کارشناسان ترس COVID-19 را “ویران” در قبایل بومی

در برزیل بومی جمعیت ساکن در اطراف آمازون در حال مبارزه تحت coronavirus بیماری همه گیر.

در اوایل این ماه بومی Yanomami مردم دچار خود coronavirus مرتبط با مرگ است. جامعه در حال حاضر رنج می برد از نژاد پرستی نهادینه شده با آوردن آن فقیر دسترسی به مراقبت های بهداشتی و حمایت اقتصادی دانشگاه کاونتری agroecologists نینا Moeller و JD پدرسن نوشتن مقاله در مکالمه.

“در حال حاضر نگرانی که COVID-19 خواهد انتقام ویران در سراسر آمازون” آنها نوشت. “این ترس است که تعجب آور داده شده حدود 90 درصد از ساکنان اصلی آمریکا درگذشت به عنوان یک نتیجه از استعمار اروپا به ویژه از طریق بیماری های عفونی اروپایی ها با آنها به ارمغان آورد.”

بدون حمایت دولت در برزیل جوامع بومی در حال تلاش برای گرفتن امور به دست خود و محافظت از خود جوامع هر دو از عفونت گسترده و ویرانی اقتصادی است که این بیماری همه گیر را می توانید با آن است.

اما این اثبات دشوار است agroecologists نوشتن به این دلیل که دولت مستند اقدامات جلوگیری از آنها را از ساخت پول در بازارهای محلی.

در ضمن قانونی و غیر قانونی استخراج معادن و جنگل زدایی عملیات آخر که به شدت تحت مستند — همچنان به دور از منابع با ارزش در حالی که افشای جوامع محلی به خطرناک آلودگی است.

بدون حمایت agroecologists توصیف یک بلندی فاجعه برای برزیل جوامع بومی — که در آن مردم ممکن است از چپ به دفع کردن به طور کامل برای خود در حالی که در حال قطع از منابع آنها نیاز به در واقع انجام این کار است.

نگه دارید تا. عضویت در خبرنامه روزانه ما شوید.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>