“بینی الکترونیکی’ بوییدن و از طعم بد در آبجو

کم هزینه “الکترونیکی-بینی” یا “e-بینی” با استفاده از یادگیری ماشین به سرعت ارزیابی آبجو با کیفیت بر اساس آن عطر محققان گزارش.

دستگاه های قابل حمل اجازه می دهد حذفی به استفاده از آن را برای سریع و قابل اعتماد ارزیابی کیفیت در خط تولید.

همچنین این پتانسیل را دارد که مورد استفاده برای ارزیابی سایر مواد غذایی و نوشیدنی در تمام مراحل تولید و در حال حاضر آزمایش شده است برای تشخیص دود و لکه دار کردن در شراب.

“E-بینی کمک می کند تا یک معامله خوب از ذهنیت از همه چیز.”

توسعه خارج از عطری یا خاموش-طعم دهنده در آبجو می تواند رخ دهد به خصوص در کارخانه های لبنی که استفاده نمی پاستوریزاسیون.

بخشی عقیم سازی است که می آید از طریق پاستوریزاسیون لازم نیست برای تضمین ایمنی آبجو آن را به عنوان یک تخمیر محصول و فرایند می تواند تغییر رایحه. اما در سمت به علاوه پاستوریزاسیون می تواند به کاهش خطر ابتلا به عطر و طعم رفتن “است.”

آبجو عطر و طعم رونق

با مصرف کنندگان خواستار تازگی حذفی, پاسخ آزمایش های مختلف با طعم پروفایل—شیری stouts گیلاس و لانه زنبوری آبجو و حتی ترشی.

The e-nose device looks like a microchip. It's covering a glass of beer and plugged into a laptop via USB. The laptop shows a range of data, and a beer bottle sits next to the glass on a wood desk.
E-nose دستگاه متصل به یک لپ تاپ. (اعتبار: U. ملبورن)

در به طور فزاینده ای نوآورانه محیط شبیه به این مهم است به منظور توسعه روش های است که می تواند ارزیابی عطر هر دو در طول و پس از جوش (با علاوه بر این از hops) و تخمیر.

تخمیر می توانید با استفاده از گاز کروماتوگرافی ابزار است که تجزیه و تحلیل گازها داده شده توسط یک ترکیب برای انجام این کار, اما آن را پر هزینه و وقت گیر و شامل ارسال نمونه برای ارزیابی.

در آبجو عطر به تنهایی یک شاخص نسبتا قابل اطمینان از کیفیت.

این است که با توجه به ارتباط نزدیک بین ما حواس بویایی و چشایی. اما در آبجوسازی وجود دارد ممکن است تنها یک یا دو نفر (از جمله استاد brewer) که به اندازه کافی آموزش دیده برای انجام این کار—انجام عطر جلسه آزمون برای هر دسته.

این روند می تواند ناقص و زمان طول می کشد, اما آن را نیز در نهایت بسیار ذهنی است.

جدید و در حال ظهور فن آوری قادر به گرفتن اطراف این. سنسورهای رباتیک و یادگیری ماشین گرد هم آورده شده است به منظور کاهش زمان صرف شده برای بررسی کیفیت مواد غذایی در حالی که ارائه یک کمتر متغیر آزمون.

“مطالعه ما نشان می دهد که این تکنولوژی می تواند مورد استفاده برای ارزیابی کیفیت در این زمینه است. این برای اولین بار واقعا قابل حمل دستگاه می گوید:” منجر نویسنده Sigfredo فوئنتس دانشیار دیجیتال کشاورزی و غذا و شراب در دانشکده دامپزشکی و علوم کشاورزی در دانشگاه ملبورن است.

این همه در حباب

تحقیقات آغاز شده و با یک پروژه ی دانشجویی است که با استفاده از لگو برای ایجاد یک دستگاه برای اندازه گیری حباب در نوشیدنی.

سطح متلاطم, مهم است کیفیت, نوشیدنی با مصرف کنندگان ترجیح می دهند متوسط حباب در محصولات مانند آب گازدار و در کف آبجو.

“شما می توانید تعیین کنید که چگونه بسیاری از مردم می خواهم یک نوشیدنی با کیفیت از حباب می گوید:” فوئنتس. “حباب و foamability و ثبات حباب ها واقعا مهم است.”

در آبجو کف یا فوم ایجاد شده توسط حباب کمک می کند تا به محافظت از اکسیداسیون که باعث تغییر در طعم پروفایل—این است که چرا تیره stouts مانند گینس اغلب پمپ با نیتروژن برای ایجاد یک خوب فوم در بالا به آن محافظت می کند.

