده کامپیوتر یکپارچه شد در اوایل 2000s; لاکهید مارتین قصد دارد به جای آن واحد با یک سیستم به نام ماموریت سازمانی کامپیوتر 2. در علاوه بر این به محاسبات بیشتر ظرفیت EMC2 مانع از فروشندگان از قفل کردن هواپیما را به هر یک از شرکت های با تکنولوژی اکوسیستم. “شما آندروید یا اپل [گوشی] دهکدهای توانایی استفاده از برنامه های مختلف از فروشندگان [با] لوازم جانبی مختلف و پلاگین ها از انواع مارک های” Helley مشاهده. به تکرار است که اصل EMC2 ساخته شده است با منبع باز معماری است که در طولانی استاندارد در بخش تجاری و طراحی شده است به تناسب نیروی هوایی سیستم های. این ویژگی های استاندارد اجازه خواهد داد که U-2 به مش در انواع سطوح امنیتی با سیستم های دیگر سنسور وسایل نقلیه و سلاح. “که با هدف باز کردن ماموریت ها و سیستم U-2,” Helley می گوید.

در داخل کابین خلبان, جدید, صفحه نمایش لمسی صفحه نمایش را ارائه تصاویر و نقشه ها با بالاتر وفاداری. آنها را ترکیب اطلاعات از پردازنده سنسور و offboard منابع مانند کشتی همراه با برنامه و ماهواره ای سیستم های رادار. در مقایسه با صفحه نمایش های جدید ارائه خواهد شد خلبانان با یک تصویر کامل تر از اشیاء زمین و حرکات مورد علاقه اجازه می دهد انسان ها را بهتر به اشتراک گذاری تصاویر و اطلاعات دیگر. اگرچه این سیستم هنوز هم نیاز به خلبانان از جمله ارتقاء خواهد شغل خود را آسان تر: یک درجه قابل توجهی از اتوماسیون تجزیه و تحلیل اطلاعات صنایع دستی قاشق و زمین کنترل در حال حاضر دسترسی از راه دور به طور مستقیم صنایع دستی سنسور.

خلبان از نیروی هوایی نهم شناسایی بال که پرواز U-2s مشتاق هستند برای دور اول به روز رسانی. یک نهم بال U-2 استاد خلبان که نخواست نامش فاش شود به دلایل امنیتی می گوید: این به روز رسانی خواهد شد به U-2 خدمه آگاهی بیشتر از همیشه. “فکر می کنم در مورد رانندگی در اطراف شهر نیویورک به عنوان یک توریست با آخرین نسخه از نقشه های گوگل در وضوح بالا و صفحه نمایش لمسی با اتصال به اینترنت” او می گوید: “در مقایسه با نسل اول GPS دستی با منسوخ شده و رابط کاربری و نرم افزار که تنها به روز رسانی یک بار در سال است.”

پس از اولیه ارتقاء کامل لاکهید مارتین قصد دارد به بازخوانی U-2 سنسور و دیگر سیستم های الکترونیکی. این اجازه خواهد داد که آن را به پاس دقیق تر تصاویر و اطلاعات مربوط به انواع ارتباطات و سیستم های سلاح های. ترجمه میان این سیستم ها را بیشتر تقویت توانایی های خود به عنوان یک گره در ABMS—و ثابت کند که 65 سال پیشه هنوز هم می تواند انطباق با تکنولوژی توسعه یافته توسط یک نسل دو بار حذف شده است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net