الکترونیکی پارچه اجازه می دهد تا شما را به بازی تتریس با بازوی خود را

محققان ایجاد کرده نازک کشش مواد الکترونیکی است که گاز نفوذ پذیر اجازه می دهد مواد به “نفس بکشیم.”

آنها طراحی شده این مواد به طور خاص برای استفاده در پزشکی و یا فن آوری های پوشیدنی از گاز نفوذ پذیری اجازه می دهد تا عرق و ترکیبات آلی فرار به تبخیر از پوست ساخت آن را راحت تر برای کاربران به خصوص برای پوشیدن طولانی مدت.

“گاز نفوذپذیری است که این پیشرفت بزرگ بیش از قبل ساخته الکترونیک می گوید:” Yong زو یک استاد مکانیک و مهندسی هوا فضا در دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی و co-نویسنده مسئول مقاله در مورد کار در ACS Nano. “اما روش ما استفاده می شود برای ایجاد مواد نیز مهم است زیرا آن یک فرآیند ساده است که می تواند آسان به مقیاس.”

محققان با استفاده از یک تکنیک به نام نفس شکل روش برای ایجاد یک کشش فیلم پلیمری شامل حتی توزیع ، فیلم پوشش داده شده است با فرو بردن آن در یک راه حل است که شامل نقره ای ساخت نانوسيم های. محققان سپس حرارت را فشار دهید مواد به مهر و موم ساخت نانوسيم های در محل.

“نتیجه فیلم نشان می دهد یک ترکیب عالی از هدایت الکتریکی نوری عبور و بخار آب نفوذ پذیری” زو می گوید. “و چون نقره ساخت نانوسيم های تعبیه شده درست در زیر سطح پلیمر مواد همچنین نمایشگاه ثبات عالی در حضور عرق و پس از پوشیدن طولانی مدت.”

“نتیجه نهایی این است که بسیار نازک و تنها چند میکرومتر ضخامت می گوید:” coauthor Shanshan یائو سابق پژوهشگر فوق دکترا که در حال حاضر در دانشکده در دانشگاه استونی بروک. “این اجازه می دهد تا برای تماس بهتر با پوست به الکترونیک بهتر سیگنال به نویز.

“و نفوذپذیری گاز از فناوری های پوشیدنی مهم است که برای بیش از فقط آسایش” یائو می گوید. “اگر یک دستگاه پوشیدنی نیست گاز نفوذ پذیر آن نیز می تواند باعث تحریک پوست.”

برای نشان دادن این مواد بالقوه برای استفاده در فناوری های پوشیدنی, محققان توسعه یافته و آزمایش نمونه های اولیه برای دو نماینده برنامه های کاربردی.

نمونه اول شامل پوست-mountable خشک الکترود برای استفاده به عنوان electrophysiologic سنسور. این چند بالقوه برنامه های کاربردی مانند اندازه گیری الکتروکاردیوگرافی (ECG) و الکترومیوگرافی (EMG) سیگنال.

“این سنسورها قادر به ضبط سیگنال های با کیفیت عالی در تاریخ همتراز با صورت تجاری در دسترس الکترود” زو می گوید.

دوم نمونه نشان داده نساجی-یکپارچه لمسی سنجش برای انسان و ماشین رابط. نویسندگان با استفاده از یک پوشیدنی نساجی آستین یکپارچه با الکترود متخلخل بازی کامپیوتر بازی مانند تتریس.

“اگر ما می خواهیم به توسعه پوشیدنی سنسور یا رابط کاربر است که می تواند برای یک دوره قابل توجهی از زمان ما نیاز به گاز نفوذ پذیر مواد الکترونیکی,” زو می گوید. “این یک گام مهم رو به جلو است.”

اضافی نویسندگان از نانجینگ دانشگاه پست و مخابرات و NC State. بنیاد ملی علوم حمایت از کار.

منبع: NC State

اصلی مطالعه DOI: 10.1021/acsnano.0c00906

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net