اروپا کاوشگر ExoMars راه اندازی با تاخیر 2022 با توجه به چتر نجات مشکلات

سران آژانس فضایی اروپا (ESA) و آژانس فضایی, Roscosmos تصمیم گرفته اند برای به تعویق انداختن این سال راه اندازی کاوشگر ExoMars تا 2022 به دلیل مسائل فنی است.

“این یک تصمیم دشوار اما من مطمئن هستم که در یکی از سمت راست” ESA مدیر کل Jan Wörner گفت: در یک کنفرانس خبری در ESA دفتر مرکزی در پاریس امروز (12 مارس) پس از صحبت با Roscosmos مدیر کل Dmitry Rogozin.

“ما توافق کردند که با هم آن را بهتر است برای رفتن برای موفقیت بیش از فقط برای رفتن برای راه اندازی در این زمان” Wörner گفت. “اگر چه ما در حال نزدیک شدن به راه اندازی آمادگی ما نمی توانیم به قطع گوشه و کنار. راه اندازی این سال را به معنای به خطر انداختن ضروری باقی مانده انجام شد.”

“ما ساخته شده اند دشوار است اما به خوبی وزن تصمیم به تعویق انداختن راه اندازی 2022. آن را رانده است و در درجه اول نیاز به حداکثر رساندن نیرومندی از همه ExoMars سیستم و همچنین نیروی majeure شرایط مربوط به تشدید وضعیت اپیدمیولوژیک در اروپا که در سمت چپ کارشناسان ما عملا هیچ امکان ادامه با سفر به شریک صنایع” Rogozin در بیانیه ای گفت. “من مطمئن هستم که این مراحل است که ما و همکاران اروپایی ما در حال گرفتن برای اطمینان از موفقیت ماموریت خواهد بود توجیه خواهد شد و بدون شک آوردن تنها نتایج مثبت برای ماموریت پیاده سازی.”

مرتبط: اروپا ExoMars ماموریت به مریخ در تصاویر

این ExoMars گسترش چتر دنباله ای برای روزالیند فرانکلین رور. (اعتبار تصویر: ESA)

به نام روزالیند فرانکلین ExoMars رور برنامه ریزی شده بود به پرتاب به سیاره سرخ در ماه جولای. اما Wörner گفت: ماموریت رهبران نمی خواهد به اندازه کافی در زمان قبل از آن برای عیب یابی مسائل مربوط به چتر نجات و ماموریت حیاتی تجهیزات الکترونیکی.

“قدردانی @esa و @roscosmos برای ساخت تصمیم دشوار برای به تعویق انداختن @ESA_ExoMars 2022,” ناسا توماس Zurbuchen رئیس علوم ماموریت اداره کل گفت: در بیانیه ای به توییتر. “راه اندازی & با خیال راحت فرود یک فضاپیما بر روی مریخ بسیار دشوار و نیاز به بسیاری از فن آوری ها و سیستم ها به عملکرد کاملا. کار خود را الهام بخش است هر کس به انجام سخت همه چیز است.”

روسیه موشک پروتون و اروپایی حامل فضاپیما هستند “تکمیل و آماده رفتن” و رور نشان داده است عملکرد خوب در آن محیط زیست آزمون کمپین Wörner گفت. اما آژانس هنوز در انتظار آینده در ارتفاع بالا تست از چتر نجات است که ضروری است برای اطمینان از امن برای فرود مریخ نورد.

گذراندن این آزمون خواهد بود به خصوص نقطه عطف مهم برای ماموریت به عنوان قبلی افت آزمون از 50 پا (15 متر) مافوق صوت چتر نجات و یک 114-پا (35 متر) مافوق صوت چتر نجات هر دو شکست خورده در ماه مه و اوت 2019.

An artist's depiction of the Rosalind Franklin rover, which Europe plans to place on the Martian surface in March 2021.

