تلسکوپ افق رویداد لکه های عجیب و غریب, سیاه, سوراخ جت رمز و راز در داخل کوازار

در همان زمان که تلسکوپ افق رویداد به جمع آوری اطلاعات برای ایجاد اولین تصویر از یک سیاه چالهآن را نیز رعایت و حتی غریبه شی.

که جسم یک کوازاریک جفت جت پر از فوق العاده سریع مواد تیراندازی در خارج از نزدیکی یک سیاهچاله ابر پرجرم. و افق رویداد تلسکوپ پیشنهاد داده است که کسانی که جت کار نمی کند راه دانشمندان انتظار داشتند آنها را گیج کننده kinks در پایگاه خود را.

“ما می دانستیم که هر بار که شما باز کردن یک پنجره جدید به جهان شما می توانید پیدا کردن چیزی جدید” Jae-Young Kim, یک ستاره شناس در موسسه ماکس پلانک برای رادیو نجوم در آلمان که منجر به تحقیقات جدید در بیانیه ای گفت از موسسه. “در اینجا که در آن ما انتظار می رود برای پیدا کردن منطقه ای که در آن جت اشکال با رفتن به واضحترین تصویر ممکن است پیدا کنیم و یک نوع عمود بر ساختار. این مثل این است که پیدا کردن یک شکل های مختلف با باز کردن کوچکترین انواع ماتروشکا عروسک.”

مرتبط با: Eureka! دانشمندان عکس یک سیاه چاله برای زمان 1st

کوازار شناخته شده است به عنوان 3C 279 و واقع شده است که 5 میلیارد سال نوری از زمین است. ستاره شناسان شناسایی شی به عنوان یک کوازار به دلیل فوق العاده نقطه روشن از نور در مرکز آن است. که نقطه علامت به نظر می رسد جت ذرات که در آن سیاه چاله — که شامل حدود جرم یک میلیارد خورشید — تف کردن مواد است که می توانید آن را کاملا تصرف.

افق رویداد تلسکوپ مورد مطالعه شی بیش از چهار روز در مارس 2017. و این همکاری می تواند مطالعه این جت در وضوح کمتر از یک سال نوری. (یک سال نوری فاصله نور سفر در یک سال در حدود 6 تریلیون مایل یا 9.7 تریلیون کیلومتر است.) که جزئیات اجازه دهید ستاره شناسان در تحقیقات جدید تجزیه و تحلیل جزئیات کوچک در داخل جت در نزدیکی منبع خود را. دانشمندان فکر این جت را آغاز خواهد شد به عنوان آنها همچنان به عنوان پرتوهای مستقیم.

اما آنچه در این تیم پیدا کردم غیر منتظره بود. با توجه به این دیدگاه جدید در پایه آن یک جت یک ساختار پیچیده است که تغییرات از روز به روز. محققان هنوز نمی دانند که چگونه هر یک از این رخ می دهد اگر چه آنها فکر می کنم آن می تواند به چیزی برای انجام با چگونه جت دیدار با اتحاد دیسک اطراف سیاه چاله است.

دانشمندان درگیر در این تحقیقات همچنین فکر می کنم که جت عجیب و غریب ساختار می تواند کمک به توضیح دهد که چرا این مواد در جت به نظر می رسد در حال حرکت به سمت ما در عظیم 20 برابر سرعت نور پیچیده توهم نوری.

این تلسکوپ افق رویداد را به طور پی در پی بزرگنمایی نمایش از یک کوازار دوبله 3C 279. (اعتبار تصویر: J. Y. Kim (MPIfR) دانشگاه بوستون Blazar برنامه و EHT همکاری)

مانند پیشگامانه سیاه چاله تصویر منتشر شده در سال گذشته تحقیقات جدید متکی به افق رویداد تلسکوپ را داده شدید روش به نوبه خود جهانی مجموعه ای از ابزار به یکی از عظیم زمین-اندازه تلسکوپ. در سال 2017, هشت رصدخانه در زمان بخشی در این پروژه در تابستان آینده به این تعداد باید 11. بیشتر امکانات در بخشی از این واضح تر که تلسکوپ افق رویداد نتایج تبدیل شده است.

“این EHT آرایه است که همیشه بهبود” Shep Doeleman موسس مدیر تلسکوپ افق رویداد و یک ستاره شناس در دانشگاه هاروارد-اسمیتسونیان مرکز نجوم گفت: در بیانیه منتشر شده توسط EHT کنسرسیوم. “این کوازار نتایج نشان می دهد که منحصر به فرد EHT قابلیت می توانید آدرس یک طیف گسترده ای از علم سوال که تنها رشد خواهد کرد به عنوان ما همچنان به اضافه کردن جدید تلسکوپ به آرایه.”

اما COVID-19 همه گیر بسته رصدخانه در شبکه و مجبور تلسکوپ افق رویداد به انصراف از آن سالانه رعایت کمپین برای سال 2020. دانشمندان وابسته به این پروژه صرف خواهد شد در این سال تمرکز بیشتر تجزیه و تحلیل 2017 داده است که شامل این کوازار نتایج و همچنین شروع به تجزیه و تحلیل داده های جمع آوری شده در سال 2018 است.

این تحقیق توضیح داده شده است در یک مقاله منتشر شده امروز (7 آوریل) در مجله نجوم و اختر فیزیک.

ایمیل Meghan بارتلس در [email protected] یا او را دنبال کنید @meghanbartels. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>