بیماری می تواند پرش به انسان از گیاهان نه تنها از حیوانات

فعلی COVID-19 همه گیر تأکید چگونه آمادگی ما انسان ها در مبارزه با بیماری های زئونوز: عوامل بیماری زا است که سرچشمه در حیات وحش و پرش به انسان است. انسان سیستم ایمنی بدن هستند به همان اندازه آمادگی برای مبارزه با مواد مخدر-مقاوم در برابر بیماری هایی که پرش از گیاهان به انسان است. که ما کار را برای کنترل و درمان این زمان همه گیر ما باید به طور همزمان به فکر یک قدم جلوتر—چگونه ما می توانید از دیگر بیماری های همه گیر در آینده بدون اخلال در تامین مواد غذایی ما?

بیش از دهه گذشته مواد مخدر-مقاوم در برابر بیماری های قارچی پدید آمده به عنوان یک تهدید سلامت از جمله کاندیدا auris—بسیار عفونی قارچ فراگیر از طریق بیمارستان ها در سراسر جهان قبل از coronavirus بحران رسید. ده سال پیش هیچ کس تا به حال شنیده C. auris. امروز آن نیم کسانی که مبتلا در عرض 90 روز و معضل گسترش یافته است به 19 کشور (و شمارش). اما کجا این قارچ توسعه آن دارو مقاومت ؟ یکی تعجب آور تئوری: C. auris ممکن است توسعه یافته مقاومت آن در مزارع و در بیمارستان است.

در حفاظت از محصولات زراعی کشاورزان با استفاده از به کنترل بسیاری از بیماری های گیاهی تقریبا یکسان هستند برای رفتن به داروهای پزشکان با استفاده از برای درمان عفونت ها از جمله قارچ ها. قارچ ها به طور مستمر در حال جهش و با چرخه زندگی اندازه گیری در روز یا هفته, آنها سرعت جهش. هنگامی که یک جهش تولید مقاومت به قارچ کش که فشار خاص شکوفا خواهد شد به عنوان nonresistant گونه می میرند. قارچهای فرصت طلبی هستند و پرش به هر میزبان فراهم می کند که یک محیط استقبال مانند بدن انسان است. و اگر درمان برای عفونت قارچی شامل یک داروی یکسان به قارچ کش مواجه می شوند در مزرعه قارچ ممکن است شکوفا در بدن انسان فقط به عنوان آن بود در این زمینه است.

یک راه حل آشکار است به استفاده کمتر از قارچ کش در این زمینه است. یک تئوری برای C. auris’ ظهور است که استفاده بیش از حد از قارچ کش کشته شدن همه از رقبای خود باعث C. auris تحت رشد انفجاری. کاهش استفاده از قارچ کش نه تنها آهسته توسعه مقاوم در برابر گونه های آن کمک خواهد کرد برای بازگرداندن تنوع به قارچی جهان ارائه نتیجه بررسی فراوانی هر یک پاتوژن. به عبارت دیگر این کمک خواهد کرد جلوگیری از داروی دیگری-مقاوم در برابر قارچ ها از در حال ظهور از این رشته و به بدن انسان است. این امر همچنین کمک به کشاورزان به عنوان مقاوم در برابر عوامل بیماری زا به طور بالقوه خنثی عملکرد فواید قارچ.

قارچ کش هستند که باید در جامعه کشاورزی. بیماری های گیاهی مطرح یک مشکل عمده برای کشاورزان در سراسر جهان—در برخی از محصولات زراعی و بیماری می تواند به کاهش برداشت بیش از 70 درصد و عدم مقابله با این مشکل می تواند به معنای تباهی مالی و یا قحطی. در زمانی که جمعیت ما در حال رشد است در حالی که زمین های زراعی کوچک شدن است و ما نمی توانیم این از دست دادن.

اما اگر گیاه خود را به حال خود را دفاع در برابر بیماری ؟

درست مثل یک قارچ—یا در واقع هر چیز در زندگی—گیاهان به طور مستمر تکامل. این است چگونه طبیعی ژن ویرایش کار می کند و بدون آن ما همه می خواهم هنوز هم می تواند سلول های تک در شور سوپ. از طریق انتخاب طبیعی تقریبا هر گیاه و در نهایت تولید یک سویه مقاوم به ویژه قارچ ها (برخی از آبا و اجدادی اشکال اصلی محصولات ممکن است در حال حاضر انجام می شود به طوری نادانسته به علم). اما این می تواند قرن ها و با مقاوم و مرگبار گونه از قارچهای چه ما لازم نیست که زمان برای صبر کنید.

از سوی دیگر پیشرفت در ژنتیک به ما داده اند درک درستی از طبیعت ژن فرایند ویرایش در گیاهان کمک به ما در توسعه مقاومت به بیماری است. ژن تکنیک های ویرایش پس از آن می تواند ما را قادر به قطع به تعقیب پس به صحبت می کنند و القاء مقاومت در برابر بیماری—فقط به عنوان طبیعت انجام خواهد داد اگر به اندازه کافی زمان. ژن ویرایش ما را قادر به انجام این کار با ساخت ترفند کوچک در ژنوم گیاه و یا محصول اما بدون خارجی معرفی مواد ژنتیکی (یک لو لو می برای کسانی که نگران ارگانیسم های اصلاح شده ژنتیکی یا GMOs).

این می تواند انجام شود? جواب کوتاه بله است—و کشاورزی, زیست فناوری در صنعت است و در حال حاضر آن را انجام می دهند.

از زمان همه گیر را ارائه می دهد یک پیام اشاره کرد که ما باید بهتر در مورد کاهش خطرات مرتبط با بیماری های زئونوز. حتی اگر C. auris و دیگر سویه های مقاوم در برابر قارچ ها در حال حاضر ساخته شده پرش از مزرعه به بیمارستان ژن ویرایش هنوز هم می تواند نقش حیاتی در جلوگیری از اضافی پاتوژن از ساخت که همان سفر است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>