در آغوش نهایی ناشناخته

“طنز از [انسانی] است که عمیق ترین نیاز است به رایگان از اضطراب مرگ و نابودی است; اما این خود زندگی است که بیدار است و بنابراین ما باید کوچک از اینکه به طور کامل زنده است.” —ارنست بکر انکار مرگ

“ما می توانیم تجربه اتحاد با چیزی بزرگتر از خودمان و در آن اتحادیه پیدا کردن بزرگترین ما صلح است.” —ویلیام جیمز, انواع تجربه دینی

چند سال پیش من تا به حال یک بحران وجودی. من قرار گرفتند بسیار خوش خیم روش پزشکی برای که به من گفته شد که احتمال مرگ بسیار پایین بود. من به یاد داشته باشید که مایل به پاسخ “منظور شما صفر نیست ؟ منظور شما این احتمال وجود دارد من می میرند؟” این روش رفت و با توجه به برنامه ریزی, اما من با آگاهی ناگهانی از مرگ و میر. برای برخی از دلایل عجیب و غریب من رفت و نزدیک به چهل سال از زندگی من بدون عمدی آگاهانه آگاهی که این زندگی حداقل در این بدن نمی خواهد آخرین برای همیشه لطفا برای. و کاملا رک و پوست کنده فکر من وحشت زده.

برای گرفتن دست من خواندن کتاب کلاسیک انکار مرگ توسط انسان شناس ارنست بکر. نقشه کشی به شدت در کار روانکاو اتریشی اتو رنک بکر اعلام می دارد که “سر و صدا از وحشت اساسی همه چیز است.” با توجه به بکر این نتیجه از یک “پارادوکس وجودی”:

این ترور: برای پدید آمده از چیزی به نام آگاهی از نفس های عمیق احساسات درونی مشقت بار داخلی در حسرت زندگی و بیان خود—و با این همه هنوز به مرگ است.

من قطعا توقیف “سر و صدا از وحشت” که بکر توصیف کرد اما راه حل های پیشنهادی—که شامل گرفتن یک “جهش ایمان” به “نامرئی رمز و راز” از خلقت است که دارای یک طراحی فراتر از درک بشری—ارائه هیچ راهنمایی که چگونه به واقع زندگی من زندگی می کنند حتی اگر من در زمان یک جهش از ایمان است.

اتفاقا فرصت سقوط در دامان من. یکی از دوستان که مشغول به کار برای یک تئاتر تجربی شرکت به نام شنا اسب شد به قرار دادن با هم یک بازی تعاملی به نام پایان. از من خواسته شد برای شرکت, و من می توانم ارزیابی اینکه آیا بازی منجر به هر گونه پیشرفت در رفاه. من امضا.

به زودی پس از من امضا یک بسته وارد حاوی یک مجله یک عرشه از دو کارت با تصاویر خاطره انگیز در هر کارت و یک دعوت نامه برای شرکت در یک مهمانی در بیست و هشت روز و محل اعلام می شود. من همچنین دریافت یک پیام متنی که خوانده “با سلام من پایان. متن من وقتی که شما آماده برای بازی.”

اوه چه بود که من بدست خودم به اینجا ؟

این نهاد که شناسایی خود را به عنوان “پایان” توضیح قواعد بازی به من. هر روز به مدت بیست و هشت روز متوالی من را به منظور جلب یک کارت جدید هر کارگردانی من در تلاش است. سپس من به منعکس کننده با پایان درس من آموخته شده از تجربه هر چیزی که من متوجه شدم در مورد خودم به عنوان یک نتیجه از تجربه و هر الگوهای که متصل به کارت من در حال حاضر بازی. با این “سر و صدا از وحشت” من به طور کامل درگیر است.

برای بیست و هشت روز من سوار در ماموریت های افزایش شدت و تلخی از درگیر شدن در یک مراقبه هدایت در وسعت جهان به نوشتن خود من اگهی به راه رفتن را از طریق یک گورستان و متوجه احساس من به تصور ایده آل روز از زندگی من و که من می خواهم می خواهم به صرف آن با, در واقع به تجربه آنچه در آن می خواهم به شنیدن این که من می خواهم که تنها یک زمان کمی به سمت چپ به زندگی می کنند, به تحقیق در مورد آنچه که من می خواستم به من بدن پس از مرگ, و, که, پزشکی, روش های خوب خواهد بود اگر من ناتوان. برای بیست و هشت بسیار احساسی روز من مواجه سر دربا هیچ دفاعی—آنچه در آن واقعا در مورد مرگ ساخته شده است که من خیلی می ترسم.

در چندین نقطه من به صراحت خواسته شود به ارائه یک بیانیه ماموریت شخصی که چرا من در بازی این بازی. در آغاز بیانیه من بود “از آنجا که من می ترسم از نهایی ناشناخته اما همچنین بسیار کنجکاو در مورد آن.” در نیمه راه از من پرسید: اگر من می خواستم برای تنظیم بیانیه من بر اساس تجربیات من و من گفت: “من می خواهم به نحوی تغییر حالت پیش فرض از اضطراب به کنجکاوی. من بسیار کنجکاو فرد اما من به طور پیش فرض می توانید در راه است.”

