DNA است نه یک طرح

وقتی که من یک جوان دانشجو در شهر پاریس شهر عشق, دختران, در احزاب خواهد آنچه من برای زندگی. من هنوز هم به یاد بی قراری خود را به نظر می رسد وقتی که من جواب داد: “زیست شناس مولکولی” که ارسال آنها را در حال اجرا به پودر بینی خود را. آنها هرگز آمد. بازگشت در اوایل 2000s تنها افرادی که می کنید در یک دلتنگ گفتگو در مورد DNA مندل را نخود و الل بودند four-eyed ژنتیکی پیشرفته که تلف جان خود را در آزمایشگاه. ما undateable و سطح درون همسری در میان ما شگفت انگیز بود.

امروز جداول تبدیل شده است. میلیون ها نفر از مردم هستند تف به یک لوله به ژن های خود را تجزیه و تحلیل و به اشتراک گذاری نتایج در شبکه های اجتماعی. شجره نامه وب سایت دوم-پر بازدید ترین رده در ایالات متحده پس از رابطه پر از علاقه مندان به بحث در مورد کروموزوم مارکر مانند آنها در یک آزمایشگاه نشست. مشاهیر خود ژن طول آزمایش نشان می دهد بحث و تاریکی ها ویدئوها را تف-به-این-وان تجربه کنید. هر کس گرسنه است برای یادگیری در مورد DNA خود را. DNA تبدیل شده است, مرسوم, مد روز, من در زندگی اجتماعی به طور قابل توجهی بهبود یافته و این یک زمان فوق العاده به توان ژنتیکی nerd.

مقدار اعتبار می رود به طور مستقیم به مصرف کننده ژنومیک برای تغییر درک عمومی از DNA از “مسائل خسته کننده” به جذاب سفر شخصی. خواندن DNA ما و با استفاده از آن آنلاین فوق العاده آموزنده و سرگرم کننده و این ابزار را مشغول به ژنتیک به یک سطح است که علم نویسندگان می تواند تنها از خواب. به نوشتن کتاب DNA ملت من سعی کردم حداقل دو دوجین برنامه های کاربردی که در آن من می تواند استفاده از DNA فایل.

با فراگیر موفقیت این تکنولوژی نیز می آید یک واقعیت اعوجاج زمینه است. در اطراف آن شور و شوق پیشرفت ژنومیک ما تا پایان اغراق واقعی طبیعت از DNA ما و باور آن است که مهم تر از آن است. اسکار به صورت ژنتیکی Ravings می رود به فن آوری های پیشرفته هند DNA شرکت که وب سایت ادعا می کند که کد ژنتیکی یک “الهی نوشتن” اما جبر ژنتیکی—این ایده که DNA را تعیین سرنوشت ما و هویت است که عمیقا در فرهنگ ما ریشه دوانده. یک جستجو در گوگل و شما پیدا کردن صدها نفر از منابع (از جمله کتاب های درسی و دانشمندان برجسته) توصیف DNA به عنوان طرح زندگی. آن را بزرگ خواهد بود آسان به درک قیاس اگر آن را اشتباه و منسوخ شده است.

DNA است نه یک طرح: این یک دستور برنامه نویسی برای هزاران نفر از پروتئین های مختلف است که در تعامل با یکدیگر و با محیط زیست فقط مانند مواد تشکیل دهنده از یک کیک در فر. در حالی که یک طرح دقیق است کشیده شده به مقیاس کپی از محصول نهایی یک دستور است فقط یک طرح است که برگ های اتاق خیلی بیشتر به عدم قطعیت است. باز کردن یک بسته از کوکی ها: هر یک از ساخته شده بود همان دستور و پخته شده در شرایط مشابه وجود دارد که هیچ دو یکسان هستند. نگاه از نزدیک و شما نقطه صدها کمی تفاوت: سوختگی در اینجا یک تراشه شکلات وجود برجستگی و توده ظاهر می شود در مکان مجزا همه به خاطر هرج و مرج تعاملات بین مواد و محیط زیست است.