“اگر شما یک تخت گینس آن را اکسیده دادن به شما-طعم دهنده در پنج دقیقه می گوید:” فوئنتس.

اندازه گیری حباب و دی اکسید کربن منجر به سادگی به مرحله بعدی فونت پژوهش—اضافه کردن اضافی سنسور برای اندازه گیری گازهای دیگر و تعیین کنید که چگونه آن را در مورد رایحه های مختلف.

بینی الکترونیکی در مقابل کارشناسان

به منظور بررسی اثربخشی e-nose محققان با انجام مطالعه از 20 مختلف تجاری آبجو نمونه های پوشش طیف وسیعی از سبک ها و تخمیر انواع.

انواع آبجو در سبک کمک به ایجاد یک برنامه کامپیوتری است که می تواند تشخیص های مختلف ترکیبات فرار, کاهش تعصب در هوش مصنوعی نرم افزار بود که توسعه در کنار e-nose که برایس Widdicombe و Ranjith R. Unnithan در ملبورن دانشکده فنی و مهندسی ساخته شده است.

E-بینی—کوچک مدار هیئت مدیره با قطر 92 میلیمتر (حدود 3.6 اینچ)—رو پایین قرار داده شده بیش از یک نمونه از آبجو در یک ظرف. این سنسور می تواند پس از آن اندازه گیری گازهای بالاتر از آبجو. این داده های اندازه گیری شده در زمان واقعی است.

این محققان نتایج اندازه گیری در برابر سنتی حسی جلسه انجام شده با دوازده روت اعضا.

پانل ارزیابی شدت های مختلف آبجو عطری—رازک تند, گل, میوه ای سوخته و شکر و دانه های مخمر مهره و کربناته mouthfeel. محققان همچنین اندازه گیری نمونه ها با استفاده از دستگاه کروماتوگرافی گازی متصل به طیف سنجی (GC-MS).

یکی از اهداف این است که همچنین با استفاده از داده ها از e-nose برای کمک به ایجاد عطر و طعم پروفایل.

“با e-nose شما فقط انجام بریزید و سپس شما می توانید تمام داده ها از طریق یادگیری ماشین—شما می توانید از تمام عطر مشخصات آبجو با 97 درصد دقت می گوید:” فوئنتس.

E-nose اقدامات اوج منطقه از گازهای مختلف است که در حال حاضر در آبجو بخارات قبل از تخمیر و پس از آن.

این سنسور بر روی e-nose هستند کالیبره برای اندازه گیری حضور گازهای مانند دی اکسید کربن و اتانول, متان, هیدروژن سولفید هیدروژن مونوکسید کربن و آمونیاک و بنزن.

وجود گازهای مختلف در حال حاضر به عنوان یک نتیجه از انواع مختلف تخمیر مانند lambic آبجو. این آبجو تولید شده توسط تخمیر خود به خودی با استفاده از مخمر وحشی. این اجازه می دهد تا برای توسعه بیشتر گازها و آروماتیک از آبجو از بالا (مانند اله) و پایین (مانند lagers) تخمیر است که با استفاده از اهلی انواع مخمر.

نگاه به آینده

محققان امید به ظرافت طراحی بیشتر آن را کوچکتر و یکپارچه سازی باتری های قابل شارژ و وای فای اجازه می دهد تا تخمیر انعطاف پذیری بیشتر به عنوان نسخه فعلی نیاز به متصل به یک کامپیوتر از طریق USB.

اما پتانسیل های کاربردی از دستگاه فراتر از آبجو و شناسایی دود خودگذشتگی شامل ساختمان طعم پروفایل برای شراب گازدار و نوشیدنی های غیر الکلی مانند قهوه یا چای.

“E-بینی کمک می کند تا یک معامله خوب از ذهنیت از چیزهایی که می گوید:” فوئنتس. “تولید کنندگان قادر خواهد بود برای قطعی می گویند آنچه که در هر یک از مشخصات عطر و طعم و قرار است که اطلاعات در مورد محصول شوی.”

اما e-nose جای یک استاد آبجو طعم ؟ کاملا می گوید فوئنتس. “پیدا کنم که حذفی هستند نه در برابر فن آوری است. آنها آن را در آغوش.”

این مقاله به نظر می رسد در سنسورها و محرک B: Chemical.

منبع: دانشگاه ملبورن

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>