موثر در درمان روانی ممکن است سرعت پیری سلولی

افسردگی و اضطراب و سایر اختلالات روانی نیز می تواند تاثیر سلامت جسمی آنها مرتبط با افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی به عنوان مثال و کوتاه امید به زندگی. تحقیقات اخیر نشان می دهد این ممکن است مربوط به شتاب پیری—و کار جدید در می یابد که یک قالب کاملا درمان روانی می تواند یک محافظ فیزیولوژیکی اثر است.

یک مطالعه رهبری روانشناس بالینی Kristoffer Månsson از موسسه کارولینسکا در سوئد نشان داد که درمان شناختی-رفتاری (CBT) مشترک روان درمانی روش نه تنها کاهش سطح اضطراب در افراد مبتلا به اختلال اضطراب اجتماعی, اما همچنین بهبود پیری سلولی نشانگر برخی از بیماران است. این یافته می تواند در نهایت کمک به پزشکان به فرد درمان است.

تلومرها کوتاه توالی DNA که کلاه کروموزوم’ به پایان می رسد برای محافظت از آنها را از آسیب نشان می دهد تلفن همراه با سن. هر بار که یک سلول تقسیم به رشد و تعمیر آن تلومرها کوتاه. آنزیم تلومراز حفظ آنها را به یک اندازه اما در نهایت آنها کوتاه به طوری که سلول های دیگر می تواند تقسیم و نشانه هایی از پیری بدن ظاهر می شود. همچنین کوتاه شدن تلومرها از طریق آسیب سلولی ناشی از اکسید کننده بسیار مولکول هایی به نام رادیکال های آزاد است.

بسیاری از مطالعات لینک استرس با تلومرها کوتاه تر. و در سال 2015 محققان به رهبری روانشناس بالینی زیر دامن Verhoeven از مرکز پزشکی دانشگاه آمستردام دریافتند که بیماران مبتلا به فعال اختلال اضطراب کمتری داشتند تلومرها از کسانی که در بهبودی یا سالم.

در مطالعه جدید منتشر شده در ماه دسامبر گذشته در ترجمه روانپزشکی, دانشمندان برای اولین بار در زمان دو نمونه خون نه هفته جدا از 46 نفر با اختلال اضطراب اجتماعی. آنها را اندازه گیری افراد طول تلومر به عنوان به خوبی به عنوان سطح تلومراز و گلوتاتيون پراکسيداز (GPx) یک آنزیم های آنتی اکسیدان است که خنثی رادیکال های آزاد. از شرکت کنندگان دریافت شده و نه هفته از آنلاین CBT و سپس به یکی دیگر از نمونه.

تمام اقدامات باقی مانده تا حد زیادی بدون تغییر بیش از دو نمونه قبل از درمان. اما پس از آن این افراد افزایش یافته بود GPx در سطح متوسط است. تلومراز نیز افزایش یافت در میان بیمارانی که سطح اضطراب ترین بهره مند از درمان اگر چه فعالیت به طور متوسط بیش از همه شرکت کنندگان را تغییر دهید. وجود دارد و حتی نشانه های که ميزان فعاليت آنزيم تلومراز می تواند پیش بینی پاسخ به درمان. “مردم با کمترین تلومراز تا به حال بیشتر پیشرفت می گوید:” Verhoeven بود که نه درگیر در مطالعه است. “این نیاز به تکرار شود اما جالب آن منجر برای تحقیقات آینده است.”

دیگر مطالعه ممکن است نشان می دهد تغییرات به تلومرها خود را; نه هفته خیلی کوتاه بود که با توجه به Månsson. با این وجود تحقیقات نشان می دهد صرفا تغییرات رفتاری می تواند بر سلامت در سطح سلولی. “ما از زیست شناسی است که قابل ملاحظه ای پویا” Månsson می گوید. “و به نظر می رسد برای پاسخ کاملا به سرعت بیش از فقط هفته با مداخله های رفتاری.”

“روانپزشکی بسیار تقسیم بین روانی و بیولوژیکی” Verhoeven می گوید. “این کاغذ متصل این زمینه.” این نتایج همچنین می تواند کمک به از بین بردن انگ بیماری روانی او می افزاید: “این چیزی است که تنها در سر خود را—آن را نیز در بدن خود را.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>