احساسی هوشمند کارفرمایان را می توانید خلاقیت خود را

کارفرمایان که عمل در راه ارتباط با هوش هیجانی پرورش شادتر بیشتر خلاق کارکنان بر اساس یک مطالعه جدید.

در یک نظرسنجی از نزدیک به 15000 نفر در سراسر ایالات متحده محققان دریافتند که احساسی هوشمند سرپرستان—مدیران که خواندن و اذعان کارکنان احساسات به آنها کمک کرد کانال, احساسات, الهام و شور و شوق و توانست به راحتی مدیریت احساسات خود—تا به حال کارکنان که شادتر خلاق تر و کسی که درک فرصت های بیشتری برای رشد.

“با بالا عاطفی هوشمند و سرپرستان و کارکنان به نظر می رسد ذاتا با انگیزه”

فقط به عنوان وجود دارد در حال آزمون برای اندازه گیری هوش وجود دارد, تست های هوش هيجانی. اولین و گسترده ترین استفاده می شود Mayer-Salovey-Caruso آزمون هوش هیجانی اقدامات چهار شاخه از هوش هیجانی: درک احساسات و با استفاده از احساسات برای کمک به تفکر درک احساسات و مدیریت احساسات.

“ما شاهد تفاوت چشمگیر در چگونه مردم را به تصویر بکشد کار خود را بر اساس اینکه آیا آنها با توصیف خود به عنوان سرپرست عاطفی هوشمند می گوید:” Zorana Ivcevic یک دانشمند محقق در دانشگاه ییل مرکز هوش هیجانی است.

در Qualtrics بررسی انجام شده در سال 2017, کارکنان, با احساسی هوشمند سرپرستان ذکر شده که سه برابر بیشتر از حال تاکید کرد. در مقابل کسانی که با سرپرستان که نشان می دهد هوش هیجانی اغلب می گوید: آنها نا امید تاکید کرد و حتی عصبانی.

نظرسنجی از شرکت کنندگان خواسته شد بیش از 20 سوال مربوط به احساس خود را در مورد کار خود را ناظر رفتار و فرصت های خود را برای رشد حرفه ای و کار مرتبط با خلاقیت و نوآوری است. سوالات شامل: چگونه اغلب خود را استاد راهنما توجه کنید اگر کسی احساس ناراحتی در مورد یک کار تصمیم ؟ چگونه اغلب را سرپرست خود را در ایجاد شور و شوق برای ایجاد انگیزه در دیگران ؟ و که احساسات خاص آیا شما تجربه اغلب به دلیل خاص خود وظایف و مسئولیت ها?

محققان همچنین شرکت کنندگان خواست برای توصیف چگونه آنها احساس کار هر دو در خود کلمات و نقشه کشی از یک لیست از 23 احساسات. آنها دارای چگونه اغلب آنها تجربه هر احساس.

در نهایت محققان خواسته تا چه حد کارکنان احساس می کنند که تا به حال فرصت برای رشد و پیشرفت در کار و چگونه اغلب شدند و خلاق مشغول اند.

این حجم نمونه محققان اجازه به ایجاد دو گروه های افراطی—ردیف بالا متشکل از 25 درصد از سرپرستان به عنوان بالا داشتن احساسی رفتار هوشمند و یک ردیف پایین متشکل از 25% به عنوان داشتن کم احساسی رفتار هوشمند.

محققان دریافتند که در میان کارکنان با سرپرستان نمایش کمی هوش هیجانی 70% اولیه احساسات در مورد کار منفی بودند. در مقابل در میان کارکنان با سرپرستان نشان دهنده احساسی رفتار هوشمند نزدیک به دو سوم از کلمات آنها استفاده می شود برای توصیف کار مثبت بودند.

“با بالا عاطفی هوشمند و سرپرستان و کارکنان به نظر می رسد ذاتا با انگیزه” Ivcevic می گوید. “آنها به چالش کشیده و برآورده است. که در تضاد به تجربه کارکنان با سرپرستان که نمی کنند در احساسی هوشمند راه. آنها ناراحت و ناراضی در محل کار. آنها اشاره عصبانی بودن—تشدید و تحریک و دیوانه و نیز جنبهی و ن.”

کارکنان که سرپرستان عمل احساسی هوشمند راه نیز بیشتر خلاق این مطالعه نشان می دهد کمک ایده های جدید و یا راه های اصلی دستیابی به کار و اهداف.

خلاقیت خصوص ویژگی مهم در مدرن نیروی کار به دلیل آن را نمی توان به راحتی کامپیوتری و دلیل آن را لازم برای رانندگی نوآوری Ivcevic می گوید.

او تاکید می کند که از لحاظ عاطفی هوشمند کارفرمایان لزوما خوش بین یا خوش بین است. اما آنها تشخیص دهند که کارکنان نمی تواند “ترک احساسات خود را در درب” و آنها را به تلاش برای دیدن شرایط از کارگر نقطه نظر.

این مطالعه به نظر می رسد در مجله رفتار خلاق.

منبع: دانشگاه ییل

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de