همدلی دستگاه: انسان برقراری ارتباط بهتر پس از روبات ها خود را نشان می دهد آسیب پذیر جانبی

روبات ها بیشتر شایع در زندگی روزانه از همیشه قبل از. دستیاران دیجیتال کنترل برنامه های گوشی های هوشمند در حالی که جسمی رباتها آموزش دانش آموزان در مدارس, پاکسازی بیمارستان ها و ارائه مواد غذایی. دانشمندان مدت طولانی است که تحصیل در رشته ربات انسان تعاملات به یاد بگیرند که چگونه این دستگاه می تواند نفوذ افراد رفتار مانند تغییر چگونه به خوبی کسی کامل یک وظیفه و یا در پاسخ به یک رباتیک درخواست. اما تحقیقات جدید نشان می دهد حضور و اقدامات روبات همچنین بر راه انسان مربوط به دیگر انسان ها—در این مورد swaying اعضای تیم برای برقراری ارتباط بهتر است.

“در حالی که دیگر کار متمرکز شده که چگونه به راحتی ادغام روبات به تیم ما متمرکز به جای چگونه روبات ها ممکن است مثبت شکل راه است که مردم واکنش نشان می دهند به هر یک از دیگر می گوید:” سارا Sebo یک دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه ییل و نویسنده پژوهش منتشر شده در این ماه در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم ایالات متحده آمریکا. برای اندازه گیری این تغییرات در واکنش های محققان در دانشگاه ییل و دانشگاه کرنل اختصاص داده و شرکت کنندگان به تیم های چهار متشکل از سه نفر و یک ربات انسان نما—و آنها را به حال بازی یک بازی مشارکتی بازی بر روی تبلت های اندروید است. در برخی از گروه ربات های برنامه ریزی شده به قانون “آسیب پذیر است.” این دستگاه انجام اقدامات مانند عذرخواهی برای, اشتباه, اعتراف به شک گفتن جوک های داستان های شخصی خود را در مورد “زندگی” و صحبت کردن در مورد چگونه آنها “احساس است.” در گروه کنترل انسان کنندگان همکاری با روبات ساخته شده است که تنها خنثی اظهارات و یا باقی مانده به طور کامل خاموش.

محققان نظارت چگونه اعضای گروه ارتباطی متفاوت که بسته به نوع ربات در هر تیم است. آنها دریافتند که افرادی که کار با روبات که نشان داد آسیب پذیری زمان بیشتری را صرف صحبت کردن با همکار خود انسان نسبت به کسانی که در گروه کنترل. افراد مبتلا به آسیب پذیر روبات همچنین تقسیم مکالمه خود را بیشتر به طور مساوی بین هر انسان عضو این تیم است. این شرکت کنندگان بعد از آن گزارش شده است که آنها درک تجربه خود را به عنوان مثبت تر در مقایسه با کسانی که در گروه کنترل. “ما اعتقاد داریم که این ربات را آسیب پذیر میکنند کمک به احساس راحتی بیشتری در کار است که طراحی شده است به یک سطح بالایی از تنش” Sebo می گوید. “به عنوان یک نتیجه, مردم, صحبت بیشتر و بیشتر در طول زمان و بازدید کل تعامل بیشتر مساعد است.”

فرشید Amirabdollahian استاد human-robot interaction در دانشگاه هرتفوردشایر انگلستان بود که نه درگیر با این مطالعه می گوید که تحقیقات بیشتر را فراهم می کند شواهدی وجود دارد که “رفتار اجتماعی مهندسی برای روبات می تواند خود را تحت تاثیر قرار سودمند و نفوذ در دیگران است.” به عبارت دیگر با تغییر این اقدامات از ماشین های هوشمند توسعه دهندگان می تواند به تغییر رفتار از افرادی که ارتباط برقرار کردن با کسانی که ماشین آلات.

Amirabdollahian می افزاید که تحقیقات آینده باید نگاه کنید که آیا این تاثیر پایدار است بیش از یک دوره طولانی تر از زمان. “چه اتفاق می افتد,” او می پرسد: “اگر انسان تجربه شرکت کنندگان همان سخنان جالب بیش از یک دوره طولانی تر از زمان—به عنوان مثال هفته از همراهی?” او همچنین می گوید تحقیقات آینده باید بررسی چگونگی دسته بندی های مختلف از ربات آسیب پذیری—مانند عذرخواهی داستان سرایی و یا طنز—تاثیر انسان-به-انسان پاسخ و گفتگو.

اما نتايج اين مطالعه به تنهایی ممکن است اثبات مفید در موقعیت های دنیای واقعی. انسان در حال حاضر در تعامل با بسیاری از دیجیتال بحث همکاران—فکر می کنم اپل سیری آمازون الکسا یا گوگل صفحه اصلی—روزانه. مارگارت Traeger یک دکترای خود را در دانشگاه ییل و مطالعه همکاری نویسنده دانشمندان نشان می دهد که توسعه هر دو آنلاین و جسمی مندرج روبات باید در نظر خلق خود را’ اثر در انسان-به-انسان تعاملات به عنوان بخشی از فرایند طراحی.

Malte یونگ استادیار علم اطلاعات در کرنل و همکاری نویسنده این مطالعه می گوید ارتباطی روبات می تواند تغییر اساسی در رفتار انسان بهتر است. “کار ما نشان می دهد که فن آوری به طور بالقوه برای حمایت از تیم های با اقدام خود به پویایی اجتماعی” او می گوید. به جای صرفا کاهش میزان کار کارکنان انجام این ماشین می تواند مردم را بیشتر کارآمد ماهرانه موثر بر پویایی اجتماعی را به “کمک به تیم انجام در بهترین حالت خود است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>