علوم زمین ماموریت هنوز هم به چالش کشیده 50 سال بعد از 1 روز زمین

انسان اکتشافات فضایی به ما نشان داده که ما زندگی می کنند در یک چرخش زیبا از سبز و آبی و سفید — حتی زمانی که زندگی بر روی زمین است سرند با غم و بیماری و چالش های گره فراتر از اندازه.

امروز (مارس 22) علائم 50 سالگرد روز زمین یک جشن سالانه با الهام از spaceflight و مناسب لحظه به عقب نگاه در یک سیاره است که انسان می تواند — البته گهگاه به طور خلاصه و در اعداد بسیار کوچک — ترک و به نظر ما چگونه درمان آن هستند.

این نقطه عطف می آید در میان فراگیر و همه گیر است که در حال حاضر به کشته شدن میلیون ها نفر از مردم وسیع آتش سوزی فصلتبخیر تنوع زیستی الگوهای آب و هوایی است که باید از هم پاشید و به نقطه تبدیل شدن به کاملا غیر قابل تشخیص و عمیقا نسخه های مختلف از تجربه انسان است برای کسانی که با ثروت از کسانی که بدون.

مرتبط با: علوم زمین است مهم تر از همیشه (op-ed)

این تا حد زیادی به رسیدگی و برخورد با انبوهی از چالش های جهانی مواجه هستیم به احتمال زیاد نیاز به کمک از ناوگان سنسور که مدار زمین به سیاره ما و به ما گسترده تر و در عین حال دقیق تر دیدگاه از ما می توانید به اینسو انسو جمع کردن بر روی زمین.

که هیچ چیز جدید برای ناسا ، “ناسا یک سابقه طولانی در نظارت بر زمین از فضا” Annmarie Eldering یک محیط زیست دانشمند ناسا در آزمایشگاه پیشرانش جت در کالیفرنیا گفت: Space.com با اشاره به اوایل آب و ماهواره و انتقال بیش از چند دهه به بیشتر تحقیقات پیشرفته ماموریت.

در حال حاضر ناسا اجرا می شود در مجموع از 28 مبتنی بر فضای زمین-رعایت ماموریت. Eldering با این نسخهها کار با دو جمله ماموریت در حال حاضر: Orbiting Carbon Observatory-2 و -3 (OCO-2 و OCO-3) که اندازه گیری های جوی سطح دی اکسید کربن. این پروژه بودند خواب در 1990s او گفت: اما لازم است مشاهدات بسیار شیک است که دانشمندان تنها احساس اعتماد به نفس طراحی یک ماموریت در 2010s.

جلو و عقب بودجه

اما OCO-3 ضربه گیر در آن جاده به راه اندازی هنگامی که در ماه مارس سال 2017 آن بودجه رفت از دست رفته در تازه افتتاح رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن درخواست بودجه. کنگره ابقاء پول و Eldering گفت: سیاست نیست به خصوص دخالت با هدف توسعه و عادی است اگر ناخوشایند برای زمین-رعایت ماموریت.

“که فقط احساس می کند مانند کسب و کار به عنوان معمول: پول می آید و پول می رود. تقریبا در هر پروژه من در می رود از طریق برخی از دوره عدم قطعیت یا برزخ به آن درست شده طبیعت از راه کار ما می شود بودجه” Eldering گفت. “شما صحبت کردن با هر کسی که در این کسب و کار برای 50 سال گذشته, اگر شما یک ایده درخشان آن را تضمین شده آن را به شما بسیاری از سال های بسیاری از ایده های بزرگ به چیزی که در واقع اتفاق می افتد.”

OCO-3 اتفاق افتاده است; آن پرواز به ایستگاه فضایی بین المللی در سال گذشته و شروع کار در ماه اوت است. این مشاهدات هموار و این تیم انتظار دارد به انتشار ابزار دسته اول از علم داده در اواخر این ماه. Eldering گفت: او به خصوص خوشحالیم زیرا اگر چه ماموریت جدید طراحی شده به عنوان یک جانشین OCO-2 است که هنوز رفتن قوی بنابراین دانشمندان می توانند با استفاده از داده ها از دو ماموریت در پشت سر هم.

