DIY ابزار اجازه می دهد تا آموزان بالا عمل ژن ویرایش

جدید DIY ماشین آلات برای باز کردن منافذ پوست در سلول های متکی بر repurposed قطعات از یک مشترک سبک تر است. به نام ElectroPen آن می پیوندد سنت “صرفه علم” است که با هدف تجهیز دانش آموزان و زمینه محققان با کم هزینه نسخه های گران ابزار است.

“آینده زیست شناسی مصنوعی: نه فقط برنامه نویسی در کامپیوتر اما واقعا برنامه نویسی سلول های زنده به طوری که آنها به ما کمک کند با چالشهای بیماری از تغییر آب و هوا از آلودگی محیط زیست می گوید:” ElectroPen co-creator سعد Bhamla یک bioengineer در گرجستان موسسه فن آوری است. اما در حال ویرایش یک سلول ژنوم نیاز به تجهیزات بیشتر از تغییر کد کامپیوتر می کند. بنابراین Bhamla کار با محلی دبیرستان علوم کلاس برای حدود دو سال به توسعه ارزان نسخه از چندین ابزار لازم—از جمله یکی به نام electroporator.

برای انجام وظایف مانند تست مواد مخدر واکنش یا اصلاح DNA دانشمندان باید اول نقض محافظ دیواره سلولی. یک electroporator نیروهای این غشاء باز با مختصر با قدرت بالا پشت سر هم برق. “الکتروپوریشن در واقع یک راه را برای ایجاد خلل و فرج در سلول های مختلف است که اجازه می دهد تا شما را به پس از آن معرفی اسید نوکلئیک برای مثال [یا] پروتئین در داخل سلول ها می گوید:” خاویر د Mollerat du Jeu, مدیر توسعه محصول در شرکت بیوتکنولوژی Thermo Fisher Scientific بود که درگیر در حال توسعه ابزار. نمونه electroporators که هزینه هزاران دلار با استفاده از مدارات الکترونیکی به تولید متناسب با شوک. اما ارزان تر روش: کریستال های پیزوالکتریک, که انتشار یک شارژ الکتریکی زمانی که آنها تحت فشار مکانیکی. Bhamla گروه منتشر شده منبع باز راهنمای ساخت یک electroporator از پیزوالکتریک بوتان فندک در ماه ژانویه در مجله PLOS Biology.

“راه حل های خلاقانه تقریبا کمین در زیر بینی ما می گوید:” مانو پراکاش یک bioengineer در دانشگاه استنفورد که یک بار تحت نظارت Bhamla بود اما نه درگیر در مطالعه جدید. “همه ما باید با استفاده از یک جرقه فندک قبل از, و یکی از چیزهایی که من پیدا کردن زیبا است که آن را [به صورت] یک هدف متفاوت است.”

این ElectroPen تولید پنج میلی ثانیه پشت سر هم از 2000 ولت در حالی که تجاری دستگاه را می توان تنظیم برای زمان های مختلف و ولتاژ های مختلف برای برنامه های کاربردی. اما ElectroPen بسیار قابل دسترس بیشتر: هر کسی می تواند ساخت خود را برای چند دلار به ترک حداقل یک نوع سلول است. “قطعا وجود دارد نیاز به کم هزینه ورود و قادر به همه کسانی انجام آزمایش” du Jeu می گوید. “این خوب است به دموکراتیزه آن است.” تا کنون دانش آموزان دبیرستان استفاده ElectroPen به تغییر Escherichia coli DNA پس از آن تولید پروتئین فلورسنت.

در ضمن Bhamla در حال حاضر برنامه ریزی های بعدی خود را با صرفه پروژه های علمی. ساخت ارزان ابزار او می گوید: “مانند ارائه یک گوشی—شما ترک آن را به دیگر مردم را به فکر می کنم در مورد آنچه که برنامه آنها می خواهند را بر روی آن چه همراه آنها می خواهند برای تغییر چه چالش آنها می خواهند برای رفتن ،

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de