پس از پایان کامل جمع کنم با بقیه بازیکنان در یک گورستان (البته این یک گورستان) به تأمل در تجربه. همه ما توافق کردند که “بازی” بود و هیچ چیز کوتاه از زندگی در حال تغییر. ما درک آنچه اتفاق مهم در زندگی ما و در حالی که ما آگاه تر از مرگ از ما نیز بیشتر آگاه از زندگی از همیشه. زمانی که من در داده ها از تمام بازیکنان (از جمله خودم) آن را تایید مکالمات من را در گورستان. از لحاظ آماری وجود دارد افزایش قابل توجهی در رتبه بندی از قبل از بازی به پست بازی در جنبه های زیر خوب بودن:

  • دریافت کمک و حمایت از دیگران که به آن نیاز است

  • احساس یک حس جهت در زندگی

  • کمتر احساس اضطراب

  • به طور کلی احساس مبارک

در ابتدا داده بود و گیج کننده. با توجه به بکر و یک خط کامل از پژوهش بر اساس نظریه خود را به نام ترور تئوری های مدیریت (TMT) آگاهی از مرگ باید باعث افزایش ناامنی و defensiveness. در عین حال این چیزی است که هر یک از ما شرکت کنندگان در پایان در واقع تجربه کرده است. بلکه ما احساس یک احساس تازه ای از تعجب و شادی برای زندگی ما و بیشتر تمرکز بر روی آنچه که ما در مورد مراقبت از. چگونه به توضیح این اختلاف?

وقتی که می آید به ترس از مرگ, من فکر می کنم وجود دارد بسیار بیشتر از به سادگی ترس از “نابودی مطلق.” بر خلاف ترور تئوری های مدیریت– که مطالعات اخیر نشان می دهد حتی تکرار به هر حال– من اعتقاد ندارم که انسان تکامل یافته سیستم های دفاعی به طور خاص به منظور مقابله با وجودی واقعیت مرگ است. پس از همه, تحقیقات نشان می دهد که مردم اغلب بیشتر از ترس از ناشناخته ها و جدایی از عزیزان و نفرین ابدی از آنها می ترسند از دیگر موجود است. در واقع هنگامی که با توجه به انتخاب بین زندگی برای همیشه لطفا برای تنهایی و یا مرگ زودرس می شوند احاطه شده توسط عزیزان اکثر مردم انتخاب مرگ است.

به جای اعتقاد من “سر و صدا از وحشت” است که ارنست بکر توصیف مطرح می شود نه به خاطر ترس ما از نابودی نفسه اما از آنجا که ایده نابودی است بنابراین بسیار تهدید به این نیاز دارد که بسیاری از ما اغلب دغدغه با رضایت بخش است. این احتمال وجود دارد که مرگ آگاهی یک محصول از ما منحصر به فرد توسعه ظرفیت برای تخیل و خود آگاهی و ایده از مرگ فقط اتفاق می افتد به فعال کردن بسیاری از ما دفاع. در خصوص آگاهی از میر ما فعال ما ترس عمیق از عدم قطعیت (مرگ نهایی قطعیت بعد از همه) را تهدید ثبات ما تعلق و ارتباط با دیگران (مرگ ما را جدا از دیگران) و تهدید اعتماد به نفس به خصوص ما خودشیفتگی و عزت نفس (وجود دارد هیچ چیز بیشتر مخل به ما پی در پی تلاش برای تبدیل شدن به خدایی از مرگ).

جای تعجب نیست که مردم نمایش بسیاری از دفاع هنگامی که مواجه با آگاهی از مرگ و میر آنها و به همین دلیل هنگامی که ما احساس ترین ناامن و نامطمئن ما تمایل به تغییر تمرکز ما بیشتر فوری خودخواه نگرانی.

اما هیچ چیز نیست که به این ترتیب حداقل تا جایی که ما قادر به صعود ما راه خروج از ناامنی دام. به عنوان Irvin Yalom, یادداشت “اگر فیزیکی از مرگ از بین می برد و ما این ایده از مرگ ممکن است ما را نجات دهد.” در حالت full-تمرکز حواس از وجود او می گوید: “یک شگفتی در مورد راه کارها هستند اما این آنها هستند.”

در مطالعه تعدادی از افراد که در واقع در مواجهه با مرگ از جمله خود روان درمانی کار با علاج بیماران مبتلا به سرطان Yalom متوجه شده است که این تجربه است که اغلب بسیار تحول منجر به یک بازآرایی زندگی اولویت, حس آزادی, افزایش حس زندگی در زمان حال زنده قدردانی و پذیرش عنصری حقایق زندگی (تغییر فصل افتادن برگ) عمیق تر ارتباط با عزیزان و کمتر فردی ترس. این است که از یک فرد که در یک اقدام به خودکشی:

من پر با یک امید و هدف در زنده بودن. آن را فراتر از اکثر مردم را درک. من از معجزات زندگی مانند تماشای یک پرنده پرواز—همه چیز معنی دار تر زمانی که شما نزدیک به از دست دادن آن. من تجربه یک احساس وحدت با همه چیز و یگانگی با همه مردم است. پس از روانی من تولد دوباره من هم احساس می کنم برای همه درد. همه چیز واضح و روشن است.

