آیا روغن های ضروری کار می کند ؟ در اینجا چیزی است که علم می گوید

دوستان خود را نشان می دهد که شما با استفاده از یک لوسیون حاوی اسانس نعناع برای کمک به مبارزه با تهوع خود را. همکار شما اصرار دارد که او هرگز خواب را به خوبی پس از شروع به ترشح کمی روغن اسطوخودوس را روی بالش خود را در شب. در سال گذشته به تنهایی مصرف کنندگان در ایالات متحده صرف 1 میلیارد دلار در اسانس محصولات است و انتظار می رود به بیش از 11 میلیارد دلار در سال 2022. اما چه تحقیقات می گویند ؟ آیا روغن های ضروری واقعا کار می کند ؟

چه آروماتراپی ؟

اسانس ها روغن به طور معمول معطر آنهایی که استخراج شده از ریشه و گل و برگ یا دانه گیاهان با استفاده از بخار و یا اعمال فشار است. مقدماتی “ضروری” اشاره به این واقعیت است که این روغن حاوی “جوهر” گیاه (یعنی مواد شیمیایی طبیعی است که ارائه متمایز بو یا طعم). در عمل از آروماتراپی این روغن ها—پس از رقیق—اعمال پوست, بوی, dabbed بر روی یک بالش یا در حمام یا گرم می شود به طوری که خود را به عطر پراکنده به هوا. برخی از صابون و لوسیون نیز می تواند ساخته شده با روغن های ضروری و مورد استفاده به عنوان محصولات آروماتراپی.

استفاده از روغن های ضروری است فرهنگی و قدمت هزاران سال. بسیاری می دانید داستان از کندر در حال ارائه به عنوان یکی از هدایای مغ. حتی اگر شما از خریداری یک اسانس غلتک یا منتشر شانس هستند که شما ممکن است با استفاده از آنها به هر حال. ویک را Vaporub به طور معمول در اثر مالش بر روی قفسه سینه به عنوان یک مهار کننده های سرفه حاوی اسانس اکالیپتوس cedarleaf و روغن جوز (در میان دیگران) معلق در ژله نفت.

فراموش ضروری و روغن های آروماتراپی کار می کند ؟

موسسه ملی بهداشت و درمان فراهم می کند کامل خلاصه از طریق ما کتابخانه ملی پزشکی از تحقیقات انجام شده به اثر اسانس. در حال حاضر هیچ شواهد پشتوانه تحقیقات نشان می دهد هر گونه بیماری است که می توان از طریق استفاده از روغن های ضروری یا عمل آروماتراپی. نتایج دیگر ممکن است فواید روغن های ضروری به عنوان مثال آسانسور خلق و خو و یا بین برنده استرس هستند بیشتر مخلوط شده است. اما بسیاری از آنها هنوز قطعی نیست.

یکی از مطالعات علمی که نشان از نتایج مثبت از روغن های ضروری شامل بيماران مبتلا به زوال عقل. اگر چه بر خلاف معمول lore نوشیدن یک قاشق غذاخوری روغن ماهی هر روز نمی خواهد به احتمال زیاد دفع زوال عقل شواهدی وجود دارد که مرهم از روغن لیمو باعث کاهش اضطراب در بيماران مبتلا به زوال عقل با توجه به مطالعه در مجله روانپزشکی بالینی.

وجود دارد دیگر ثابت داستان های موفقیت برای روغن های ضروری مانند درمان آکنه با روغن درخت چای و درمان آلوپسی آره آتا یا ریزش مو با روغن های مانند آویشن و رزماری و اسطوخدوس و چوب سدر.

تحقیقات به استفاده از اسانس موجود در مرکبات است به خصوص جذاب به دلیل طبیعی ضد باکتریایی. برای مثال نفت مرکبات به ویژه هنگامی که در ترکیب با نمک دریای مرده بود نشان داده شده است برای مهار رشد باکتری در موش و عمل به عنوان یک عامل ضد التهابی. مرکبات اسانس ترنج می تواند کمک به مبارزه با رشد از علل شایع مسمومیت غذایی مانند ليستريا e coli و staphylococcus.

بسیاری از این مطالعات هنوز تمدید بالینی معنی هنوز هم وجود دارد بسیار بیشتر از کار را به انجام قبل از روغن های ضروری می تواند به طور بالقوه تجویز شده توسط پزشکان است. با توجه به قوی منافع عمومی در اسانس آن است که آیا به هدف قرار دادن چیزهای دیگر داروها تا کنون موفق به رفع (مانند میگرن و اضطراب و استرس و بی خوابی و حافظه) و یا به کنترل آنچه می رود به خود کابینت دارو بدون نسخه بیشتر تحقیقات به مزایای ممکن است از روغن های ضروری است که به وضوح ارزشمند است.

بسیار کمی وجود دارد اشاره کرد عوارض جانبی مرتبط با استفاده از روغن های ضروری است اگر چه در ما آنها نیازی به اخذ مجوز از FDA. یک استثنا است مانند استروژن اثرات ذکر اسطوخودوس درخت چای و روغن آن مرتبط شده اند برای بزرگ شدن پستان در قبل از زهاری پسران هنگامی که بیش از دوره های طولانی از زمان.

بنابراین اگر شما به دنبال برای از بین بردن استرس, اضافه کردن چند قطره از رقیق اسانس را به یک حمام گرم احتمالا ضرری ندارد. اما قبل از اینکه شما صرف $40 در 15 میلی لیتر بطری, شما ممکن است بخواهید سعی کنید یک شمع معطر ،

“ادامه مطلب “آیا روغن های ضروری کار می کند ؟ در اینجا چیزی است که علم می گوید:” در QuickAndDirtyTips.com

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im