غواصان کشف معدن غار از عصر یخبندان

یک تیم از کاشفان غار در زیر آب در مکزیک کشف شده است قدیمی ترین سیستم شناخته شده قرمز اخرایی معادن در آمریکا.

کشف میریزد نور در انسان چگونه زندگی می کردند تا زمانی که 12000 سال پیش.

این قنات غار سیستم شناخته شده به عنوان Sagitario شد و هنگامی که خشک است اما در حال حاضر به طور کامل غوطه ور شده است. انسان استخراج غارها در طول دم-پایان دوران پلیستوسن برای بسیار ارزشمند معدنی و رنگدانه.

مطالعه تاریخ استفاده از معدن سیستم به 2000 سال دوره بین از 10000 و 12000 سال پیش. آن را نیز نشان می دهد که خاک سرخ معدن نقش کلیدی در تعیین نه تنها چگونه Paleoindians استفاده از زمین, اما چگونه آنها کار می کرد به عنوان یک گروه برای انطباق با چالش های زیست محیطی به عنوان سطح دریا افزایش یافت و به اصطلاح megafauna—حیوانات بزرگ مانند ماموت لباس پشمی و غول تنبل—رفت و منقرض شده است.

A shot of the flooded mining cave system called Sagitario
مک دونالد و همکاران او به تاریخ این خاک سرخ معدن غار سیستم به پایان آخرین عصر یخبندان و آن را قدیمی ترین در نوع خود در آمریکا. (اعتبار: سام میچام/CINDAQ.org)

“تا به حال هیچ کس واقعا مطمئن شوید که چرا این منطقه قدیمیترین ساکنان کاوش شد غار زیرزمینی سیستم می گوید:” Brandi مک دونالد یک استادیار پژوهشی در دانشگاه میسوری راکتور تحقیقاتی را Archaeometry آزمایشگاه.

“فوق العاده خوبی حفظ آثار کشف شده در Sagitario از جمله آتش چاله موقت ابزار و بقایای انسان ساخته مسیرهای ما نشان می دهد که خاک سرخ معدن بود که در مقیاس بزرگ میباشد. این غارها بودند و حیاتی برای برداشت خاک سرخ که می توانست مورد استفاده در نقاشی, طلا و جواهر, پنهان, برنزه و بسیاری از برنامه های کاربردی دیگر.”

مک دونالد معتقد است میزان و شدت فعالیت های معدنی نشان می دهد که خاک سرخ بود و بسیار با ارزش منابع معدنی. واقعیت این است که در مقیاس بزرگ استخراج معدن در محل غار سیستم در طول یک دوره سریع تغییر محیط زیست نیز نشان می دهد که مک دونالد در نظر به یک سطح قابل توجهی از سازمان اجتماعی از یک جامعه شکارچی.

در سال 2017, در ارتباط با Subdirección د Arqueología Subacuáica بخشی از دولت مکزیک Instituto Nacional de Antropología e Historia این تیم از غواصان رفت و بیشتر به سیستم غار از همیشه قبل از.

کمتر از 10 کیلومتر (6.2 مایل) داخلی از سواحل محبوب در Yucatán شبه جزیره غواصان پیمایش معابر باریک و سقوط حدود 230 فوت زیر آب برای گرفتن عکس و ویدئو است که اجازه خاموش-سایت محققان—مانند مک دونالد—به مطالعه غارها در جزئیات.

در MacDonald مطالعه شواهد از فعالیت های انسانی در معدن برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد افرادی که به کاوش غارهای زیر زمینی. این افراد شناخته شده بودند به عنوان Paleoindians—کسانی که ساکن آمریکا در پایان آخرین عصر یخبندان در حدود 12000 سال پیش.

در علاوه بر این به اسکلت انسان و سنگ کنز استفاده می شود به عنوان ناوبری, نشانگر این Paleoindians همچنین در سمت چپ پشت زغال چوب در غارها ترک سیاه شدن و آتش-قرمز سپرده به عنوان آنها استفاده می شود آن را به نور راه خود را از طریق قنات معابر. از طریق سن یابی کربن پرتوزا از زغال مک دونالد و همکاران او نشان داد که انسان ها به طور فعال معدن خاک سرخ قرمز در حداقل سه Yucatán غار سیستم برای نزدیک به 2000 سال دوره آغاز در حدود 12000 سال پیش قبل از غارها بودند و آب گرفتگی در یک دوره جهانی افزایش سطح دریا.

“قنات استخراج خطر ذاتی و انجام این کار به حدی در این دوره قابل توجه است,” مک دونالد می گوید. “در ادامه تحقیقات تمرکز بر تعیین میزان فعالیت های معدنی در دیگر مستغرق غار سایت در Yucatán شبه جزیره.”

مک دونالد می گوید که در حالی که مایا شناخته شده اند استخراج غارها برای رنگدانه ها و دیگر منابع ابتدا پس از 4000 سال پیش این اولین نمونه شناخته شده از قرمز اخرایی غار معدن توسط Paleoindians. این کشف محققان کمک می کند تا درک بعد غار معدن به عنوان ادامه دانش و فعالیت های مردم در اوایل.

این تحقیق به نظر می رسد در علم پیشرفت. اضافی محققان دانشگاه میسوری; دانشگاه آرکانزاس; DirectAMS; دانشگاه مک مستر; سنترو Investigador del Sistema Acuífero د س رو; دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو; دانشگاه نیوهمپشایر; این Instituto Nacional de Antropología e Historia.

منبع: دانشگاه میسوری

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de