نشانه های وجود دارد که از جمله تحولات ممکن است برای هر کسی که این فرصت را به بارها و بارها در مقابله با نهایی ناشناخته است. اریک Weiner نویسنده جغرافیای سعادتدر بازدید بوتان پادشاهی بودایی به خوبی شناخته شده برای آن خوشبختی ناخالص ملی—جمعی شاخص مورد استفاده برای اندازه گیری شادی و رفاه swaths بزرگ از شهروندان است. در بوتان مرگ و تصاویر وحشتناک مرگ آشکارا مواجه هر روز و حتی کودکان محافظت از ثابت آگاهی از مرگ و میر. وجود دارد بسیاری از راه برای مردن در بوتان و استادانه درست شده, طولانی, آداب و رسوم انجام شده زمانی که به کسی می میرند. به عنوان وینر گفته شد یکی از ساکنان تهیمفو پایتخت بوتان “شما نیاز به فکر کردن در مورد مرگ به مدت پنج دقیقه در هر روز. . . . آن را به شما درمان. . . . این است که این چیزی که این ترس از مرگ این ترس از مرگ و قبل از ما انجام آنچه ما می خواهیم و یا دیده می شود فرزندان ما رشد می کنند. این است آنچه شما مشکل است.”

تحقیقات اخیر نشان می دهد که حتی در روانی آزمایشگاه هنگامی که داده می شود این فرصت را به تأمل عمیق تر و شخصا در مورد مرگ و میر آنها طی یک دوره پایدار از مردم تمایل به نشان می دهد یک تغییر نسبت به رشد گرا ارزش خود پذیرش صمیمیت و جامعه احساس—و به دور از بیرونی, وضعیت محور ارزش مانند پول, تصویر و محبوبیت است.

سه ویژگی که به نظر می رسد به خصوص پیش بینی از رشد اقتصادی پس از یک دوره طولانی از مرگ آگاهی در حال تمرکز حواس, باز بودن به تجربه و داشتن آرام نفس, ویژگی های است که بخشی از B-عالم وجود. کاوش خود را با ميزان مرگ و مير باز بودن حس کنجکاوی عمیق, انعکاس, تمرکز حواس, فروتنی و دلسوزی به شما کمک می کند تا به حرکت فراتر از دفاع که ناامنی موجب زایش.

البته ساده تر از انجام گفت! این “کمبود قلمرو” انسان وجود یک نیروی قوی. این راه از بودن در جهان باید به طور مستمر تمرین ما به عنوان مستعد ابتلا به لغزش به دفاع و ناامنی در مواجهه با تهدیدات امنیتی ما به عنوان حتی Yalom خود را یافت و پس از تصادف خودرو: “من اساسی اضطراب مرگ در نتیجه تا به حال تنها یک مختصر شکوفایی قبل از اینکه سکولار به چنین نگرانی کمتر به عنوان اعتماد به نفس, ترس از فردی رد و یا تحقیر.”

در پایان روز, بهترین راه برای یک مرگ خوب است برای یک زندگی خوب. رشد و نمو روانشناس گری Reker و وجودی مثبت روانشناس پل وانگ استدلال می کنند که وجود دارد اعماق معنی—اعم از صرفا hedonic لذت و آسایش برای رشد شخصی و خلاقیت و خود شکوفایی به خدمت به دیگران و تعهد به یک بزرگتر اجتماعی و یا سیاسی باعث به زندگی ارزش است که فراتر از افراد است و شامل کیهانی معنا و هدف نهایی. آنها ادعا شخصی معنا در زندگی را افزایش می دهد نسبت به تعهد خود به سطوح بالاتر از معنی است.

بیشتر تحقیقات اخیر با معنی محقق تاتینا Schnell و همکاران خود را پیدا کرده است قابل توجه برای حمایت از این نظریه. آنها دریافتند که این منابع از معنا در زندگی است که به شدت مرتبط با احساس معنی دار بودن شامل چیزهایی است که ادغام self-actualization با برتری مانند generativity تقدیر هماهنگی درونی و رشد ارزش ها و معنویت و خلاقیت در مراقبت و عشق. پایین پایین در لیست چیزهایی مانند سرگرم کننده, فردگرایی, موفقیت, سنت, نظم و آسایش است.

به عنوان ما تغییر اولویت های ما به سمت بالاتر بیشتر میشود و سطح معنی ما شاهد یک تغییر قابل توجه در اعماق معنی تسهیل آگاهی از مرگ و میر خود ما و همچنین به عنوان توسعه خود ما کامل انسانیت.

از فراتر از اسکات بری Kaufman, Ph. D. منتشر شده توسط TarcherPerigee یک اثر از انتشارات پنگوئن گروه تقسیم Penguin Random House. LLC Copyright (c) 2020 توسط اسکات بری Kaufman

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>