FAA هشدار می دهد که پس از همه گیر آستین مبتنی جت می تواند تجربه خرابی موتور

خورنده شواهد

صنعت حمل و نقل هوایی در حال تجربه یک کاهش در تقاضا در حال انجام coronavirus بیماری همه گیر. این بدان معناست که هزاران تجاری خطوط هوایی قرار داده در ذخیره سازی با صبر و حوصله انتظار را به آسمان دوباره — این است که اگر ما همیشه مایل به در یک هواپیما دوباره.

داشتن جت پایه برای مدت طولانی ممکن است تبدیل به یک معنی داری با موضوع ایمنی در آینده NPR گزارش. در روز شنبه اورژانس هوایی شایستگی بخشنامه اداره هوانوردی فدرال دستور بازرسی از 2000 بوئینگ 737 هواپیما — از نگرانی است که استفاده نامناسب می تواند باعث خود موتور دریچه به زنگ زدن سریع تر احتمالا منجر به خرابی موتور.

گیر دریچه

بازرسان در حال حاضر شواهدی از خوردگی در برخی از دریچه. در بدترین سناریو مورد است که خوردگی می تواند منجر به دریچه گیر باز و باعث هر دو موتور به بازنده قدرت و حتی جلوگیری از آنها را از راه اندازی مجدد با توجه به FAA بخشنامه.

“با هواپیما ذخیره شده و یا استفاده می شود به ندرت به دلیل کاهش تقاضا در طول COVID-19 گیر شیر می شود بیشتر مستعد ابتلا به خوردگی” بوئینگ توضیح داد در بیانیه ای به NPR.

مسئله این است که گزارش مربوط به بوئینگ 737 خط حداکثر از هواپیما که درگیر در دو تصادفات مرگبار در اواخر 2018 و اوایل 2019.

ادامه مطلب: FAA سفارشات هزاران نفر از بوئینگ 737s تحت اورژانس بازرسی [NPR]

بیشتر در بوئینگ: بوئینگ به طور رسمی توقف تولید 737 Max هواپیمای

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de