حتی در حال حاضر مواد غذایی زنجیره تامین می شود ‘Triple-A’

Coronavirus بحران تاکید بر اهمیت چابکی در زنجیره تامین یک متخصص استدلال می کند.

در اینجا یک پرایمر در “Triple-A زنجیره تامین” از تیم کرافت استادیار عملیات و مدیریت زنجیره تامین در دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی پل کالج مدیریت:

اخیر COVID-19 بحران برجسته یک مفهوم اساسی در عملیات کسب و کار استراتژی است که به نام “سه گانه-یک زنجیره تامین.” ایده این است که حدود 15 سال, و بسیاری از مردم در خارج از زنجیره تامین جهانی احتمالا با آن نا آشنا اما آن را هرگز احساس بیشتر مرتبط است.

سه گانه-یک زنجیره تامین مفهوم پیشنهاد شد در اوایل 2000s استنفورد را Hau لی که مشاهده شده است که با داشتن سریع و مقرون به صرفه زنجیره تامین نه لزوما منجر به یک مزیت رقابتی است. در واقع بسیاری از شرکت ها با سریع و مقرون به صرفه زنجیره تامین خود را دیدم موقعیت رقابتی بدتر در طول زمان است.

…ما شاهد بی سابقه همکاری میان شرکت ها به یک اندازه به طور معمول محفوظ متحده نیاز مبرم به مانند زمان جنگ.

پس چه می دهد ؟

لی اشاره کرد که زنجیره تامین ارائه شده است که شرکت با یک مزیت رقابتی نمایش داده می شود سه صفت: چابکی و سازگاری و هم ترازی.

لی مشاهدات شد در درجه اول از یک عملکرد بازار چشم انداز. اما بینش حلقه درست در حال و روز محیط زیست از COVID-19 (نه به ذکر است تعرفه جنگ گرمایش جهانی و متعدد دیگر اختلالات رخ داده در زنجیره تامین).

بیایید نگاهی به آنچه این سه عنوان برای ایستادن.

چابکی با اشاره به توانایی واکنش نشان دادن به تغییرات ناگهانی در تقاضا. آن است که یک درس زنجیره تامین مدیران در تمام صنایع در حال حاضر تجربه آنها به عنوان کار به دیدار پیش بینی نشده خوشه در تقاضا در حالی که به طور همزمان در برخورد با کمبود در عرضه ایجاد شده توسط COVID-19.

برای مثال در صنعت مواد غذایی. در حالی که مصرف کنندگان ممکن است نگران باشید که قفسه های خالی خود را در فروشگاه های مواد غذایی نشان می دهد که عرضه مواد غذایی در معرض خطر است, من با اعتماد به نفس در ما مواد غذایی زنجیره تامین. آنها برخی از پایدار ترین و ارتجاعی زنجیره تامین در هر صنعت است. این مهم است به رسمیت شناختن است که صنعت مواد غذایی مواجه شده بی سابقه ای افزایش تقاضا در ماه مارس (1) مصرف کنندگان بیش از خرید از ترس و (2) بزرگ تغییر از غذای بیرون را در خانه غذا خوردن.

این واقعیت است که شما قادر به رفتن به فروشگاه و پیدا کردن 75 درصد از لیست مواد غذایی خود را به عهد به چابکی از مواد غذایی زنجیره تامین. نشان دادن توانایی یکپارچه منبع محصولات خود را از مکان های مختلف انجام لازم و سریع transshipments بین فروشگاه های جیره محصولات توسط مناطق و مکان و تسریع در حمل و نقل همه نشانه های یک چالاک زنجیره تامین است.

سازگاری نشان دهنده توانایی یک زنجیره تامین برای تنظیم به یک تغییر بازار است. در نظر بگیرید یک بار دیگر صنعت مواد غذایی. بیش از دهه گذشته فروشنده باید مبارزه را به ببینید که چه کسی پیروز خواهد به عنوان رهبر بازار برای مواد غذایی آنلاین. ایده های بسیاری شده اند تامین می شود تا بدانند چگونه برای تکمیل افسانه ای “آخرین مایل” تحویل به خانه. و بسیاری از ایده های شکست خورده اند.

برای مثال فروشنده باید سعی طیف وسیعی از روش ها از جمله فروشگاه وانت ثالث و peer-to-peer تحویل و شخص ثالث متمرکز تحویل سایت. در حالی که پتانسیل درآمد از آنلاین فروش مواد غذایی همواره فریبنده تعداد بسیار کمی از فروشنده شده اند قادر به کشف کردن یک مشتری پسند مدل است که همچنین دارای یک حاشیه سود مناسب و معقول.

با ظهور COVID-19, فروشنده دیگر با سود زمان برای تست های مختلف مدل های ارائه. این بیماری همه گیر است به طور چشمگیری شتاب مصرف کننده تصویب آنلاین خرید مواد غذایی به طور بالقوه با اثرات ماندگار. فروشنده هیچ چاره ای اما برای انطباق با مدل های کسب و کار و روش تحویل در زمان واقعی برای حل آنلاین تحویل مشکل به عنوان بسیاری از مشتریان به سرعت در حال تعویض به تحویل مواد غذایی آنلاین.

تراز رخ می دهد که منافع فروشندگان و تامین کنندگان و تولید کنندگان در زنجیره تامین در تراز وسط قرار دارد به طوری که خود فرد تصمیم گیری کمک می کند تا برای بهینه سازی زنجیره تامین عملکرد. یک مثال از تراز زمانی است که یک خرده فروش است که با تمرکز بر کیفیت آثار خود را با بالادست تامین کنندگان خود را برای بهبود فرآیندها و کیفیت خروجی (به جای مثلا استفاده از قیمت گذاری فشار است که می تواند باعث تولید کنندگان برای کاهش هزینه و کاهش کیفیت).

با COVID-19 ما شاهد بی سابقه همکاری میان شرکت ها به یک اندازه به طور معمول محفوظ متحده نیاز مبرم به مانند زمان جنگ. همکاری در زنجیره تامین است و نه چیزی است که به راحتی می آید و نه می تواند شرکت ها آن را روشن مانند کوه در می رم سوئیچ. در آن طول می کشد زمان برای ایجاد اعتماد و روابط کاری با بالادست تامین کنندگان.

در حالی که بحران کنونی است فشار ذینفعان در زنجیره تامین با هم کار کنند (نگاه کنید به عنوان مثال دستگاه های پزشکی زنجیره تامین) به همکاری خواهد شد که موفق ترین در واکنش به بحران هستند که در آن تعاونی, روابط کار در حال حاضر وجود دارد. این است زیرا این وسیله برای کسب اطلاعات و آگاهی های است که در حال حاضر تاسیس و اهداف بین تامین کنندگان بالادست و پایین دست کسب و کار در زنجیره تامین در حال حاضر تراز وسط قرار دارد.

شده اند وجود دارد و ادامه خواهد داد تا بسیاری از سخت درس های آموخته شده در جهان از مدیریت زنجیره تامین از COVID-19. یکی از کسانی که درس تیز است یادآوری است که چابکی و سازگاری و تراز دلخواه برای برنده شدن در این روز است.

منبع: NC State

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>