آیا موسیقی خود را افزایش عملکرد شناختی?

موسیقی باعث می شود زندگی بهتر در راه های بسیاری. این افزایش خلق و خو, کاهش استرس و کاهش درد. موسیقی قلب سالم دلیل آن می تواند به کاهش فشار خون و کاهش ضربان قلب و کاهش هورمون های استرس در خون است. آن را نیز به ما متصل با دیگران و افزایش پیوندهای اجتماعی. موسیقی حتی می تواند به بهبود تمرین و استقامت را افزایش دهد و ما لذت بردن از به چالش کشیدن فعالیت های.

این واقعیت است که موسیقی می تواند یک کار دشوار است قابل تحمل تر ممکن است به همین دلیل دانش آموزان اغلب را انتخاب کنید برای گوش دادن به آن را در حالی که انجام مشق شب خود را و یا مطالعه برای امتحانات. اما در حال گوش دادن به موسیقی انتخاب هوشمند برای دانش آموزانی که می خواهید برای بهینه سازی یادگیری خود را?

یک مطالعه جدید توسط Manuel Gonzalez از کالج و جان Aiello از دانشگاه راتگرز نشان می دهد که برای برخی از دانش آموزان گوش دادن به موسیقی است که در واقع یک استراتژی عاقلانه اما برای دیگران است. اثر موسیقی بر عملکرد شناختی به نظر می رسد نمی تواند “یک اندازه متناسب با همه” اما به جای آن بستگی دارد, در بخش, در شخصیت خود را—به طور خاص, شما نیاز به تحریک خارجی. افراد با نیاز بالا برای تحریک چنین تمایل به حوصله به راحتی و به دنبال ورودی خارجی. آن دسته از افراد اغلب بدتر, تناقض در هنگام گوش دادن به موسیقی در حالی که درگیر شدن در یک کار روانی. مردم با یک کم نیاز به تحریک خارجی از سوی دیگر تمایل خود را برای بهبود عملکرد ذهنی با موسیقی است.

اما عوامل دیگر نقش بازی به عنوان به خوبی. گونزالس و Aiello در زمان نسبتا پیچیده رویکرد به درک تاثیر موسیقی بر عملکرد فکری ارزیابی نه تنها شنونده شخصیت بلکه دستکاری سختی کار و پیچیدگی موسیقی. آیا دانش آموزان تجربه کردن و یا مجازات از موسیقی بستگی به فعل و انفعال شخصیت یادگیرنده ذهنی وظیفه و موسیقی است.

در این مطالعه از شرکت کنندگان در اولین تکمیل خستگی احتمال ابتلا مقیاس است که یک تست شخصیت استفاده می شود برای تعیین نیاز به تحریک خارجی. سپس آنها را درگیر در یک آسان شناختی وظیفه (جستجو برای نامه یک لیست از کلمات) و بیشتر به چالش کشیدن یک (به خاطر سپردن کلمه جفت). برای کنترل برای تمرین و خستگی اثرات نیمی از افراد مورد مطالعه تکمیل کار آسانی برای اولین بار در حالی که نیم دیگر به اتمام یک چالش برای اولین بار. شرکت کنندگان به پایان رسید هر دو وظایف زیر یکی از سه صدا شرایط: (یک) هیچ موسیقی (b) موسیقی ساده و یا (ج) مجموعه موسیقی. همه از موسیقی بی کلام و موسیقی پیچیدگی دستکاری شد با تغییر تعدادی از ابزار درگیر در این قطعه است. ساده موسیقی شامل پیانو و رشته, سینت سایزر, در حالی که پیچیده موسیقی اضافه شده درامز و باس به قطعه ساده.