Orbiting Carbon Observatory (OCO-3) دیده می شود قبل از راه اندازی آن به ایستگاه فضایی بین المللی در سال 2019. (اعتبار تصویر: ناسا/JPL-Caltech)

به عنوان OCO-3 ثابت می کند یک درخواست بودجه نمی تواند پرسشگری دارد پایان یک ماموریت. رئیس جمهور بودجه درخواست فقط یک درخواست و کنگره تعیین ناسا نهایی بودجه. اما این نوع از برزخ هنوز هم کمتر از ایده آل راه انجام کسب و کار اگر هسته ای خود را اولویت است زمین راشل خیلی آب و هوا دانشمند در اتحادیه دانشمندان نگران غیر انتفاعی علم, حمایت, گروه, گفته Space.com.

“ایجاد سکسکه و آن را ایجاد تاخیر در تحقیقات مهم و بینش است که مردم نیاز به امن تر خواهد بود و به ساخت بهتر-تصمیم گیری آگاهانه,” Licker گفت. “پس از آن تاثیر می گذارد دانشمندان, اما آن را نیز تحت تاثیر جامعه در شرایط استفاده از اطلاعاتی که ما در اختیار ما است.”

دو ماموریت در عین حال برای راه اندازی باید تحمل بودجه خواهد شد-آنها-نمی-آنها بیش از OCO-3. هر سال تا کنون مغلوب ساختن پیشی جستن درخواست بودجه را لغو دو خاص زمین-رعایت ماموریت. (کنگره هنوز رتبهدهی نشده است به پایان رسید, بودجه فعلی مذاکرات در حالی که این ماموریت های حذف شده برای 2021خود بودجه نامشخص باقی مانده است.)

پلانکتون آئروسل, ابر, اقیانوس اکوسیستم ماموریت و یا سرعت یکی از آن پروژه ها. برای Licker, این یک مثال خوب از این راه است که ماموریت های جدید می تواند ارائه داده است که مسائل در زندگی مردم حتی اگر آنها هرگز می دانم که این پروژه را به عهده دارد. که به دلیل سرعت می توانید گرفتن بزرگ ضایعات کوچک گیاهان آبزی است که می تواند عوارض جانبی خطرناک. مضر جلبک شکوفه می توانید سواحل و کاهش کیفیت هوا و سرعت را به کمک به دانشمندان در درک بهتر این که چگونه این شکوفه تاثیر سلامت عمومی است.

(ناسا رد درخواست مصاحبه برای سرعت دانشمند پروژه پائولا Bontempi است که در یک اقدام معاون مدیر در زمین ناسا بخش علوم و ساندرا Cauffman اقدام مدیر بخش. در سالن شهر در مورد بودجه درخواست برگزار شد در مارس 20, توماس Zurbuchen دانشیار مدیر برای علم elided بیش بالقوه ماموریت cancelations از جمله دو زمین-رعایت ماموریت. “ما می دانیم که بحث در حال انجام است,” او گفت:. خواندن افکار خود را بر روز زمین در اینجا.)

یک هنرمند تصویر از آب و هوا مطلق درخشندگی و Refractivity رصدخانه (CLARREO) Pathfinder مطالعه نور منعکس شده از زمین است. (اعتبار تصویر: ناسا)

دیگر علوم زمین ماموریت است که بارها و بارها در لغو درخواست و احیا توسط کنگره است آب و هوا مطلق درخشندگی و Refractivity رصدخانه (CLARREO) کاشف. مانند OCO-3, CLARREO کاشف است به مقصد ایستگاه فضایی بین المللی. وجود دارد آن را محاسبه چه مقدار از نور خورشید زمین نشان دهنده خاص در طول موج مرئی و نزدیک به مادون قرمز نور است. این امر همچنین ارائه اطلاعات برای دانشمندان تایید می کنند که دیگر زمین-مشاهده ابزار جمع آوری و اندازه گیری دقیق.

کسانی که وظایف معنی CLARREO Pathfinder خواهد نشان دهنده یک گام به جلو برای دانشمندان در حال مطالعه طیف گسترده ای از آب و هوا-مربوط به پدیده های شامل ابر و زمین با استفاده از الگوهای Yolanda درخت روغن قلم یک دانشمند پروژه برای ماموریت و جوی دانشمند ناسا در مرکز تحقیقات لانگلی در ویرجینیا گفت: Space.com. “آن نوع از اندازه گیری های ما نیاز به نظارت بر آب و هوای زمین در سطح است که ما را بیشتر به یقین در مورد هر گونه تصمیم گیری ما ممکن است نیاز به در آینده,” او گفت:.