یک هنرمند تصویر از سازمان فضایی اروپا کاوشگر ExoMars روزالیند فرانکلین. ESA و Roscosmos باید تاخیر در راه اندازی آن از سال 2020 تا 2022 با توجه به چتر نجات مشکلات. (اعتبار تصویر: ESA/ATG medialab)

Wörner همچنین گفت که با وجود اشکالات موجود در تبار ماژول تجهیزات الکترونیکی مورد نیاز است که برای انجام عملکردهای مهمی مانند depressurization در بلند کردن قدرت حرارتی و کنترل محرکه و چتر نجات فرمانده. تجهیزات بود به ارسال به تامین کنندگان Wörner گفت و آن را برخی از زمان برای این رفع می شود reintegrated به سفینه فضایی است.

“با توجه به عیب یابی از این ناهنجاری در سیستم, سطح, نسخه نهایی پرواز نرم افزار شده است با تاخیر و وجود دارد نه به اندازه کافی زمان به طور کامل تست آن قبل از سال 2020 راه اندازی و به دست آوردن اعتماد به نفس ما نیاز” Wörner گفت.

مریخ نورد نشان دهنده فاز دوم مشترک ESA-Roscosmos ماموریت ExoMars. برنامه آغاز شد و در سال 2016 با راه اندازی ردیابی گاز مدارگرد که هنوز هم گردان مریخ و در سلامت خوب و Schiaparelli کاوشگر که سقوط کرد و طی آن touchdown تلاش.

حتی اگر مشکلات مرتبط با جدید کاوشگر مشغول به کار هستند در چند ماه آینده راه اندازی خواهد هنوز هم به تاخیر بیش از دو سال به دلیل موقعیت مریخ نسبت به زمین است. ماموریت ها به طور معمول تنها برنامه ریزی شده زمانی که سیارات نزدیک به اندازه کافی به استفاده از حداقل مقدار سوخت برای سفر, که طول می کشد حدود شش ماه. چنین صف بندی های گذشته تنها چند هفته رخ می دهد و هر 26 ماه می باشد. 2022 راه اندازی پنجره است که بین ماههای اوت و اکتبر. هنگامی که مریخ نورد عبور از آن آزمون های نهایی و آماده است تا آن را ذخیره شده در یک superclean محیط زیست با دوره بیداری و تجهیزات مربوطه.

یک نمایش نزدیک از یک چتر نجات کیسه حاوی یکی از این دو آزمون چتر نجات از ماموریت ExoMars با استفاده از ناسا تست دکل طراحی شده توسط هوای فشرده. تصویر را نشان می دهد پیکربندی جدید چتر نجات کیسه که منتشر شده و با چتر نجات از مرکز بیرون با کیسه افتتاح در یک گلبرگ مانند مد. (اعتبار تصویر: ناسا/JPL-Caltech)

Wörner قرار بود برای دیدار با Rogozin در مسکو به تصمیم می گیرید سرنوشت ExoMars 2020, اما این سفر لغو شد با توجه به اقدامات احتیاطی در مورد گسترش COVID-19مجبور رهبران دو کشور به تلفنی به جای. Wörner گفت: این امکان وجود دارد که شیوع کروناویروس می تواند با دخالت های راه اندازی بدون در نظر گرفتن مسائل فنی به دلیل محدودیت های جدید در سفر.

این روزالیند فرانکلین مریخ نورد فرود سایت را تغییر دهید با تاریخ راه اندازی. در یک خشک مریخ lakebed که بیش از 3 میلیارد سال, مریخ نورد جستجو برای یافتن نشانه های حیات در گذشته و حال و جمع آوری اطلاعات است که می تواند کمک به حل و فصل سیاره سرخ رمز و راز مانند آنچه که اتفاق می افتد به متان در مریخ جو.

“ما منتظر است برای قرن ها برای پیدا کردن اگر مریخ است چیزی شبیه به اوایل محل زندگی در منظومه شمسی ما” Wörner گفت. “برای پیدا کردن جواب سوال ما ما را [به] برخی از صبر بیشتر برای یک زن و شوهر از سال است.”

دنبال مگان Brodie @meganigannon. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>