داده ها نشان می دهد که تصمیم خود را به نوبه خود موسیقی (یا خاموش) در حالی که تحصیل باید بستگی به شخصیت شما. برای کسانی که با بالا نیاز به تحریک خارجی گوش دادن به موسیقی در حالی که یادگیری این است که عاقلانه نیست به خصوص اگر این کار سخت است و/یا موسیقی پیچیده است. در ساده کار پیدا کردن را از جمله موضوعات’ نمرات برای موسیقی وضعیت مشابه (برای موسیقی ساده) و یا به طور قابل توجهی بدتر (برای مجموعه موسیقی) از کسانی که برای خاموش بیماری است. در این مجموعه وظیفه آموزش word جفت عملکرد آنها بدتر بود هر زمان که موسیقی پخش شد بدون در نظر گرفتن اینکه آیا آن را ساده و یا پیچیده است.

برای کسانی که با یک کم نیاز به تحریک خارجی, اما, گوش دادن به موسیقی به طور کلی انتخاب بهینه. در ساده وظیفه یافته است از جمله شرکت کنندگان نمرات برای موسیقی وضعیت مشابه (برای موسیقی ساده) و یا به طور چشمگیری بهتر (برای مجموعه موسیقی) از کسانی که برای خاموش بیماری است. در این مجموعه وظیفه آموزش word جفت شرکت کنندگان نشان داد که کوچک اما قابل اعتماد بهره مند شوند با هر دو ساده و پیچیده موسیقی نسبت به سکوت.

نتایج نشان می دهد که وجود دارد قابل توجه تفاوت های فردی در, تاثیر موسیقی بر عملکرد شناختی و در نتیجه توصیه هایی در مورد حضور خود در کلاس درس سالن مطالعه و یا محیط کار ممکن است نیاز به شخصی. دانش آموزانی که به راحتی خسته و کسانی که به دنبال تحریک باید با احتیاط از اضافه کردن موسیقی به مخلوط به ویژه پیچیده موسیقی است که ممکن است جذب توجه و مصرف انتقادی شناختی منابع مورد نیاز برای موفقیت در کار اتمام است. از سوی دیگر دانش آموزان با کم نیاز برای تحریک ممکن است سود قابل توجهی از حضور موسیقی به خصوص در هنگام تکمیل, ساده, وظایف دنیوی.

قبل از دانش آموزان تصمیم به لغزش خود را از earbuds هر چند آنها باید با دقت نظر هر دو موسیقی خود را انتخاب و این طبیعت کار است. تمام موسیقی های مورد استفاده در مطالعه کلام و تغزلی موسیقی به احتمال زیاد خواهد شد پیچیده تر است. پیچیدگی به نظر می رسد برای افزایش انگیختگی و Yerkes-دادسون قانون نشان می دهد که متوسط سطح انگیختگی تولید عملکرد مطلوب. هنگامی که وجود دارد بیش از حد کوچک یا بیش از حد تحریک عملکرد قطره. در نتیجه, فواید موسیقی برای کسانی که با یک کم نیاز به تحریک خارجی که مشاهده شد در اینجا می تواند به کاهش و یا حتی ناپدید می شوند با اضافه پیچیدگی شعر.

به طور مشابه افزایش در پیچیدگی شناختی وظیفه نیز ممکن است کاهش یا از بین بردن نفع موسیقی است. اگر چه “پیچیده” وظیفه استفاده شده در این مطالعه (یادگیری جفت کلمه) بود و تنها در حد متوسط به چالش کشیدن افزایش پیچیدگی نسبت به این کار ساده بود به اندازه کافی برای کاهش موسیقی را مثبت اثر است. با شدت به چالش کشیدن شناختی وظیفه (به عنوان مثال متن درک مطلب یا exam preparation) حتی کسانی که با یک کم نیاز به تحریک خارجی ها ممکن است قادر به نشان دادن چنین اثر با موسیقی است.

با سمت راست (پایین-نیاز-برای-تحریک) شخصیت سمت راست (بی کلام) موسیقی و راست (پایین-به-متوسط-دشوار) وظیفه حضور موسیقی ممکن است به طور قابل توجهی بهبود عملکرد شناختی. با توجه به بسیاری از دیگر عاطفی و روانی مزایای موسیقی است که برای به اشتراک Spotify فقط ممکن است برای خود پرداخت!

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im