CLARREO Pathfinder مواجه است اواخر سال 2022 پرتاب به ایستگاه فضایی خواهد داشت تنها یک سال که شاید پیچیده درک نقش آن در علم آب و هوا به عنوان یک کل. “این یک سال ماموریت ما در حال مشاهده decadal-تغییر مقیاس” شیا گفت: “اما داده هایی که گرفته خواهد شد و همه می تواند مورد استفاده قرار گیرد به انجام علم است.”

فرض کنید البته این بودجه از طریق می آید و تا کنون آن را با وجود اعلام کاهش است. “در ما روز به روز ما سعی می کنید به حرکت به جلو با ما کار می کنند: تا زمانی که وجود دارد بودجه اختصاص برای ماموریت ما کار بر روی ماموریت” شیا گفت. “شده اند وجود دارد همیشه کشش از جنگ بیش از بودجه و اولویت های, و من فکر می کنم ناسا یک تاریخ بزرگ انجام بسیاری با هر آنچه که به ما داده می شود. ما فکر می کنم در مورد این کار که ما می توانید انجام دهید و تاثیر ما می توانیم و ما کشف کردن که چگونه به استفاده از این منابع برای حمایت از مردم است.”

فراتر از هر یک آژانس

این CLARREO Pathfinder ماموریت خواهد بود تا از تنهایی در تمرکز بر نور منعکس سیاره ما زمین دانشمند و فضانورد سابق ناسا کتی سالیوان گفت: Space.com. آیا ماهواره ای است که در صورتحساب یا لیست به عنوان اندازه گیری سرعت باد و یا اقیانوس رنگ و یا هر چیز دیگری این است که در واقع اندازه گیری منعکس شده یا ساطع شده از نور.

سپس دانشمندان نیاز به استفاده از مهارت های خود را برای تبدیل داده ها از جمله به پارامتر های مورد علاقه و به انتقال این اطلاعات به مردم تصمیم گیری است که بر زندگی و معیشت. که ترجمه متکی بر کل نهاد علم او گفت:.

“من در مورد مراقبت که کل دهانه ایجاد دانشنه فقط در مورد بعدی ابزار است که می رود به مدار” سالیوان گفت. “مردم آنقدر غافل از چقدر آنها تکیه بر بینش و اطلاعات در مورد سیاره برای رفتن در مورد زندگی روزانه خود را. ما فقط فرض آن خواهد بود وجود دارد اما آن را نمی خواهد بود وجود دارد بدون مداوم به مانیتور بدون مداوم برای اندازه گیری و بدون ادامه به پیشرفت اساسی در زمینه دانش است.”

که بار نیست فقط استراحت در ناسا, البته اگر چه ناسا یک رهبر است و آن مشارکت, مانند کسانی که با آژانس فضایی اروپا (ESA) در حال حیاتی علمی تلاش.

“قوی ناسا برای قوی ESA و قوی زمین-مشاهده برنامه در سراسر جهان” Josef Aschbacher سر از سیاره زمین مشاهده برنامه گفت: Space.com. او گفت که او امیدوار است با سرعت و CLARREO Pathfinder پرواز به خصوص آنجا که او معتقد است که آنها تراز خوبی با ESA برنامه های.

اما او نیست نگران سرنوشت خود را رتبهدهی نشده است. “این آغاز یک بحث و بودجه تصمیم گیری خواهد شد بعد از آن در” او گفت:. او همچنین گفت که او طول می کشد تا اعتماد به نفس از چه نزدیک ناسا برنامه های همسان اولویت های به اصطلاح decadal بررسی به معنای راهنمای علوم زمین از طریق 2027 بر اساس ورودی از جامعه علمی است. (سرعت و CLARREO Pathfinder هر دو بسیار قرار گرفت که در گزارش.)

