آیا آنتی بیوتیک ها در دوران اولیه زندگی افزایش IBD خطر بعد ؟

حتی کوتاه تک دوره آنتی بیوتیک ها در اوایل زندگی می تواند موش های مستعد به بیماری التهابی روده (IBD) زمانی که آنها مسن تر هستند تحقیق می یابد.

مطالعه در ژنوم پزشکی را فراهم می کند بیشتر شواهد حمایت از این ایده است که استفاده از آنتی بیوتیک در کودکان زیر یک سال, مختل روده microbiota—تریلیون میکروارگانیسم های مفید است که در زندگی و در بدن ما—که نقش مهمی در سالم بلوغ سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از بیماری ها مانند بیماری التهابی روده و دیابت نوع 1.

“این مطالعه فراهم می کند شواهد تجربی تقویت این ایده که انجمن از آنتی بیوتیک در مواجهه به توسعه بعد از بیماری در انسان, کودکان بیش از همبستگیهای اما که آنها در واقع ایفای نقش در بیماری علیت می گوید:” coauthor مارتین Blaser, مدیر دانشگاه راتگرز مرکز پیشرفته بیوتکنولوژی و پزشکی است.

برای تعیین اینکه آیا افزایش خطر ابتلا به بیماری به علت اختلال در میکروبیوم از آنتی بیوتیک ها, محققان, مطالعه اثرات قرار گرفتن در معرض دکستران سولفات سدیم یک ماده شیمیایی شناخته شده به زخمی روده بزرگ هر دو در موش هایی که دریافت آنتی بیوتیک و در موش هایی که تا به حال مزاحمت میکروبی مطالب پیوند به روده خود در مقابل گروه کنترل بود.

آنها دریافتند که موش هایی که دریافت یا آنتی بیوتیک های خود و یا دریافت آنتی بیوتیک-مزاحمت میکروبیوم تا به حال به طور قابل توجهی بدتر کولیت نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض آنتی بیوتیک تغییر میکروبیوم تغییر پاسخ ایمنی در روده بزرگ و بدتر تجربی کولیت.

“استفاده از اعتبار مدل کولیت ما را قادر به مطالعه اثرات قبل از آنتی بیوتیک مواجهه در توسعه مهم روند بیماری می گوید:” منجر نویسنده Ceren Ozkul یک پژوهشگر از دارویی گروه میکروبیولوژی در دانشگاه Hacettepe در ترکیه است.

منبع: دانشگاه راتگرز

مطالعه اصلی DOI: 10.1186/s13073-020-00764-z

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net