شرق آفریقا دامداران نوشیدن شیر از 5000 سال پیش

شیر ضروری بود به شرق آفریقا دامداران حداقل 5000 سال پیش بر اساس یک مطالعه جدید در مورد آنچه در حال حاضر در کنیا و تانزانیا.

کار منتشر شده در مجموعه مقالات آکادمی ملی علومنیز میریزد نور در تکامل انسان.

پس از excavating سفال در سایت در سراسر شرق آفریقا پژوهشگران تجزیه و تحلیل آلی چربی باقی مانده در سمت چپ سفال و قادر به دیدن شواهدی از شیر و گوشت و گیاه پردازش.

“(این است که) اولین شواهد مستقیم ما تا به حال برای شیر یا کارخانه پردازش توسط باستان pastoralist جوامع در شرق آفریقا می گوید:” Katherine M. گریلو استادیار انسان شناسی در دانشگاه فلوریدا است.

“شیر آثار باستانی در گلدان تایید داستان است که استخوان ها به ما گفته اند در مورد چگونگی چوپان زندگی می کردند در شرق آفریقا 5000 تا 3000 سال پیش در یک زمینه هنوز هم معروف برای گاو گاو و تاریخی راه زندگی مردم مانند چچن و تورکانا” می گوید coauthor فیونا مارشال, استاد در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس که در آن گریلو به دست آورده دکترای خود را.

“اکثر مردم فکر نمی کنم در مورد این واقعیت است که ما واقعا طراحی شده برای نوشیدن شیر به عنوان بزرگسالان—اکثر پستانداران نمی توانند. افرادی که جهش داشته است که به آنها اجازه هضم شیر تازه جان سالم به در برد بهتر از ما فکر می کنم در میان دامداران در آفریقا است. اما بسیاری از ما در مورد نمی دانم چگونه از کجا و هنگامی که این اتفاق می گوید:” مارشال.

“این مهم است زیرا ما هنوز تکیه بر ژنتیک قادر به نوشیدن تازه گاو, هنگامی که ما بزرگسالان هستند.”

این تحقیقات نشان می دهد برای اولین بار است که دامداران که تخصصی در گاو—به عنوان مخالف به شکار حیات وحش فراوان از مارا Serengeti—بودند قطعا نوشیدن شیر است.

“یکی از دلایل pastoralism شده است بسیار موفق در سراسر جهان است که انسان را توسعه داده اند لاکتاز تداوم—توانایی هضم شیر با توجه به حضور خاص آلل ها” گریلو می گوید.

به ویژه در شرق آفریقا وجود دارد متمایز ژنتیکی پایگاه برای لاکتاز پشتکار است که متفاوت از سایر نقاط جهان است. ژنتیک بر این باور بودند که این توانایی هضم شیر در شمال شرق آفریقا تکامل یافته حدود 5000 سال پیش اما باستان شناسان می دانستم که کمی در مورد باستان شناسی زمینه های که در آن است که تکامل صورت گرفت.

توسعه pastoralism در آفریقا است که منحصر به فرد نیز هست که در آن گاو جوامع توسعه یافته در مناطق که اغلب نمی تواند حمایت از کشاورزی است.

“Pastoralism بسیار پایدار و قابل دوام به معنی زندگی در این مکان” گریلو می گوید.

این عمل همچنان به حال با میلیون ها نفر از مردم با تکیه بر شبانی در این بخش از جهان است. در واقع قوی تکیه بر گاو و گوسفند و بز در مسابقات گذشته به خوبی با آنچه که بسیار تخصصی دامداران را در شرق آفریقا امروز گریلو می گوید.

منبع: دانشگاه واشینگتن در سنت Louis دانشگاه فلوریدا

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rutny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>