اورکا! سیاره یاب تایید نپتون به اندازه exoplanet

محققان با استفاده از قابل سکونت-منطقه سیاره یاب معتبر اند که یک سیگنال فضاپیمای کپلر در اصل شناسایی یک sub-نپتون به اندازه exoplanet.

قابل سکونت-منطقه سیاره یاب (HPF) یک فصل طیف به تازگی نصب شده بر روی 10m Hobby-Eberly تلسکوپ در رصدخانه مک دونالد در تگزاس است.

آن را فراهم می کند بالاترین دقت اندازه گیری تا به امروز از سیگنال های مادون قرمز از نزدیک کم جرم ستاره است. ستاره شناسان با استفاده از آن به اعتبار نامزد سیاره بدون در نظر گرفتن تمام امکانات آلوده سیگنال به سطح بسیار بالایی از احتمال

این سیاره به نام G 9-40b است که حدود دو برابر اندازه زمین است اما به احتمال زیاد نزدیک در اندازه نپتون است. این مدار پایین آن جرم ستاره میزبان یک M ستاره کوتوله, تنها 100 سال نوری از زمین است.

کپلر شناسایی این سیاره با رعایت شیب در میزبان ستاره نور به عنوان سیاره عبور در مقابل—و یا ترانزیت—ستاره در مدار خود یک سفر تکمیل هر شش زمین روز. محققان سپس معتبر سیگنال با استفاده از دقت spectroscopic مشاهدات از HPF حاکم از احتمال نزدیک ستارگان یا substellar دودویی همراه است.

مشاهدات از دیگر تلسکوپ از جمله 3.5 m تلسکوپ در Apache Point Observatory و 3m شین تلسکوپ در لیسیدن رصدخانه کمک برای تایید شناسایی.

Exoplanet با 12 زمین توده

“G 9-40b میان بالا 20 نزدیک ترانزیت سیارات شناخته شده است که باعث می شود این کشف واقعا هیجان انگیز می گوید:” Guðmundur Stefánsson سابق دانشجوی دکتری در پن استیت که در حال حاضر یک همکار فوق دکترا در دانشگاه پرینستون و سرب نویسنده این مقاله در فصل های مجله.

“بیشتر به دلیل بزرگ حمل و نقل عمق G 9-40b عالی نامزد exoplanet به مطالعه آن جوی ترکیب با فضا در آینده تلسکوپ.”

“این spectroscopic مشاهدات از HPF ما اجازه داده به جای یک حد بالا از 12 زمین توده ها در جرم این سیاره می گوید:” coauthor کالیب کنس یک دانشجوی کارشناسی ارشد.

“این نشان می دهد که یک سیاره است که باعث افت نور از ستاره میزبان به جای دیگری اختر فیزیک شی مانند یک پس زمینه ، ما امیدواریم که برای به دست آوردن بیشتر مشاهدات با HPF به دقت اندازه گیری جرم آن که به ما اجازه می دهد برای محدود آن به صورت فله ترکیب و افتراق بین عمدتا سنگی یا گازی-ترکیب غنی است.”

HPF وارد 10m Hobby-Eberly تلسکوپ در رصدخانه مک دونالد در اواخر سال 2017 آغاز شده و کامل علم عملیات در اواخر سال 2018 است. محققان در طراحی این ابزار برای شناسایی و توصیف سیارات قابل سکونت-منطقه—ناحیه ای در اطراف این ستاره که در آن یک سیاره می تواند به حفظ آب مایع بر روی سطح آن در اطراف در نزدیکی کم جرم ستاره است.

یک ویژگی منحصر به فرد از HPF است دقیق آن طیفی کالیبراسیون با لیزر فرکانس شانه همکاران در موسسه ملی استاندارد و فناوری و دانشگاه کلرادو بولدر ساخته شده است.

“با استفاده از HPF ما در حال حاضر در حال بررسی نزدیکترین کم جرم ستاره—همچنین به نام M-کوتوله ها که شایع ترین ستاره در کهکشان—با هدف کشف سیارات فراخورشیدی در ما ستارگان محله می گوید:” Suvrath Mahadevan یک استاد نجوم و فیزیک نجومی و محقق اصلی HPF طیف.

اندازه گیری های دقیق

در علاوه بر این به اطلاعات به دست آمده با HPF دانشمندان به دست آمده یکی دیگر از مشاهده ترانزیت سیاره با استفاده از 3.5 m تلسکوپ در Apache Point Observatory در نیومکزیکو با استفاده از photometric روش و ابزار دقیق طراحی و توسعه به عنوان بخشی از Stefánsson پایان نامه دکترا.

این حمل و نقل مشاهدات کرد حل و فصل “حمل و نقل شکل”—منحنی که نشان دهنده چقدر از میزبان سیاره نور مسدود شده است—و در نتیجه دقیق تر سیارهای پارامترهای. علاوه بر بالا-کنتراست تصویربرداری مشاهدات با استفاده از 3m شین تلسکوپ در لیسیدن رصدخانه نشان داد که میزبان ستاره واقعی بود منبع گذر.

“این هیجان انگیز است برای دیدن این نتیجه HPF بررسی آینده. HPF ساخته شده از زمین تا برای فعال کردن دقت اندازه گیری به کشف و تایید سیارات می گوید:” لری, Ramsey, بازنشسته استاد نجوم و فیزیک نجومی.

این Hobby-Eberly تلسکوپ (HET) یک پروژه مشترک از دانشگاه تگزاس در Austin, Penn State, Ludwig-Maximilians-Universität München و Georg-August دانشگاه گوتینگن. این HET نام به افتخار اصلی آن حامیان, William P. سرگرمی و رابرت E. Eberly.

بنیاد ملی علوم پن دولت Heising-سایمونز بنیاد ناسا زمین و فضا علم برنامه یاران مرکز سیارات فراخورشیدی قابل سکونت جهان در پن استیت و تحقیقات شرکت تامین می شود ،

منبع: Penn State

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im