مقایسه سطح دی اکسید نیتروژن در اروپا در طول یک میانگین بهار, در بالا و با 2020 را coronavirus مهار اقدامات تصویب شده در زیر. (اعتبار تصویر: ESA/کوپرنیک نگهبان داده ها (2019-20) پردازش توسط KNMI/ESA)

همه گیر سیاره

در Aschbacher نمونه کارها, ESA در حال حاضر نظارت بر 15 عملیاتی زمین-مشاهده ماموریت با 34 بیشتر در حال توسعه است. شاید غرور و افتخار از ناوگان خود است کوپرنیک برنامه سری از ماهواره Sentinel هر یک متناسب با یک نوع متفاوت از اندازه گیری. قسط بعدی در این سری با توجه به راه اندازی بعد از این سال است که با همکاری ناسا است که اندازه گیری سطح دریا یکی از حیاتی ترین انواع داده ها در مورد اثرات تغییر آب و هوا.

دیگران در این مجموعه مطالعه جو است. نگهبان-5Pبرای مثال پیدا کرده و به ویژه به تازگی برای آن اندازه گیری کاهش سطح دی اکسید نیتروژن بیش از شهرستانها تعطیل به عنوان یک اقدام بهداشت عمومی به سرعت گسترش COVID-19 بیماری همه گیر.

که در مورد همه گیر: حتی به عنوان شهرستانهای تقلا برای ارزیابی مجدد بودجه خود را در پی تحول اقتصادی و هزینه های اضطراری است که این بیماری همه گیر باعث, زمین, علوم, ماموریت نباید قطع Aschbacher تاکید کرد و اشاره کرد که مانند ماهواره Sentinel-5P کمک خواهد کرد که کارشناسان آهنگ کشورها بازگشت از بیماری همه گیر.

و علوم محیط زیست هنوز هم حیاتی مهم نیست که چگونه بهداشت عمومی تغییر وضعیت. “به خصوص پس از COVID ما نمی توانیم فراموش کنیم که ما را به سرمایه گذاری در راستای ایجاد یک سیاره ی پایدار” او گفت:. “ممکن است یک خطر است که آلودگی ممکن است به دلیل افزایش آلودگی آستانه ممکن است کمی آرام تر اما من فکر می کنم این قضیه باید صورت گیرد.”

دیگر زمین-مشاهده ماهواره خواهد بود حیاتی در کمک به دانشمندان در درک چگونگی این بیماری می تواند ارتباط برقرار کردن با دیگر بلایای طبیعی. “سیل ain’t gonna stop چون جهانی همه گیر” بث Tellman یک جغرافی در دانشگاه کلمبیا که تمرکز بر استفاده از داده های ماهواره ای به درک سیل گفت: Space.com و اضافه کرد که دانشمندان پیش بینی غرب میانه آمریکا را ببینید بد سیل در این سال است.

که گفت:, او, مانند دانشمندان دیگر صحبت کردم با این داستان نیست بدبینانه در مورد زمین آینده. “چه coronavirus را به من نشان داد که ما می تواند انجام بسیاری که ما را به” Tellman گفت. “تحول امکان پذیر است. این به من امید میده واقعا عجیب و غریب است: آنچه که این فرصت را برای پاسخ به تغییرات آب و هوایی و بلایای طبیعی در آینده ؟ ما به وضوح قدرت بیشتر در همکاری از ما فکر می کنیم.”

او همکار اندرو Kruczkiewicz که با تمرکز بر سنجش از دور از حوادث امیدوار است که نامطلوب تراز جشن و همه گیر جرقه های جدید مکالمات در مورد بی عدالتی های درگیر در, مشاهده زمین از فضا. “تنها برخی از مردم باید افتخار به رعایت, زمین,” او گفت:. “ما مسئولیت داریم که به اعتقاد من برای برقراری ارتباط به محدودیت ها و فرصت هایی را برای مردم که ما مشاهده و به طور بالقوه کمک به, اما همچنین تعامل با در راه است که ممکن است به طور کامل درک نشده است.”

همه گیر نیز شاید گذاشته سر راه است که در آن حتی بهترین داده های ماهواره ای نمی تواند جا زدن نتایج خوب در انسان است.

“قوس از 50 سال گذشته ما دیده ایم این رشد توانایی و درک ما از سیستم زمین و تکنیک های جدید و فن آوری برای یادگیری در مورد آن و جمع آوری داده ها که یک به علاوه” OCO-3 Eldering گفت: از پس زمینه خود را در علم آب و هوا. “ما پیشرفته در توانایی ما برای خوب تصمیم گیری های سیاست در اطراف آن ؟ این ضربات و شروع می شود.”

ایمیل Meghan بارتلس در [email protected] یا او را دنبال کنید @meghanbartels. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.de