دو دوقلوهای همسان: آنها را به اشتراک همان DNA و جنین توسعه یافته side-by-side در همان رحم است. در عین حال آنها باید سلیقه های مختلف شخصیت و نگرش و انتخاب های مختلف در زندگی است. هنگامی که شما خواندن DNA از دوقلوها شما پیدا کردن یک کپی تکراری از همان دستور العمل اما دو شخصیت متمایز. نه آنچه که شما می توانید ثابت طرح.

ما نه ارث می برند خاص دستورالعمل در مورد چگونه به ساخت یک سلول و یا یک ارگان. DNA ما شامل یک لیست از مواد بیوشیمیایی (پروتئین های کد شده در ژن ها) و قوانین اساسی برای مونتاژ خود را (برخی از پروتئین ها به عنوان “استاد” و می تواند کنترل فعالیت دیگران در حالی که دیگران می تواند شروع یک dominolike آبشار از حوادث) اما قطعات خود-سازماندهی به مسیرهای بیوشیمیایی سلول ها و بافت ها بدون خواندن یک کتابچه راهنمای کاربر. ژنتیکی دستور غذا برای گربه نمی خواهد به یک فیل, اما شما نمی توانید بخوانید DNA یک فرد و یک Mini-من از ویژگی های خود را.

دیرینه طرح قیاس با آن متصل جبر سمی الگوی رفتاری ما باید به مبارزه در دوران ژنتیکی مصرف. تا زمانی که مردم بر این باورند که هویت ما و سرنوشت است که برنامه ریزی شده به DNA خود را وجود خواهد داشت یک بازار برای سوال آزمون های ژنتیکی با هدف پیش بینی هوش موسیقی, خواندن و توانایی های ریاضی و حتی ترجیحات جنسی.

تست DNA برای استعدادهای ویژه و پر رونق در چین که در آن سیاست تک فرزندی در محل برای چندین دهه و شایع اقتصاد قرار داده اند فشار زیادی بر پدر و مادر به فرزندان خود یک مزیت رقابتی است. درمانگاه های محلی ارائه این آزمون تکثیر و هزاران نفر از چینی ها پدر و مادر هستند و با توجه به نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل DNA قبل از انتخاب یک مدرسه برای کودک خود را. کور طرح شعارهای این افراد باور دارند که خود را به پیشتاز از یک رویکرد جدید در پدر و مادر در حالی که آنها در حال گول خورده به هزینه و نادرست آزمون است که فرزندان خود را احتمالا پرتاب در دندان های خود را یک روز.

اشتباه نکنید: برخی از صفات در واقع از نظر ژنتیکی برنامه ریزی شده و برخی از بیماری های قطعی: مردم با یک جهش بیماری زا در CFTR ژن را توسعه فیبروز کیستیک بدون در نظر گرفتن شیوه زندگی خود را. حتی توانایی یک بار در نظر گرفته و تنها یک موضوع از تربیت مانند زبان تفکر انتزاعی و بسیاری از صفات رفتاری باید یک جزء ژنتیکی قابل توجهی. اما این به آن معنا نیست که DNA همیشه دست بالا. این قضیه صادق است: اکثریت قریب به اتفاق از ما صفات بستگی به ترکیب بسیاری از ژنتیک و nongenetic عوامل و در نتیجه سخت به پیش بینی از DNA است.

اگر ما آهسته پخت کیک جهان اطراف ما است دمدمی مزاج فر تغییر هر دقیقه است. علم می تواند زیرچشمی نگاه کردن از طریق شیشه و چک کنید اگر چیزی به نظر می رسد خنده دار داخل فر, اما آن را نمی تواند پیش بینی آنچه که ما در زندگی تجربه و شانس به ارمغان بیاورد فردا و روز بعد از فردا.

طراحی شده توسط petabytes داده و هوشمند الگوریتم ژنتیکی پروفیل های آینده خواهد بود توانا و خود را وسعت خواهد بود و ترسناک. هنوز هیچ آزمون و همیشه خواهد بود قادر به پیش بینی و شخصیت ما با دقت به ذکر است ما سرنوشت چرا که بخش قابل توجهی از آنچه که ما در حال است نه, نوشته شده به DNA است.

که پستچی می زند در درب خود را با DNA کیت شما خریداری آنلاین (چون شما قطعا خرید یک نهایت) وعده به استراحت برای یک دقیقه و تکرار به خودتان: “DNA است نه یک طرح. و ژن من نیست و سرنوشت”.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im