اوایل شب نخست زمان برای عفونت مالاریا

پشه ها بیشتر احتمال دارد به انتقال مالاريا در اوایل شب قبل از مردم تحت مالاریا شبکه از در نیمه شب و یا در صبح است.

حشره کش تحت درمان با پشه بند به رهبری قابل توجهی کاهش جهانی مورد مالاریا. به عنوان یک نتیجه, پشه ها شده اند و خود را تعویض دنده گاز گرفتن زمان به اوایل شب و صبح دیر است.

یافته های جدید ممکن است مفاهیم مالاریا پیشگیری از طرح های, محققان می گویند.

“در مقیاس گسترده ای استفاده از حشره کش تحت درمان با پشه بند منجر به قابل توجهی کاهش بار جهانی مالاریا در سال های اخیر; اما شواهد از تعدادی از مکان نشان می دهد که پشه ها ممکن است در حال تغییر خود را گاز گرفتن رفتار به منظور جلوگیری از تماس با این شبکه می گوید:” Matthew Thomas, استاد زیست شناسی در پن استیت.

“این به اصطلاح “رفتاری مقاومت’ می تواند پیامدهای عظیم برای بهداشت عمومی است چرا که اگر پشه تغذیه در شب و یا صبح محافظ اثربخشی شبکه می تواند کاهش می یابد.”

محققان با انجام یک سری از مطالعات آزمایشگاهی برای بررسی اینکه آیا زمان بندی تغذیه بر یک پشه توانایی عفونی شدن با انگل مالاریا.

محققان ارائه شده دو تا از مهم ترین مالاریا پشه—آنوفل استفنسی و آنوفل gambiae—با خون آلوده وعده های غذایی در زمان های مختلف روز و در شرايط دمايی مختلف. سپس آنها نظارت پشه ها را تعیین کنند “وکتور صلاحیت”—توانایی برای به دست آوردن موفقیت انگل مالاریا و عفونی شدن.

محققان دریافتند که زمان از روز تغذیه تاثیر نمی گذارد بردار صلاحیت زمانی که آنها حفظ درجه حرارت ثابت 80°F.

اما زمانی که آنها نگهداری می شود پشه ها تحت شرایط نمایندگی واقعی تر تغییرات دما—اعم از چند درجه بالا و پایین 80°F—آنها را دیدم تنوع قابل توجهی در بردار, صلاحیت با حدود 88% از شب biters 65% از نیمه شب biters و 13% از صبح biters تست مثبت برای انگل در آنوفل استفنسی پشه.

برای آنوفل gambiae55% شب biters 26 درصد از نیمه شب biters و 0.8 درصد از صبح biters مثبت بودند انگل.

“درجه حرارت گرم می تواند مانع از انگل استقرار بنابراین دیگر زمان قبل از پشه ها در معرض گرم درجه حرارت بهتر شانس که پشه آلوده می شود می گوید:” محقق فوق دکترا Eunho Suh.

“پشه تغذیه در صبح روز تنها 4 ساعت قبل از حرارت تبدیل به بیش از حد گرم برای انگل منتقل می شود در حالی که کسانی که اشتراک در شب باید 16 ساعت دمای خنک تر است.”

بسیاری از مطالعات به بررسی عفونت مالاریا در پشه ها در آزمایشگاه تنظیمات اما این کار تمایل به چشم پوشی از امکان تاثیر عوامل محیطی مانند زمان از روز و تغییرات دما توماس می گوید.

“این است که واقعا قابل توجه است که هنگامی که شما اضافه کردن این زیست پیچیدگی به علاوه یا منهای شش ساعت در زمان تغذیه می تواند تبدیل به یک پشه از بودن بسیار مستعد ابتلا به عفونت مالاریا به تبدیل شدن به تقریبا به طور کامل نسوز,” او می گوید.

بعدی محققان ایجاد یک مدل ریاضی برای کشف پتانسیل بهداشت عمومی پیامدهای تغییر در پشه عفونت رانده زمان گزش پشه. مدل نتایج حمایت خود را آزمايشگاهی.

“وجود دارد که عمده نگرانی که تغییر در الگوهای پشه تغذیه می تواند به کاهش اثربخشی پشه بند که ما مهم ترین ابزار در مبارزه با مالاریا” توماس می گوید. “کلید مراحل بعدی به گسترش کار به زمینه سیستم های ارزیابی استحکام یافته در جهان واقعی است.”

این مقاله به نظر می رسد در مجله طبیعت اکولوژی و تکامل. اضافی نویسندگان از امپریال کالج لندن کوه سبز آنتی بادی و پن استیت.

موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی و بنیاد ملی علوم را بوم شناسی و تکامل بیماری های عفونی برنامه کار پشتیبانی می کند.

منبع: Penn State

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de