زمین اولیه میدان مغناطیسی قوی تر از ما فکر

میدان مغناطیسی که برای اولین بار شکل گرفته در اطراف زمین شد و حتی قوی تر از دانشمندان قبلا اعتقاد بر این تحقیقات جدید نشان می دهد.

اعماق زمین, چرخش مایع آهن تولید سیاره ما محافظ میدان مغناطیسی. این میدان مغناطیسی نامرئی است اما حیاتی برای زندگی در سطح زمین: این سپر سیاره از مضر باد خورشیدی و کیهانی اشعه از خورشید است.

با توجه به اهمیت میدان مغناطیسی دانشمندان در تلاش برای کشف کردن که چگونه این زمینه تغییر کرده است در طول تاریخ زمین است. که دانش می تواند به ارائه سرنخ برای درک آینده تکامل از زمین و همچنین تکامل سیارات دیگر در منظومه شمسی است.

تحقیقات جدید در PNAS کمک خواهد کرد که دانشمندان نتیجه گیری در مورد پایداری زمین را سپر مغناطیسی و یا نه وجود سیارات دیگر در منظومه شمسی با شرایط لازم به بندر زندگی است.

“این تحقیقات به ما می گوید چیزی در مورد شکل گیری یک سیاره قابل سکونت می گوید:” جان Tarduno استاد زمین و علوم محیط زیست و رئیس پژوهش هنر علوم و مهندسی در دانشگاه روچستر. “یکی از سوالات ما می خواهیم به پاسخ این است که چرا زمین تکامل یافته به عنوان آن بود و این به ما می دهد و حتی بیشتر شواهد که محافظ مغناطیسی ثبت شد و خیلی زود در این سیاره است.”

امروز میدان مغناطیسی

امروز سپر مغناطیسی تولید شده در زمین هسته بیرونی. شدت گرما در زمین متراکم درونی هسته ای باعث می شود که هسته بیرونی تشکیل شده از مایع آهن—به چرخش و بوسیله اسباب گردنده تولید جریان الکتریکی و رانندگی پدیده ای به نام geodynamo که قدرت میدان مغناطیسی زمین است. گرما که جریان را از هسته داخلی جامد به شدت تحت تاثیر جریان در مایع هسته بیرونی.

به دلیل موقعیت و درجه حرارت شدید مواد در هسته دانشمندان نمی توانند به طور مستقیم اندازه گیری میدان مغناطیسی. خوشبختانه مواد معدنی است که منجر به سطح زمین را شامل ریز ذرات مغناطیسی که قفل در جهت و شدت میدان مغناطیسی در آن زمان مواد معدنی خنک را از حالت مذاب.

با استفاده از جدید paleomagnetic الکترون میکروسکوپ ژئوشيميايی و paleointensity اطلاعات محققان مورخ و تحليل کریستال زیرکون—قدیمی ترین شناخته شده زمینی مواد جمع آوری شده از سایت های در استرالیا. این سنگ زیرکن که حدود دو دهم میلیمتر باشد و حتی کوچکتر ذرات مغناطیسی که قفل مغناطیسی زمین در آن زمان سنگ زیرکن تشکیل شده است.

The zircon crystal sits inside the "O" on a dime, with an inset showing a zoomed-in view for scale
کریستال زیرکون تنها حدود دو دهم میلیمتر و شامل حتی کوچکتر ذرات مغناطیسی. در اینجا مقیاس یک کریستال زیرکون عکس داخل “O” چاپ شده بر روی یک سکه. (اعتبار: جان Tarduno/روچستر)

زیرچشمی نگاه کردن به گذشته

Tarduno قبلی تحقیقات نشان داده است که میدان مغناطیسی زمین است حداقل 4.2 میلیارد سال وجود داشته است تقریبا به عنوان طولانی به عنوان سیاره است. زمین هسته درونی از سوی دیگر نسبتا اخیر علاوه بر این: با این شکل تنها در حدود 565 میلیون سال پیش بر اساس تحقیقات از Tarduno و همکاران خود را.

در حالی که محققان در ابتدا اعتقاد بر این زمین اولیه میدان مغناطیسی ضعيف شدت جدید زیرکون داده ها نشان می دهد قوی تر میشه. اما به دلیل درونی هسته ای هنوز تشکیل یک مکانیزم های مختلف باید طراحی قوی میدان است که در اصل 4 میلیارد سال پیش.

“ما فکر می کنیم که مکانیسم شیمیایی آسمانی از اکسید منیزیم درون زمین” Tarduno می گوید.

گرمای شدید مربوط به غول ضربه تشکیل شده است که زمین ماه به احتمال زیاد حل اکسید منیزیم. به داخل زمین سرد اکسید منیزیم می تواند رسوب کردن, رانندگی, همرفت و geodynamo. محققان بر این باورند درونی زمین در نهایت خسته اکسید منیزیم, منبع, به نقطه ای که میدان مغناطیسی تقریبا به طور کامل فرو ریخت و 565 میلیون سال پیش.

اما شکل گیری هسته داخلی ارائه یک منبع جدید به قدرت geodynamo و سیارهای سپر مغناطیسی زمین تا به امروز.

مریخ میدان مغناطیسی?

“اوایل این میدان مغناطیسی بسیار مهم بود چرا که این محافظ جو و حذف آب از زمین اولیه زمانی که بادهای خورشیدی شد شدید ترین” Tarduno می گوید. “ساز و زمینه نسل مسلما مهم دیگر بدن مانند دیگر سیارات و سیارات فراخورشیدی است.”

پیشرو در تئوری به عنوان مثال این است که مریخ مانند زمین تا به حال یک میدان مغناطیسی در اوایل در تاریخ آن است. اما در مریخ زمینه سقوط و, بر خلاف زمین, مریخ نه تولید یک جدید.

“هنگامی که مریخ خود را از دست مغناطیسی محافظ آن و سپس خود را از دست داده و آب” Tarduno می گوید. “اما ما هنوز هم نمی دانم چرا مغناطیسی محافظ فرو ریخت. اوایل مغناطیسی محافظ واقعا مهم است اما ما نیز علاقه مند به توسعه پایدار از یک میدان مغناطیسی است. این مطالعه به ما می دهد اطلاعات بیشتر در تلاش برای کشف کردن مجموعه ای از فرآیندها است که حفظ سپر مغناطیسی بر روی زمین است.”

منبع: دانشگاه روچستر

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de