روز زمین در 50: چگونه آپولو 8 ‘Earthrise’ عکس کمک جرقه اولین جشن

ریشه از زمین روز گسترش تمام راه را به ماه.

به یاد “طلوع زمین” تصویر جامعی توسط آپولو 8 فضانورد بیل آندرس از قمری مدار on Dec. 24 سال 1968 نشان داد سیاره ما آن را به عنوان واقعا: تنهایی و شکننده outpost زندگی معلق در بی پایان تیره-سیاه و سفید درجه اعتبار ساقط است. که دیدگاه های جدید در حال تکان بسیاری از مردم بیدار و روشن آتش زیر دیگران کمک نوپای جنبش محیط زیست به دست آوردن انسجام و حرکت ،

در میان دیگر نتایج این حرکت منجر به اولین روز زمین بود که در جشن 50 سال پیش از امروز در تاریخ 22 آوریل در 1970.

مرتبط با: روز زمین سال 2020! جشن سیاره خانه ما با این فعالیت های آنلاین

“قطعا Earthrise افزایش سطح ecoconsciousness بود که تکان دهنده برای تقریبا یک دهه و حتی قبل از راشل کارسون را “بهار خاموش’ کتاب” کاتلین راجرز رئيس جمهور از سازمان های غیر انتفاعی شبکه روز زمین در ماه دسامبر نوشت 2018 op-ed امروز ایالات متحده آمریکا است که جشن طلوع زمین را سالگرد 50th. (بسیار تاثیر گذار “بهار خاموش” که در سال 1962 منتشر شد توصیف تلفات که آفت کش ها مانند DDT مصرف شد در حیات وحش و مردم به طور یکسان است.)

“اما فراتر از این آگاهی Earthrise القا حس فوریت برای کسانی که در حال حاضر در خط مقدم مبارزه با آلودگی و ساخت موردی که سلامت ما و سیاره در خطر” راجرز نوشت. “طلوع زمین بود تایید عدالت تلاش ایجاد اعتماد به نفس در آنچه بود و بی حرکت به چیزی بیشتر منسجم است.”

به عنوان است که معمولا مورد این تاثیر تبدیل شده واضح تر در نگاه به گذشته. اما Earthrise جهان در حال تغییر پتانسیل آشکار بود و حتی در آن زمان به عنوان کلمات آپولو 8 فضانورد Jim Lovell را روشن.

“گسترده تنهایی هیبت الهام بخش و این باعث می شود شما متوجه چه چیزی شما را به عقب وجود دارد بر روی زمین” Lovell گفت: از قمری مدار در طول یک live TV broadcast on Dec. 24, 1968 طی آن آپولو 8 خدمه مخابره صفحه اصلی تصاویر آنها را دستگیر کرده بود از زمین و ماه است.

در اولین روز زمین 20 میلیون آمریکایی — حدود 10 درصد از ملت جمعیت در زمان — بسیج و راهپیمایی کردند و خواستار آن است که خود را رهبران سیاسی اقدام به حفاظت از محیط زیست است.

این نشان دهنده این صداها شنیده می شد.

“با پایان سال 1970 اولین روز زمین منجر به ایجاد ایالات متحده آمریکا سازمان حفاظت محیط زیست و تصویب دیگر برای اولین بار-از-خود-نوع قوانین زیست محیطی از جمله محیط زیست ملی آموزش و پرورش, قانون ایمنی و بهداشت حرفه ای عمل می کنند و قانون هوای پاک,” روز زمین شبکه نمایندگان نوشت: در یک تاریخ در حال حاضر-رویداد سالانه.

“دو سال بعد کنگره گذشت آب تمیز عمل” آنها نوشت. “یک سال پس از آن که کنگره تصویب گونه های در معرض خطر عمل می کنند و به زودی پس از فدرال حشره کش قارچ و مرگ موش عمل می کنند. این قوانین باید محافظت میلیون ها نفر از مردان و زنان و کودکان را از بیماری و مرگ و محافظت صدها گونه از انقراض.”

روز زمین در حال حاضر جشن در سراسر جهان; آن رفت و جهانی در سال 1990. و در حالی که این بیماری همه گیر کوروناویروس ساخته شده در این سال را روز زمین عمدتا تجربه آنلاین, هنوز هم وجود دارد مقدار زیادی از راه هایی برای شرکت. پیدا کردن حق دیجیتال رویداد برای شما از طریق این ابزار جستجو های تولید شده توسط این شبکه روز زمین.

مایک دیوار است که نویسنده از “خارج وجود دارد” (Grand Central, چاپ و نشر, 2018; نشان داده شده توسط کارل تیت) یک کتاب در مورد جستجوی زندگی بیگانه. او را دنبال کنید در توییتر @michaeldwall. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom یا Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>